صرافی کوینکس فیلتر شد !! آخرین رویداد کوینکس در ایران

صرافی ارز دیجیتال کوینکس (CoinEx) که میزبان هزاران معامله‌گر ایرانی است، در ایران فیلتر شده است.

به گزارش پارس بیت ماین, از روز پنجشنبه ۸ مهر، کاربران صرافی بین اللملی ارز دیجیتال کوینکس نمی‌توانند با آی‌پی ایران به آدرس این صرافی دسترسی پیدا کنند. آیا فیلترشدن کوینکس حقسقت دارد؟ این صرافی محبوب که در ایران مشتریان زیادی دارد در روز جمعه بدون اطلاع قبلی فیلتر شد. چرا صرافی کوینکس فیلتر شد ؟

همچنین طبق گزارش‌های کاربران :

روز پنجشنبه صرافی کوینکس فیلتر شد. و با فیلترشدن کوینکس برای مدتی کد تأیید پیامکی هم با مشکل مواجه شده بود. و بعضی از معامله‌گران ساکن ایران نمی‌توانستند کد تأیید را برای ورود دریافت کنند. این اقدام کاملا غیر منتظره بوده. برخی از کاربران بعد از فیلترشدن کوینکس دچار تشویش شدن. که البته بعد از آن کاربران توانستند با فیلتر شکن دوباره به حسابهای کاربریشان دسترسی پیدا کنند. با بررسی‌های پارس بیت ماین، این مشکل هم‌اکنون رفع شده است. هنوز اطلاعی از سوی ارگانهای رسمی مبنی برای چرا این اتفاق افتاده انجام و بدست نریسیده. اما فیلترینگ این صرافی ادامه دارد.

کوینکس را می‌توان بزرگترین یا حتی تنها صرافی بین‌المللی دانست که به‌طور رسمی اعلام کرده است میزبان کاربران ساکن ایران است و پاسپورت ایرانی را برای احراز هویت می‌پذیرد. سایر صرافی‌های خارجی به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، از پذیرش کاربران ایرانی امتناع می‌کنند یا دست‌کم مدارک ایرانی را برای احراز هویت به رسمیت نمی‌شناسند.

درمواقع مشکل با تیکت به راحتی مشکلات خود را با صرافی در میان بگذارید : ثبت تیکت پشتیبانی کوینکس در اپلیکیشن و سایت صرافی (Coinex)

پذیرش کاربران ایرانی :

از سمت کوینکس باعث شده بود که فعالان حوزه ارزهای دیجیتال نسبت به این موضوع مشکوک شوند. چراکه برای یک صرافی بین‌المللی ارائه خدمات به کشورهای تحت‌تحریم می‌تواند خطر جریمه‌های سنگین را به همراه داشته باشد. و از نظر بسیاری از فعالان بسیار مشکوک است. که یک صرافی خارجی به‌طور آشکار میزبان کاربران ساکن ایران است.

و حتی گمانه زنی ها بر این است که احتمالا در راستای تشویق مردم به سرمایه گذاری مجدد در بورس و همراهی پدرانه دولت برای راه اندازی و رونق بخشیدن به بورس این اقدام انجام شده است.
حال باید دید که زخم خوردگانی که سرمایه های خود را به خاطر بی توجهی و اقدامات غیر کارشناسی دولت پیشین از دست داده و حاضرند بار دیگر در بورس سرمایه گذاری کنند. یا اینکه ترجیح میدهن سرمایه های خورد را در ارزهای دیجیتال که دارای جذابیت های بیشتری است سرمایه گذاری نماید.

در پی صرافی کوینکس فیلتر شد و پس از اجباری‌ شدن احراز هویت در صرافی بایننس :

صرافی کوینکس فیلتر شد

بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، به‌عنوان یکی از جایگزین‌های اصلی، کاربران ایرانی بیش از پیش در کوینکس ثبت‌نام کردند. مشخص نیست چه تعداد کاربر ایرانی در کوینکس فعالیت می‌کنند؛ اما با توجه به آمار وب‌سایت الکسا، این صرافی در ایران رتبه ۸۴ پربازدیدترین وب‌سایت‌ها را به خود اختصاص داده است و این طور به نظر می‌رسد که بخش بزرگی از کاربران این صرافی ساکن ایران هستند.

چندی پیش رحیم زارع خطاب :

نماینده مجلس، طی‌ نامه‌ای به دادستان کل کشور خواستار مسدودسازی صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال شده بود و در آن به‌طور خاص به کوینکس اشاره شده بود.

لازم به ذکر است که سایت پارس بیت ماین که اولین سفیر رسمی کوینکس در ایران و صرافی آن صرافی ارزنکس برای خرید و فروش ارز دیجیتال, هم چنان بدون فیلتر شکن در دسترس میباشد. و کاربران گرامی و ریفرالهای ارزنکس میتوانند هم چنان بدون هیچ مشکلی به حساب کابری خود دسترسی داشته باشند.

دوره رایگان آموزش کوینکس

با دریافت و مشاهده دوره آموزش صرافی کوینکس(Coinex)، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

آموزش رایگان
صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا