شرایط بیت کوین در حال حاضر بهتر از هالوینگ(halving) دومی است که قیمت را به ۲۰ هزار دلار رسانده.

شرایط بیت کوین در حال حاضر بهتر از هالوینگ(halving) دومی است که قیمت را به ۲۰ هزار دلار رسانده.

داده ها نشان می دهد که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ بین موقیت های سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ قرار دارد ، زیرا عملکرد شش ماهه رشد ۲٫۲ برابری را نشان می دهد.

قیمت بیت کوین از آخرین پاداش بلاک هالوینگ بیش از دو برابر شده است و حالا از آخرین گاو نر خود پیشی می گیرد.
داده های جمع آوری شده توسط منابع نظارت بر زنجیره ای نمودارهای BTC در ۲۳ نوامبر نشان می دهد که بیت کوین در میان دو  هالوینگ قبلی حضور دارد ، که نشان دهنده ی این است که بیت کوین می تواند در سال ۲۰۲۰ افزایش قیمت بشتری را داشته باشد.

قیمت بیت کوین از ماه مه ۱۲۰ درصد افزایش یافته است

با استفاده از شکل Coin Metrics و تحلیل گر Clark Moody نمودار BTC  هالوینگ پیشرفت بیت کوین را از نیمه ماه مه با شش ماه پس از اتفاقهای (هالوینگ های) ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ مقایسه می کند.
نتایج نشان می دهد که از نظر اقدام قیمت بیت کوین در حال شکست دادن  بالاترین قیمت  در سال ۲۰۱۷ است(۲۰هزار دلار). فقط در سال ۲۰۱۲ روند صعودی سریع تری ایجاد شد ، در زمانی که هالوینگ ، بیت کوین فقط ۱۲ دلار معامله می شد.
شش ماه پس از هالوینگ ، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰  ۲٫۲ برابر شده .

در سال  ۲۰۱۶ حدودا ۱٫۳ برابر بود و  در حالی که سال ۲۰۱۲ در همین مدت ۱۲ برابر صعودی داشته است.

در انتظار یک سفارش با شکوه
این داده ها به این موضوع دامن می زند که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ شباهت چندانی به شکل ظاهری سه سال پیش ندارد. خریداران تغییر کرده اند و اکنون به شکل غول های سازمانی تقاضای مشتری را تأمین می کنند و برای بلند مدت سرمایه گذاری می کنند ، نه برای حدس و گمان های کوتاه مدت.

برای نقشه (plan) B ، مسئول تحلیل(تحلیلگران) از مدل stock-to-flow-based برای قیمت بیت کوین استفاده می کنند که این موضوع به افزایش قیمت بیت کوین کمک می کند.
همانطور که Cointelegraph در اوایل روز دوشنبه گزارش داد که معتقد است در ژانویه ۲۰۲۱ می تواند آغازگر یک چرخه تقدیر سریعتر باشد که با تلاقی نمودار هر دو هاروینگ قبلی به صدا در می آید.
“دوشنبه! Paypal ، Grayscale و Square امروز خرید خود را از سر می گیرند. “او در مورد عادات آخرین گاو های بیت کوین با حجم زیاد صحبت کرد.

هفته گذشته در یک نمودار مقایسه ایی شمعی هالوینگ بیت کوین ، سال ۲۰۲۰ را با یک چشم اندار نشان می دهد که بیانگر این است که چه مقدار پتانسیل دارد تا قبل از پایان چرخه هالوینگ فعلی در سال  ۲۰۲۴ رشد کند است.

 

Bitcoin halving candles chart. Source: ChartsBTC

هر شمع سوق می دهد قیمت بیت کوین به دلار را به بزرگتر شدن از قبل.
بنابراین در سال ۲۰۲۴ در صورت تکرار شدن تاریخ باید در بالاترین قیمت منتظر بیت کوین های ۱۰۰هزار دلاری باشیم.
خلاصه مقاله اینه که تا جایی که میتونید سرمایه های اضافه خودتون رو به بیت کوین تبدیل کنید.
ترجمه : احسان مظلومی کارآفرین حوزه الکترونیک و IT
منبع: cointelegraph.com

قبلی «
بعدی »

اخبار