اصلاح قیمت BTC به زیر ۵۵ هزار دلار | آیا احتمال اصلاح و ریزش قیمت وجود دارد ؟

اصلاح قیمت بیت کوین به زیر ۵۵ هزار دلار | حمایت و مقاومت های بعدی در کدام سطح قرار دارند؟

قیمت برترین کوین بازار کریپتو توانست خود را به بالای ۵۷,۵۰۰ دلار برساند و در بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA) قرار گیرد.

اما در ادامه مسیر، قیمت بیت کوین در صعود به بالای ۵۸,۰۰۰ دلار کمی با مشکل مواجه شد. قبلاً از این که اصلاح فعلی رخ دهد، بالاترین قیمت بیت کوین در سطح ۵۷,۸۳۷ دلار قرار گرفته بود. همین اصلاح در ادامه به شکست قیمت به زیر ۵۶,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته منجر شد.


بیت کوین حمایت خود را در نزدیکی ۵۴,۰۱۹ دلار پیدا کرد و اخیرا حرکت رو به بالای خود را از سر گرفته است. در کاهش قیمت اخیر از ۵۷,۸۳۱ به ۵۴,۰۱۹ دلار، یک شکست قیمت به بالای ۵۰ درصد اصلاح فیبوناچی رخ داده است.

با توجه به همه این موارد و قیمت فعلی (زمان نگارش این مطلب) ۵۴,۶۸۹ دلار، باز هم بر روی نمودار ساعتی BTC/USD یک مسیر صعودی با حمایت در سطح ۵۵,۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

در قسمت بالایی، مقاومتی که در انتظار خریداران می باشد، سطح ۵۶,۳۵۰ دلار است. این سطح در نزدیکی ۶۱.۸ درصد اصلاح فیبوناچی از کاهش اخیر قرار دارد.

اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۵۷,۰۰۰ دلار است.

نمودار قیمت BTC
نمودار قیمت BTC – منبع: TradingView

یک شکست صعودی کامل به بالای مقاومت ۵۷,۰۰۰ دلار می تواند آغاز یک مسیر افزایشی تازه باشد. یک حمایت فوری در قسمت پایین، در نزدیکی ۵۶,۰۰۰ دلار قرار دارد. مقاومت بزرگ بعدی که انتظار خریداران را می کشد در سطح ۵۸,۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

اگر بیت کوین در از پیش رو برداشتن مقاومت ۵۷,۰۰۰ دلار نتواند موفقیت آمیز عمل کند، یک حمایت فوری رو به پایین در سطح ۵۶,۰۰۰ دلار انتظار قیمت را می کشد.

همچنین بخوانید |  اطلاعات کاربران کیف پول لجر به سرقت رفته است.

اولین حمایت اساسی، هم اکنون در حال شکل گیری در سطح ۵۵,۹۰۰ دلار است. یک حرکت نزولی به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته، می تواند قیمت را تا حمایت در ۵۴,۰۰۰ دلار در کوتاه مدت، کاهش دهد.

منبع: نیوز بی تی سی

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا