تاکید دبیر صندوق بین المللی پول روی ارز دیجیتال به عنوان اولویت اول برای ۱۸۹ کشور عضو در سال ۲۰۲۰

تااکید دبیر صندوق بین المللی پول روی ارز دیجیتال به عنوان اولویت اول برای ۱۸۹ کشور عضو در سال ۲۰۲۰

 

Kristalina Georgieva اقتصاد دان و دبیر صندوق بین المللی پول اولویت های برتر سازمان در سال نو را برمی شمرد.

Kristalina Georgieva برای سوق دادن ۱۸۹ کشور عضو به سمت اقتصادی جهانی و سالم می گوید: “رهبران باید همپای پیشرفت های واقعی در فن آوری های مالی از جمله ارز های دیجیتالی حرکت کنند.”

“صندوق بین المللی پول #IMF چگونه از جیب، مغز، قلب خود برای کمک به پیشبرد اقتصاد جهانی سالم در ۲۰۲۰ استفاده خواهد کرد؟ اجازه بدهید چند مورد از نکات مهم روش کارمان در چند ماه آینده را با شما در میان بگذارم.

صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول در ترقیب کشور ها به پذیرش گذار به عصر دیجیتال، سابقه ای طولانی دارد.

Christine Lagarde رئیس سابق صندوق بین المللی پول از بانک های مرکزی درخواست می کرد پذیرای فن آوری های نو ظهور و در حال ظهور باشند.

با وجود حمایت های صندوق بین المللی پول در زمینه دارایی های دیجیتال، Gita Gopinath, اقتصاد دان ارشد سازمان می گوید: تثبیت دارایی های دیجیتال در اقتصاد سنتی زمانبر خواهد بود.

 

Gopinath اخیراً در نشریه فایننشال تایمز مطلبی منتشر کرده است که می گوید: ارز دیجیتال بانک های مرکزی و انواع ارز های دیجیتالی که غول های فن آوری صادر می کنند می تواند به بهبود وضعیت کند و پر زحمت کنونی در پرداخت های بین مرزی کمک کند. با این همه او معتقد است جایگزین شدن دلار ایالات متحده با دارایی های دیجیتال فاصله بسیار زیادی دارد.

 

“بیشک ارز های دیجیتالی که غول های فن آوری صادر می کنند مزیت هایی نسبی با پول کاغذی دارند. نقل و انتقالات بزرگ-مقیاس مانند سیستم پرداختی We Chat چین، ترکیب چند سرویس به طور نامحسوس را در یک پلتفورم انجام می دهد و از یک سیستم پرداخت کم هزینه با کاربری آسان استفاده می کند.

حتی با وجود چنین موقعیتی احتمال اینکه فردی حساب بانکی خود بر اساس پول کاغذی را با یک حساب بانکی بر اساس پول دیجیتال بسیار دور از ذهن است و البته مهم ترین علت این موضوع وظع قوانین و صلاحیت های قانونی پیچیده مربوطه نیست.”

 

https://dailyhodl.com/2020/01/16/head-of-imf-highlights-digital-currencies-as-top-priority-in-2020-for-its-189-member-countries/

قبلی «
بعدی »

اخبار