ین ، تلاش ژاپن برای تهیه پیش نویس ارز دیجیتال

هم زمان با کوشش فیسبوک و چین برای پیشبرد ارز های مجازی، ژاپن مشغول تحقیق و بررسی دیجیتال ین می باشد

 

تلاش ژاپن برای تهیه پیش نویس ارز دیجیتال ین ،قانون گذاران در ژاپن مشغول آماده کردن پیشنویس برنامه ای هستند که به کشور ژاپن اجازه نشر ارز دیجیتال خود را بدهد.

به گزارش رویترز یک گروه متشکل از ۷۰ قانون گذار حزب لیبرال-دموکرات در پاسخ به فیسبوک لیبرا و کوشش های چین برای صدور یوان دیجیتال، مشغول فراهم آوردن پیشنویس طرحی برای صدور ارز دیجیتال برای ژاپن هستند.

رز دیجیتال فیس بوک "لیبرا"

ژاپن مشغول تحقیق و بررسی دیجیتال ین می باشد

به گفته نوهیرو ناکایاما، معاون پارلمانی وزارت امور خارجه ژاپن،“چین درحال حرکت به سمت صدور یوان دیجیتال است در نتیجه ما نیز میل داریم برای مقابله با چنین کوشش هایی طرحی ارائه کنیم.”

 

 

 

ناکایاما می گوید ارز دیجیتال می تواند یک طرح اقتصادی مشترک بین بخش خصوصی و دولت باشد. این گروه قصد دارند تا یک ماه آینده طرح خود را ارائه کنند.

در عین حال بانک ژاپن در حال پیوستن به پنج بانک مرکزی دیگر برای آغاز تحقیق درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می باشد.

با ورود هرچه بیشتر ارز دیجیتال به عرصه سیاست، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام کرده است که دولت با بانک مرکزی در تسهیل بیشتر استفاده از ین به عنوان گزینه ای در انجام داد و ستد با بانک مرکزی همکاری خواهد کرد.

ین ژاپن

ژاپن مشغول تحقیق و بررسی دیجیتال ین می باشد

با گرم تر شدن کارزار ارز های دیجیتال، تارو آسو وزیر امور مالی ژاپن به ضرورت فزاینده موضوع اشاره می کند.

بنا به گفته آسو چنانچه استفاده از یوان دیجیتال در پرداخت های فرامرزی رونق بگیرد، برای ژاپن “یک مسأله بسیار جدی” ایجاد خواهد شد زیرا ژاپن در عمده معاملات بین المللی از دلار امریکا استفاده می کند. 

منبع: https://dailyhodl.com/2020/01/25/japan-explores-digital-yen-as-facebook-and-china-lead-push-for-virtual-currencies

مترجم :حمید واشقانی فراهانی

قبلی «
بعدی »

اخبار