۱۰۰۰پروانه کار برای استخراج بیت کوین صادر شد.

بنا به گزارش فایننشال تیریبیون، دولت ایران پس از توسعه و تصویب قوانین عرصه صنعت دارایی های دیجیتال کشور، اقدام به صدور بیش از ۱۰۰۰پروانه کار در زمینه استخراج ارز رمز ارزها  می کند.

در حال حاضر چندین مجموعه بزرگ مقیاس استخراج ارز رمز گذاری شده در ایران مشغول به کار هستند اما هزینه های بالای الکتریسیته مانع فعالیت بازیگران کوچک تر در این بازار شده است.

امیر حسین سعیدی، یکی از مسؤولین سازمان صنف آی-سی-تی ایران به خبرگزاری ایبنا گفت عده زیادی از افراد مقیم ایران میل دارند در این زمینه کار خود را آغاز کنند.

او اضافه کرد استخراج کننده گان ارز رمز گذاری شده می بایست برای آغاز کار از وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت پروانه کار اخذ کنند.

صدور 1000پروانه استخراج بیت کوین

بیتکوین و استخراج ارز رمز گذاری شده می تواند ۸٫۵ میلیارد دلار به اقتصاد ایران بی افزاید

“مطالعات ما نشان می دهند که استخراج صدور ۱۰۰۰پروانه استخراج ارز های رمز گذاری شده توان بالقوه افزودن ۸٫۵ میلیارد دلار به اقتصاد را دارد. اما هزینه های بالای الکتریسیته به علاوه قوانین دست و پا گیر باعث شده اند سرمایه گذاران خرد کمتر به این عرصه علاقه نشان بدهند.”

سعیدی می گوید چندین استخراج کننده صنعتی بزرگ  با سرمایه گذاری های عمده تا کنون وارد این فضا شده اند و مشغول به کار می باشند.

 

https://dailyhodl.com/2020/01/26/bitcoin-btc-and-crypto-mining-could-add-8-5-billion-to-irans-economy-officials-grant-1000-licenses-report

قبلی «
بعدی »

اخبار