اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۰

تغییر و اصلاح شکایت قبلی مطرح شده علیه ریپل( Xrp)

تغییر و اصلاح شکایت قبلی مطرح شده علیه ریپل

دادگاه ریپل ادعا میکنند که فروش ریپل سبب سرکوب شدن قیمت شده است.
سازمان بورس امریکا مدعی آن است که مدیران ریپل سرمایه گذاران را گمراه کرده و قیمت ریپل با تاثیر از خلا اطلاعاتی دچار دستکاری شده است.
کمیسون بورس و اوراق بهادار امریکا مدعی آن است که مدیران ریپل، بردلی کارلینگ هاوس و کریستین لارسن، قیمت ریپل را بنا بر شرایط بازار افزایش و یا کاهش داده و دستکاری کرده اند.
طی شکایت اصلاح شده ای که در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ به دادگاه تحویل داده شد،‌کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مدیران ریپل را به نقض کردن قوانین بورس و اوراق بهادار، از سال ۲۰۱۳ به شکل زیر متهم کرده است.

“از سال ۲۰۱۳ تاکنون، متهمان بیش از ۱۴٫۶ میلیارد واحد از این ارز را در بازار فروخته اند که بیش از ۱٫۳۸ میلیارد دلار ارزش به همراه داشته است.”

 

دراین شکایت بیان شده است که ریپل از سال ۲۰۱۲ محتمل به بروز موارد امنیتی در خصوص تامین بودجه بوده است و در همین رابطه مشاوره حقوقی ای دریافت کرده است که نسبت به آن بی توجه بوده است.
در همین ارتباط، این سازمان با توجه به میزان ارزش ۱٫۳۸ میلیارد دلاری ریپل عنوان کرده است که از نظر مالی، استراتژی مذکور محقق شده و به این شکل متهمان را به اقدام موارد امنیتی و جذب سرمایه متهم کرده است.
همچنین در این شکایت ادعا شده است که لارسن و گارلینگ هاوس با پیش فروش ریپل به سرمایه گذاران، ۶۰۰ میلیون دلار سود کرده اند.
سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا بر این باور است که پیش فروش مذکور در حالی اتفاق افتاده است که لارسن و گارلینگ هاوس در حال نقد کردن پول خود بوده و مکررا اذعان داشته اند که از دیرباز بر این ارز سرمایه گذاری کرده و با مخفی کاری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات منتخب، چشم سرمایه گذاران را بر حقیقت بسته اند.
سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا با اشاره به سال ۲۰۱۵ به تشریح این ادعا پرداخته و چنین اذعان کرده است که یکی از تولید کنندگان ریپل، بدلیل سیر نزولی قیمت این ارز، فروش ریپل را متوقف کرده و دستور توقف فروش را از لارنس دریافت کرده است.
رویداد مشابه دیگری در سال ۲۰۱۶ رخ داده است که بر اساس آن متهمین با امید به افزایش و یا تثبیت نرخ ریپل، تصمیم به تنظیم تارگت فروش خالص خود گرفته اند.
بر اساس این شکایت، لارنس و گارگینگ هاوس با یکدیگر، نسبت به کاهش میزان فروش ریپل توافق کرده اند و نیز با پنهان کاری و عدم ارایه اطلاعات دقیق باعث بروز ضرر قابل توجه برای سرمایه گذاران خواهند شد.
از سوی دیگر، آلدروتی، مشاور عمومی ریپل عنوان کرده است که او از تلاش شاکی پرونده و اقدام چندین ساله آن علیه ریپل، نا امید شده است.
از نظر وی، آخرین شکایات اصلاح شده بر علیه ریپل تنها حاوی یک سوال قانونی برای حل و فصل بوده و آن این است که “آیا توزیع ریپل در بازار مبتنی بر یک قرار داد سرمایه گذاری است؟” آلدروتی در توییتر توییتی در این رابطه منتشر کرده و در انتها با بیان اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا بعد از سالها انتظار مجددا به سرخط برگشته و نیازمند اصلاح شکتایت خویش است، اقدام آنها را ناامید کننده عنوان کرده است.
در سال ۲۰۲۰، کریس چیانکارلو، رییس سابق کمیسیون معاملات شرکت تریدینگ کامیشن، استدلال خود در خصوص عدم فعالیت ریپل در حوزه امنیتی تامین بودجه را عنوان کرد و نشان داد که آن معیارها با معیارهای تعیین شده در آزمون Howey متناسب نیست.
جیانکارلو، ملقب به Crypto Dad نیز سابقا اعلام کرده بود که BTC و ETH هیچکدام فعالیت امنیتی در خصوص تامین بودجه ندارند. در هر حال، تضاد منافع ممکن است در هر کجایی نقش آفرینی کند. آنچنان که فورنر در آن زمان گزارش کرد، شرکت حقوقی ای که جیانکارلو نماینده آن بود، خود، مشاور حقوقی ریپل نیز میباشد.

منبع: cointelegraph
مترجم :زهره زارع

قبلی «
بعدی »

اخبار

اخبار