آغاز پروژه دلار دیجیتال جهت پیشبرد ارزیابی ارز نوین آمریکا

آغاز پروژه دلار دیجیتال جهت پیشبرد ارزیابی ارز نوینآمریکا

 

آغاز کار پروژه دلار دیجیتال به طور رسمی جهت پیشبرد ارزیابی ارز نوین ایالات متحده

قرن بیست یکم دیجیتال با استفاده از پول آنالوگ خدمات کافی دریافت نمی کند. دلار دیجیتال پشتوانه آینده پول امریکا را تأمین می کند و انجام نقل و انتقالات و پرداخت های مالی مابین اشخاص و شرکت های بزرگ بین المللی با دلار بدون محدودیت های مکانی و زمانی را ممکن می کند.”

 

آغاز پروژه دلار دیجیتال جهت پیشبرد ارزیابی ارز نوین ایالات متحده Christopher Giancarlo, سخنگوی اسبق کمسیون آینده بازرگانی کالا، همراه Charles Giancarlo و Daniel Gorfine, با Accenture یک حرکت تیمی برای آغاز کار پروژه دلار دیجیتال با هدف توسعه یک بانک مرکزی مختص ارز دیجیتال ایالات متحده (CBDC) را آغاز کردند.

 

Giancarlo می گوید: “قرن بیست یکم دیجیتال با استفاده از پول آنالوگ خدمات کافی دریافت نمی کند. دلار دیجیتال پشتوانه آینده پول امریکا را تأمین می کند و انجام نقل و انتقالات و پرداخت های مالی مابین اشخاص و شرکت های بزرگ بین المللی با دلار بدون محدودیت های مکانی و زمانی را ممکن می کند.”

 

“پروژه دلار دیجیتال می کوشد چهارچوبی فراهم کند که توسعه یک ارز مجازی معتبر مختص ایالات متحده (در کنار سایر مسؤولیت ها و ذخایر مالی فدرالی) را سرعت دهد.”

می توان از این ارز برای انعقاد قرارداد ها با روشی سریع تر و مقرون به صرفه تر استفاده کرد.

 

این پروژه به گونه ای طراحی شده است که به پژوهش ها و بحث های کنونی پیرامون مزایای بالقوه صدور نوعی دلار که از فن آوری های نوین در اقتصاد جهانی فزاینده دیجیتالی بهره مند است، کمک کند. دلار دیجیتالی پیشنهادی برخلاف بیتکوین غیر متمرکز که تحت کنترل هیچ دولت یا سازمان یا شرکتی نیست، توسط نظام ذخایر مالی فدرالی صادر خواهد شد.

اکنون نیز ارزهای مجازی به نامهای مشابه دلار آمریکا با پشتوانه دلار در بازارهای ارز دیجیتال در تبادلات استفاده میشوند، از نمونه این ارزها میتوان از تتر یا به اصطلاح (USDT) و (USDC)  نام برد که در دنیای ارزهای دیجیتال به نام ارزهای استیبل یا استیبل کوین معروفند.

این ارزها که نمونه های زیادی ازانها درحال بدینا آمدن هستند به این صورت عمل میکنند که شرکتی معتبر آنها را به صورت سپرده دلاری یا ارزهای فیات دیگر در یک بانک بین المللی ذخیره میکند و معادل آن را با عنوان استیبل کوین به بازار عرضه میکند و این در بازارهای خرید فروش و صرافی های بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. 

منبع: https://dailyhodl.com/2020/01/19/digital-dollar-project-officially-kicks-off-to-push-exploration-of-new-us-currency

[highlight bgcolor=”#ededb6″]البته ماهیت این نوع ارزها کاملا با دلار دیجیتال که بانک مرکزی آمریکا پشتوانه آن است متفاوت است، به طوری که این ارزها بدون پشتوانه ارز فیات خود دارا یارزش نیستند اما در مورد دلار دیجیتال باید گفت که این ارز به مانند خود دلار آمریکا خواهد داشت که برای اطلاعات بیشتر میتوانید از مقاله های مربوط به پول و ارزش آن در دنیای امروزی اطلاعات جامعی کسب نمایید. [/highlight]

قبلی «
بعدی »

اخبار