با افزایش ۱۳ میلیارد دلاری حجم بازار بیت کوین دنیا به کام سرمایه گذاران بیت کوین شده!

  • توسط
  • اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۹
  • دیدگاه غیر فعال شده است

دنیا به کام بیت کوینی ها شد!

۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹

دارندگان ارزهای دیجیتالی، یک روزه ۱۳ میلیارد دلار پولدارتر شدند!

 

 بیت کوین پس از دو بار تلاش ناموفق برای شکستن کانال ۹۵۰۰ دلاری موفق به عبور از آن شد و حتی در مقطعی به بالای ۱۰ هزار دلار نیز رسید. این برای نخستین بار از فوریه امسال است که بیت کوین به چنین سطحی می رسد و برخی از معامله گران فنی امیدوارند دستیابی به این سطح زمینه را برای صعودهای بعدی این ارز دیجیتالی فراهم کند.

صعود اخیر باعث شد دارندگان ارزهای دیجتالی ۱۳ میلیارد دلار ثروتمندتر شوند که از این میزان، ۲۶۸ میلیون دلار مربوط به بیت کوین بوده است.

با این حال، جونز در مطلب خود فاش کرد که استراتژی صندوق وی، پیرامون مشتقات بیت کوین ، احتمالا در پلتفرم های پیشرفته معاملات آتی نظیر CME و نه خرید نقدی بیت کوین در صرافی هایی نظیر کوین بیس، است. جونز در نظریه خود با عنوان ” تورم پولی بزرگ” نوشت:

ما دستورالعمل حداکثر قرارگرفتن در معرض اولیه برای خرید معاملات آتی بیت کوین را زیر ۱۰ درصد در نظر گرفته ایم.

 

در واقع بازار مشتقات مانند معاملات آتی شاهد روند صعودی هستند و توماس پیش بینی کرد که در هفته های آینده این حرکت تقویت خواهد شد. سرمایه گذاران زیادی درباره جایگاه بیت کوین در یک اقتصاد جهانی نامشخص صحبت هایی انجام می دهند، اما معامله گران حرفه ای و فعال بازار مشتقات با وارد شدن به قراردادهای آتی و گزینه ها از خود در برابر ضرر و زیان محافظت می کنند.

بازار گزینه های این ارز رمزنگاری رکورد بالایی (بیش از ۱ میلیارد دلار) را تجربه می کند، اما خطر روند نزولی بیشتری در قالب قراردادهای اختیار فروش نسبت به روند صعودی قرارداد اختیار خرید وجود دارد. توماس گفت:

با نگاهی به گزینه های بیت کوین می توان فهمید که قراردادهای اختیار فروش گرانتر از قراردادهای اختیار خرید هستند. این بدان معناست که بیشتر افراد در روند نزولی اقدام به خرید می کنند.

برگرفته از سایت اقتصاد برتر

قبلی «
بعدی »

اخبار