نگهداری بیت کوین توسط نهنگها آیا مقصد بعدی ۶۰۰۰۰ دلار است؟

برای اولین بار در ۵ ماه گذشته، BTC توانست مانع خود در ۵۶,۰۰۰ دلار را از پیش رو بردارد و در حال حاضر با قیمتی در محدوده ۵۶ هزار دلار معامله می شود.

این پرچمدار ارزهای دیجیتال، ماه میلادی اکتبر را با یک چشم انداز صعودی آغاز کرد و ضرر های ماه سپتامبر خود را در همان هفته اول جبران کرد. حال این ارز چشم به ریدن به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار دوخته است.

تا به این لحظه، قیمت بیت کوین عملکرد رضایت بخشی را در ماه میلادی جاری از خود نشان داده است و تا سقف قیمت تاریخی خود در ۶۴ هزار دلار، فاصله چندان زیادی ندارد.

نمودار قیمت BTC
نمودار قیمت BTC – منبع: TradingView

در آغاز این ماه، سطح ۵۰,۰۰۰ دلار یک مقاومت کلیدی برای شکستن به شمار می آمد و در عرض دو هفته، نه تنها این اتفاق رخ داد، بلکه نگاه Bitcoin حال به قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار است؛ این موضوع نشان می دهد که حرکت صعودی همچنان در حال سوق دادن قیمت به سطوح  بالاتر است.

متریک های درون زنجیره ای بزرگ، سیگنال های افزایشی را نشان می دهند. یکی از بزرگترین این سیگنال ها، تجمع نهنگ ها می باشد؛ طوری که نهنگ های بزرگ که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ BTC نگهداری می کنند، در هفته گذشته ۸۵.۷ هزار دلار دیگر بیت کوین جمع آوری کرده اند.

تجمع نهنگ های BTC
تجمع نهنگ های BTC

آنچه سناریو خرید نهنگ ها را بیشتر یک سناریو صعودی جلوه می دهد، این است که آنها با وجود اینکه قیمت به سقف چند ماهه خود رسید، اما هنوز اقدام به فروش نکرده اند و در حال خرید هم می باشند. این نشان می دهد که احساسات بازار به میزان مناسبی مثبت است و نهنگ ها انتظار دارند قیمت حتی بیش از این هم بالا رود.

همچنین بخوانید |  هاردفورک لندن سرانجام بر روی شبکه اتریوم اجرا شد

خیلی از تحلیلگران این رمز ارز و حتی غول های بانکی وال استریت، تا پایان سال ۲۰۲۱، قیمت ۱۰۰ هزار دلار را برای BTC پیش بینی کرده اند. البته که تا چند ماه پیش، این پیش بینی تا حد زیادی غیرقابل باور به نظر می آمد، اما حال که احتمال آزمایش مجدد سقف قیمت تاریخی میسر شده است، حال این پیش بینی هم قوت گرفت و نظر ها مانند آغاز سال، مثبت می باشد.

یک فاکتور بزرگ دیگر که می تواند در سیر صعودی قیمت Bitcoin موثر باشد، پذیرش اولین ETF این ارز توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) می باشد. این سازمان تا به حال بار ها وبار ها شک و تردید های خود نسبت به عرصه کریپتو اعلام کرده بود، اما به تازگی این اطمینان را دادند که دولت آمریکا، برنامه ای برای ممنوعیت رمز ارزها ندارد.

بنابر این، اولین صندوق معاملاتی BTC، درب های بازار را به روی بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی باز خواهد کرد و این ارز دیجیتال را بیش از پیش گسترش خواهد داد.

منبع: کوین گیپ

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا