با افزایش توکن‌سوزی، نرخ استخراج اتریوم در روز گذشته منفی شد

اتریوم های سوزانده شده در ۲۴ ساعت گذشته بیش از اتریوم های تولید شده می باشد

در زمانی که هاردفورک EIP-1559 ماه گذشته از طرف اتریوم انجام شد، قرار بود سرعت افزایش عرضه اتریوم را کاهش دهد. در ۲۴ ساعت گذشته، عرضه اتریوم به هیچ وجه در حال افزایش نبوده بلکه رو کاهش نیز می باشد.

بیش از اتریوم های تولید شده در شبکه در ۲۴ ساعت گذشته، از این رمزارز سوزانده شده است. به این معنی که امروز اتریوم کمتر از دیروز موجود است. کارشناسان حوزه ارزهای رمزنگاری شده معتقدند این اتفاق اولین بار برای این شبکه افتاده است.

EIP-1559 یک تغییر کدگذاری پیشنهادی برای بلاک چین اتریوم بود که اجازه می داد اندازه بلوک ها گسترش یابد تا تراکنش های بیشتری از طریق شبکه ارسال شود. شبکه اتریوم به دلیل محبوبیت NFT ها و برنامه های مالی غیر متمرکز مانند وام دهی پروتکل Aave و صرافی Uniswap، با تراکم زیاد تراکنش ها دست و پنجه نرم کرده است، زیرا چنین ابزارهایی از منابع محدود شبکه استفاده می کنند.

بخشی از پیشنهاد این بود که برای هر معامله کارمزد پایه تعیین شود. به جای پرداخت کارمزد برای ماینرهایی که تراکنش های شبکه را تأیید می کنند، کارمزد پایه می سوزد. یعنی با ارسال به کیف پول، رمزارز قابل دسترس که برای کارمزد در نظر گرفته شده بود، از گردش خارج می شود. ایده این بود که کل عرضه اتریوم را کاهش دهند، که برخلاف بیت کوین، حد نهایی ندارد. در نتیجه، قیمت اتریوم از نظر تئوری به نسبت عرضه به تقاضا افزایش می یابد.

در حالی که EIP-1559 سرعت رشد عرضه ETH را کاهش می دهد، لزوما میزان عرضه این رمزارز را کاهش نمی دهد. این به این دلیل است که با تولید هر بلوک، ماینرها هنوز می توانند اتریوم تازه استخراج شده را حفظ کنند. تا زمانی که مقدار اترهای تازه استخراج شده بیشتر از کارمزد های پایه سوزانده شده باشد، عرضه کلی اتر افزایش می یابد.

حداقل امروز دیگر چنین نیست. در یک دوره ۲۴ ساعته از پنجشنبه و جمعه، رشد عرضه منفی شده است. شبکه این رمزارز بیش از ۱۲،۵۰۰ تا ۱۳،۰۰۰ اتر که برای ماینرها صادر شده بود را سوزانده است. این امر می تواند در شرایطی تنظیم شود که کارمزد پایه در دوره های تقاضای بیشتر برای معاملات اتریوم به سمت بالا تنظیم می شود.

اسکات لوئیس (Scott Lewis)، بنیانگذار DeFi Pulse و ایوان ون نس (Evan Van Ness)، بنیانگذار خبرگذاری اتریوم نیوز، معتقدند این اولین نمونه از تبدیل اتریوم به حالت تورم زا است. اتریوم به اولین روز کاهش قیمت خود نزدیک می شود.

به گفته وب سایت تحلیلی Ultrasound Money، از زمان اعمال کد در ۵ آگوست (۱۴ مرداد)، بیش از ۱۸۸،۰۰۰ اتر سوزانده شده است. به ازای قیمت هر اتر، معادل ۷۳۶ میلیون دلار می باشد.

این تغییر به طور مستقیم به افزایش قیمت این رمزارز دامن زده است. قیمت اتریوم از ۲۵۱۶ دلار در ۴ آگوست (۱۳مرداد) به ۳۹۲۶ دلار در معاملات امروز رسیده است که در یک ماه ۵۶ درصد افزایش داشته است.

منبع: Decrypt.co

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا