۳ دلیل برای آنکه قیمت بیت کوین ممکن است به محدوده ۵۰ تا ۶۰ هزار دلاری برسد

بنا بر اظهارات ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر مطرح بازار ارزهای دیجیتال، احتمال جهش ناگهانی به محدوده ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار وجود دارد.
وی با اشاره به شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین، معتقد است که جهش  قیمت بیت کوین به محدوده ۵۰ تا ۶۰ هزار بسیار محتمل است. از نظر ویلی، بیت کوین وارد یک رالی قدرتمند شده است که بر اساس شاخص ها، تا فتح بازه های قیمتی بین ۵۰,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰ دلار راه چندانی باقی نمانده است.
به‌گفته وی، قیمت بیت کوین تنها طی چند روز، از سطح حمایت ۳۰,۰۰۰ دلاری خود به اوج سه‌ماهه خود در ۴۲,۰۰۰ رسیده است.ویلی در این باره نوشت:

رفتار بیت کوین در پی عبور از مقاومت های خود، شبیه به رفتار خود در ژانویه و رسیدن به اوج تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلاری است. قیمت بیت کوین در کمتر از دو هفته، در سطوح ۴۰,۰۰۰ تا ۴۲,۰۰۰ معامله شده و از مقاومت های متعددی عبور کرده است. بر اساس رفتار این ارز در گذشته، میتوان انتظار داشت که حرکت این ارز به سمت ۵۰,۰۰۰ دلار بسیار سریع‌تر انجام شود.

از نظر ویلی، تثبیت قیمت بعدی بیت کوین د محدوده ۵۰ تا ۶۰ هزار اتفاق خواهد افتاد.

نمودار تغییرات و رشد افزایشی قیمت بیت کوین طی دو هفته اخیر
نمودا قیمت بیت کوین

کاهش عرضه بیت کوین

قیمت بیت کوین، در ماه جولای در پی اظهارات ایلان ماسک، جک دورسی و کتی وود (Cathie Wood) روند افزایشی خود را پیش گرفت. از جمله دیگر عوامل تاثیرگذاری که روند افزایش قیمت بیت کوین را تسریع کرد، شایعه پذیرش بیت کوین توسط آمازون بود. شایعه‌ای که کمی بعد توسط این شرکت رد شد.

در حال حاضر، بیت کوین در سطح قیمتی ۴۲,۶۰۰ دلار معامله میشود. این در حالیست که کمی قبل، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو در امریکا، از شوک و تورم احتمالی این کشور صحبت کرده بود. پس از اظهارات وی در کنفرانس خبری خود، بسیاری از خریداران امریکایی بیت کوین، از این ارز، به‌عنوان عاملی مناسب در جهت مقابله با افزایش قیمت های مصرف‌کنندگان نام بردند.

همینطور افزایش قیمت بیت کوین مرهون افزوده شدن میزان عرضه و کاهش تقاضای آن در بازار نیز است. نباید فراموش کرد که بیت کوین درست زمانی احیای قیمت از زیر ۳۰,۰۰۰ دلار را آغاز کرد که شوک عرضه نقدینگی آن در حال افزایش بود. به‌عبارت دیگر، در این زمان، موجودی بیت کوین صرافی‌ها در حال کاهش بود. به‌گفته ویلی وو، سرمایه‌گذاران با خارج‌کردن ارزهای دیجیتال خود از صرافی‌ها، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت را کلید زده اند.

بیت کوین

ویلی وو روز یکشنبه، در رابطه با قیمت بیت کوین و اختلاف میان عرضه و تقاضای این ارز، چنین نوشت:

امروز، علیرغم جهش ۴۴ درصدی قیمت بیت کوین در عرض ۲ هفته، قیمت بیت کوین همچنان بسیار پایین‌تر از چیزی است که باید باشد. بطوریکه این ارز بر اساس میزان بیت کوین‌های نقدپذیر، میبایست حداقل در ۵۰,۰۰۰ دلار معامله گردد.

بازگشت ماینرها

چین سه ماه پیش اعلام کرد که فعالیت‌های استخراج بیت کوین در این کشور ممنوع است. پس از اعلام این خبر، قیمت بیت کوین با کاهش روبرو شد. از آنجا که سهم چین در این حوزه بیش از ۵۰ درصد است، تصمیم دولت چین، استخراج بیت کوین در این کشور را فلج کرد. در نتیجه این تصمیم، ماینرها برای جبران هزینه‌های اضافی خود مجبور به فروش بخشی از موجودی بیت کوین خود شدند.

علیرغم این موارد، روند انباشت خالص ماینرهای بیت کوین در ماه مه تغییر کرد و شواهد روند افزایشی میزان هش را به تصویر کشاندند.

نوار-هش
شاخص نوار هش

به‌گفته وو، ماینرهای بیت کوین در ماه ژوییه همچنان در حال انباشت بیت کوین بودند. او با اشاره به معیار نوار هش بیت کوین که تغییرات هش ریت بیت کوین را رصد می‌کند، عنوان کرد که این معیار برای اولین بار پس از ممنوعیت استخراج در چین در حال افزایش است. او در این باره می‌نویسد:

احیای نوار هش بیت کوین نشان می‌دهد که فروش بیت کوین توسط ماینرها به پایان رسیده است. ماینرها وقتی که کسب‌ و کارشان متوقف می‌شود، عموماً به فروش بیت کوین روی می‌آورند.

معمولاً احیای این نوار راه را برای نوسانات صعودیِ چندماهه بیت کوین باز می‌کند. این شاخص سابقه بسیار خوبی در تعیین کف قیمت بیت کوین دارد.

افزایش فعالیت نهنگ‌ها

به‌گفته وو، هفته گذشته و همزمان با صعود قیمت بیت کوین از ۲۹,۳۰۰ به ۴۲,۶۰۰ دلار، شاهد حجم بالای خریدها از سوی نهنگ‌ها بودیم.

نهنگ‌ها به افراد یا نهادهایی گفته می‌شود که موجودی بیت کوین آنها بیش از ۱,۰۰۰ واحد است. نمی‌توان گفت که نهنگ‌ها به‌تنهایی در روند قیمت بیت کوین تأثیر شگرفی دارند، اما زمانیکه چند نهنگ به طور همزمان با معامله‌گران خرد، اقدام به خرید میکنند، روندهای صعودی قدرتمندی شکل میگیرد.

بیت کوین
روند خرید و فروش نهنگ های بیت کوین

ویلی وو در بررسی آمارهای خرید و منابع در دسترس به این نتیجه رسیده است که در طی نه روز گذشته، کلیه سرمایه‌گذاران بیت کوین (خرد و دانه‌درشت) به خرید این ارز مبادرت ورزیده اند. این موضوع در عمر بیت کوین بی‌سابقه بوده است. او در این باره می‌نویسد:

این که در حال حاضر تمام گروه‌های سرمایه‌گذار در حال خرید هستند، به‌شدت صعودی است. وقتی همه در حال خرید باشند، فروشنده کیست؟ فروشندگان، معامله‌گران هستند. فروش ارزها توسط معامله‌گران موجودی سفته‌بازی در صرافی‌های آنی را کاهش می‌دهد.

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا