پیتر شیف: تبلیغات CNBC درباره بیت کوین یک نشانه صعودی برای طلا است

از نظر پیتر شیف، بیت کوین جایگزین طلا به عنوان پرچین تورم، “نشانه بسیار صعودی” برای طلا می باشد

پیتر شیف، مدیرعامل یورو پسیفیک کپیتال و منتقد برجسته بیت کوین در توییترش به انتقاد از شبکه سی‌ان‌بی‌سی پرداخت و تبلیغات این شبکه را یک نشانه صعودی برای طلا ارزیابی کرد. شیف می‌گوید سی‌ان‌بی‌سی دائما بیت کوین را تبلیغ می‌کند و در این تبلیغات می‌گوید که طلا در حال از دست دادن موقعیت پوشش ریسک خود در برابر تورم است. 

پیتر شیف (Peter Schiff)، منتقد پر آوازه ی بیت کوین و طرفدار طلا در توییتر اعلام کرد که یک “نشانه بسیار صعودی” برای طلا مربوط به بیت کوین است.

او بار دیگر از CNBC برای تبلیغ بیت کوین انتقاد کرد و گفت طلا در حال از دست دادن وضعیت حفاظتی تورم خود در برابر ارز رمزنگاری شده پیشرو است.

با این حال، مدیرعامل Euro Pacific Capital، نویسنده کتاب و پادکستر محبوب، آقای شیف، آن را “نشانه بسیار صعودی” برای طلا نامیده است. وی افزود که این دقیقا همان چیزی است که انتظار دارد CNBC قبل از شروع افزایش قیمت طلا، آن را گزارش دهد.

“مجریان شبکه CNBC موافقند که طلا درخشش خود را از دست داده است. اینکه بیت کوین، دیگر ارزهای مزنگاری شده و NFT به عنوان یک پرچین تورمی جایگزین شده است، یک نشانه بسیار صعودی برای طلا است و دقیقا همان تحلیلی است که انتظار می رود درست قبل از صعود عمده طلا از CNBC بشنویم!”

در تاریخ ۳ سپتامبر (۱۲شهریور)، هر اونس طلا ۱۸۳۳ دلار معامله می شد که نشان دهنده افزایش عمده از ۱۷۹۱ دلار در ۲۵ آگوست (۳شهریور) می باشد.

در مقایسه با ابتدای سال، این فلز گران بها در حال سقوط است زیرا در ۵ ژانویه (۱۶ دی ۱۳۹۹) قیمت آن به ۱۹۵۴ دلار تغییر کرد. علاوه بر این، در ۴ آگوست سال گذشته (۱۴ مرداد ۱۳۹۹) طلا به بالاترین سطح خود یعنی ۲٫۰۲۱ دلار رسیده بود.

با این وجود ، پیتر شیف چندین بار به طور عمومی ابراز پشیمانی کرده است که در روزهای اولیه بیت کوین خریداری نکرده بود تا بتواند در حال حاضر سودهای عظیمی را به دست آورد. اسپنسر (Spencer)، پسر شیف، به تازگی به طور کامل به بیت کوین پرداخته است.

با این حال، همه سرمایه گذاران به طور اختصاصی فقط به کمپ طلا یا بیت کوین نمی پیوندند. رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش “پدر پولدار، پدر فقیر” در زمینه سواد مالی، اغلب توییت می کند که طلا، بیت کوین و نقره را ترجیح می دهد، به ویژه در زمان تورم.

منبع: U.today

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا