اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۰

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ BTC به روند صعودی بازگشت

  • توسط
  • اردیبهشت ۶, ۱۴۰۰
  • دیدگاه غیر فعال شده است

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ BTC به روند صعودی بازگشت

🔹امروز صبح قیمت بیت کوین در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال تا نزدیک ۴۷۰۰۰ دلار کاهش یافت. سطح ۴۷۰۰۰ دلار مقاومت خوبی برای قیمت BTC بود و افراد زیادی در آ» سطح شروع به خرید این ارز دیجیتال و بازگشت قیمت آن شدند. در این جریان رمزارز BTC توانست خط روند نزولی را در قیمت ۵۱۵۰۰ دلار به سمت بالا بشکند.

قیمت بیت کوین قبل از آنکه بتواند وارد روند صعودی شود، مقاومت ۴۷۰۰۰ دلار را آزمایش کرد. ارز دیجیتال BTC نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از خود نشان داده است اما ممکن است در سطح ۵۳۵۰۰ دلار با چالش‌هایی روبرو باشد.

شب گذشته بیت کوین حمایت ۴۸۰۰۰ دلار را از دست داد و برای مدتی در قیمت نزدیک به ۴۷۰۰۰ دلار معامله شد. خریداران در نزدیکی این قیمت ورود کردند و تا کنون شاهد یک روند صعودی ثابت بوده‌ایم. در این جریان، مقاومت ۵۰،۰۰۰ به سمت بالا شکسته شد. قیمت بیت کوین توانست سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی از قیمت ۵۱،۰۵۰ به ۴۷۰۰۰ دلار را پشت سر بگذارد.

در نمودار ساعتی BTC/USD خط روند نزولی در سطح ۵۱۵۰۰ دلار به سمت بالا شکسته شده است.در زمان نگارش این خبر بیت کوین با قیمت ۵۲۷۰۸ دلار و بالاتر از نمودار میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خرید و فروش می‌شود.

از طرف دیگر مقاومت مهمی در نزدیک قیمت ۵۳۲۰۰ و ۵۳۵۰۰ قرار دارد. سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی توسعه یافته از ریزش قیمت اخیر از ۵۱۰۵۰ به ۴۷۰۰۰ دلار در نزدیکی قیمت ۵۳۵۰۰ دلار قرار دارد.

در صورت اینکه بیت کوین بتواند این سطح مقاومت کلیدی را از پیش روی بردارد انتظار می‌رود در کوتاه مدت قیمت به کانال ۵۴۵۰۰ و ۵۵۰۰۰ وارد شود.

اگر Bitcoin نتواند از پس مقاومت‌های ۵۳۲۰۰ و ۵۳۵۰۰ برآید، ممکن است وارد روند ریزشی شود که در این صورت اولین سطح حمایتی در نزدیکی ۵۱۵۰۰ دلار قرار دارد. حمایت کلیدی مهمی در ۵۱۰۰۰ دلار و نزدیک نمودار میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

بسته شدن قیمت زیر این سطح می‌تواند باعث سقوط قیمت تا کانال ۴۸۵۰۰ شود.

۲۴۰ میلیون دلار قرارداد بیت کوین لیکویید شد

بر اساس اطلاعات Bybt میزان ۲۳۹.۵۲ میلیون دلار قرارداد آتی فروش استقراضی بیت کوین در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال لیکویید شده است.

قیمت بیت کوین در برخی از صرافی‌ها مانند Bitstamp تا ۴۷۰۰۶ دلار پایین آمده بود. با این حال بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار توانست در چندین ساعت حدود ۱۲٪ رشد پیدا کند.

علاوه بر بیت کوین، آلتکوین‌ها نیز روند صعودی خود را آغاز کرده‌اند که در مجموع، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۱.۹ تریلیون دلار بازگشته است.

قبلی «
بعدی »

اخبار

اخبار