بعد از جدایی یکی از توسعه دهندگان فانتوم حجم مبادلات آن توسط نهنگها در بازار افزایش یافت

طبق داده‌های سرویس ردیابی نهنگ ها WhaleStats، فانتوم اکنون توکن ERC-20 است که «بیشترین تعداد تراکنش‌ها را در بین 1000 کیف پول برتر اتریوم» در 24 ساعت گذشته داشته است.

طبق داده‌های سرویس ردیابی نهنگ ها WhaleStats، فانتوم اکنون توکن ERC-20 است که «بیشترین تعداد تراکنش‌ها را در بین 1000 کیف پول برتر اتریوم» در 24 ساعت گذشته داشته است.

فانتوم یک پلت فرم قرارداد هوشمند با کارایی بالا، مقیاس پذیر و ایمن است. این پلتفرم برای غلبه بر محدودیت های نسل قبلی پلتفرم های بلاک چین طراحی شده است. هدف آن این است که سریع‌تر و ارزان‌تر از بلاک‌چین‌های قدیمی «و در عین حال بسیار ایمن» باشد.

توکن فانتوم در 30 روز گذشته حدود 40 درصد از ارزش خود را از دست داده است که تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی از جمله حمله روسیه به اوکراین و تورم فزاینده در اکثر کشورها قرار گرفته است. علاوه بر اینها یک توسعه دهنده پرکار این شبکه، آندره کرونژ، اعلام کرد که از فضای امور مالی غیرمتمرکز خارج شده است.

برخی از ناظران بازار متوجه شدند که کرونژ اکانت توییتر خود را حذف کرده و پروفایل لینکدین خود را به روز کرده است تا نشان دهد که او دیگر مشاور بنیاد فانتوم قبل از اعلام این خبر نیست. با وجود این علائم هشدار دهنده، توکن‌های مرتبط با پروژه‌هایی که Cronje روی آن‌ها کار می‌کرد، سقوط کردند.

یک بازارساز خودکار هیبریدی ، 75 درصد ارزش خود را در این اعلامیه از دست داد در حالی که پلتفرم اتوماسیون Keep3r 25 درصد از ارزش خود را از دست داد. پلتفرم وام دهی آیرون بانک نیز 50 درصد از ارزش خود را از دست داد. Yearn.Finance، پروژه Blue-chip Defi که در آن کرونژ دیگر در عملیات روزمره شرکت نخواهد داشت، مدت کوتاهی پس از اعلام کرونژ مبنی بر جدایی از این حوزه، شاهد سقوط توکن بومی خود بود.

خود فانتوم و توکن‌هایی از اکوسیستمش نیز سقوط کردند، علی‌رغم اینکه کرونژ به‌خاطر مشارکت قابل توجهی در توسعه آن‌ها شناخته نشده بود.

در بیانیه ای که توسط بنیاد فانتوم در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، کرونژ گفت که در حالی که تصمیم گرفت از فضای Defi دور شود، “تیم فانتوم در طول تعامل من با آنها افتخارآمیز بوده است” و او معتقد است که آنها در “مسیر فناوری درستی هستند” و من شک ندارم که آنها به موفقیت خود ادامه خواهند داد.”

مشخص نیست که آیا بزرگترین نهنگ‌های اتریوم با توجه به اعلام کرونژ، حجم معاملات خود را افزایش داده اند یا در حال خرید فانتوم و جمع آوری این توکن در اصلاح اخیر هستند. داده های DeFiLlama نشان می دهد که ارزش کل قفل شده در شبکه از حدود 12 میلیارد دلار به 6.7 میلیارد دلار در چند هفته گذشته کاهش یافته است.

منبع: کریپتوگلوب

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا