طبق گزارشات ، اتریوم لایه دو، تراکنش های بیشتری نسبت به بیت کوین انجام می دهد

پروتکل های مقیاس بندی لایه دو اتریوم در ماه های اخیر با افزایش مجدد قیمت تراکنش افزایش یافته است

و طبق یافته های اخیر اکوسیستم L2 در حال انجام تراکنش های روزانه بیشتر از شبکه بیت کوین است.
با توجه به داده های CoinMetrics که توسط تحلیلگر صنعت و بنیانگذار هفته اتریوم نیوز ، ایوان ون نس(Evan Van Ness)، جمع آوری شده است ، در ۶ سپتامبر(۱۵ شهریور) تعداد تراکنش های بیشتری در لایه دوم اتریوم نسبت به شبکه بیت کوین انجام شده است. پروتکل های لایه دوم حدود ۲۵۰،۰۰۰ تراکنش در طول روز پردازش کرده اند در حالی که در بیت کوین حدود ۲۱۰،۰۰۰ بوده است.

این تحلیلگر فاش کرد که StarkWare بیشترین پردازش را در این مدت با حدود ۱۴۳،۰۰۰ تراکنش در تعدادی از سیستم عامل های دیفای مانند مبادله dYdX و پلتفرم L2 NFT Immutable X انجام داده است.
Arbitrum که در ۱ سپتامبر(۱۰ شهریور)داخل شبکه اصلی راه اندازی شد ، حدود ۵۶۰۰۰ تراکنش داشت. پلتفرم Arbitrum One که به تازگی راه اندازی شده است در حال حاضر نام های بزرگی را در دیفای از جمله آوه ، چین لینک و یونی سواپ جذب می کند که چندین لایه دو را بررسی می کند.


به گفته محقق

اتریوم Optimism روزانه ۲۸۰۰۰ تراکنش داشته است. پروتکل v3 یونی سواپ خود را بر روی Optimism در ماه جولای(تیر) مستقر کرد ، همچنین نسخه L2 پلتفرم معامله گری دیفای Synthetix/Kwenta را تأمین می کند.

بیت کوینر ها خاطرنشان کردند که ون نس، لایه های دو اتریوم را با لایه اول بیت کوین مقایسه کرده است و هیچ اطلاعاتی در مورد شبکه Lightning لایه دو بیت کوین ارائه نکرده است.

ون نس در پاسخ گفت: “برداشت من، با توجه به مقدار کم قفل شده ، این است که Lightning کشش بسیار کمی دارد اما خوشحال می شوم اگر کسی اطلاعات خلاف این را به من نشان دهد.”
به گفته ال۲فیز(L2fees) ، Loopring مقرون به صرفه ترین بستر برای انتقال اتریوم است که در زمان نوشتن این مقاله تنها ۰٫۴۰ دلار هزینه دارد. هزینه zkSync Matter Labs تقریباً دو برابر و ۰٫۸۳ دلار بود ، در حالی که Arbitrum One مبلغ ۲٫۷۵ دلار هزینه داشت و Optimism 5.83 دلار برای ارسال اتر در پلتفرم های مربوطه بود.
خود اتریوم برای یک انتقال ساده اتر تقریبا ۱۱ دلار هزینه دارد ، با این حال ، Bitinfocharts دیروز متوسط ​​هزینه تراکنش برای همه نوع معاملات را حدود ۴۰ دلار اعلام کرد.

منبع:cointelegraph

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا