صعودی شدن یکی از دقیق ترین شاخص های قیمت بیت کوین

داده ها نشان می دهد که یکی از محبوب ترین سیگنال های قیمتی BTC در حال صعودی شدن می باشد و در این شرایط همیشه حرکت رو به بالا را به همراه داشته است.

همانطور که توسط Preston Pysh در روز ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) اعلام شد، نسبت قیمت هولدر بلند مدت و کوتاه مدت (LTHSTH-RPR) در حال گرفتن یک شکل صعودی به خود می باشد.

ممکن است چندان منطقی به نظر نیاید، اما LTHSTH-RPR یکی از دقیق ترین شاخص های قیمت بیت کوین می باشد. خالق این شاخص یعنی Dylan LeClair نگرش صعودی خود را بر اساس خوانش های این شاخص در اواخر ماه سپتامبر (شهریور) تایید کرد.

وی در توییتر خود حتی اینگونه گفت که:

در پایان، همه خرس ها خواهند مرد.

نمودار LTHSTH-RPR
نمودار LTHSTH-RPR – منبع: توییتر Preston Pysh

حال، پس از این که این شاخص برای چند ماه در سطح پایینی قرار داشت، حال نوبت تولد دوباره آن است و قیمت دلاری BTC همیشه از چنین رویدادی سود برده است.

این شاخص قیمتی، مبنای هزینه هولدرهای بلند مدت و کوتاه مدت را نشان می دهد. یک هولدر بلند مدت توسط شرکت Glassnode به عنوان آدرسی که بیش از ۱۵۵ روز کوین های خود را نگه داشته است، تعیین می شود.

در این باره، Dylan LeClair گفت:

زمانی که STH:LTH متوجه افزایش قیمت شود، این بدین معنی است که مبنای هزینه STH به نسبت LTH در حال افزایش است و برعکس این موضوع هم صدق میکند.

وی افزود:

زمانی که فروشنده مارجینال خسته شود، قیمت BTC افزایش می یابد. به همین دلیل است که مبنای هزینه LTH در زمان سیر های صعودی انفجاری، ثابت باقی می ماند. این در حالی است که مبنای هزینه STH (که بسیاری از آنها تازه واردان بازار هستند) روندی انفجاری دارد. به وضوح تعداد کافی سکه برای گردش وجود ندارد.

تا به اینجا مبنای هزینه LTH  بر اساس هزینه STH قرار نگرفته است؛ زمانی که این اتفاق می افتد، سیر نزولی فعلی پایان می یابد.

همچنین بخوانید |  با رشد قیمت اخیر دامیننس بیت کوین به ۵۰ درصد نزدیک می شود

همانطور که قبلاً کوین تلگراف گزارش کرده بود، LTHSTH-RPR تنها یکی از شاخص های قیمتی می باشد که در هفته های اخیر تقویت خریداران را نشان می دهد.

همه چیز، از فاندامنتال های شبکه گرفته تا شاخص های درون زنجیره ای و محاسبات ابتدایی، از افزایش قیمت قریب الوقوع بیت کوین خبر می دهد. موضوعی که پس از رویداد هاوینگ (نصف شدن قیمت) حال در ۳ ماهه چهارم سال در شرف رخ دادن است.

بنابراین تحلیلگران در حال آنالیز بازار برای یک خروج هستند. تاثیر راه اندازی صندوق قابل معامله BTC یا ETF در این هفته، به نظر نمی آید که در کوتاه مدت باعث تحرک بازار شود.

منبع: کوین تلگراف 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا