روزانه چقدر بیت کوین در ایران خرید و فروش می‌شود؟

خرید و فروش بیت کوین در ایران

امروز کمتر کسی است که در فضای آنلاین حضور داشته باشد و نام رمزارزهایی همانند بیت‌کوین را نشنیده باشد. از زمانی که بازار رمز ارزها داغ شد و بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی به سمت خرید و فروش رمزارزها و در صدر آن‌ها بیت‌کوین سوق پیدا کردند، این سوال در ذهن ما می آید “روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود؟”. کنجکاوی‌ها درباره آمار و ارقام معاملات BTC در ایران بیشتر شده. و این به دلیل تمایل بیشتری از مردم به سرمایه گزاری در این رمزارز است. در این مقاله تلاش کرده تا میزان خرید و فروش بیت کوین در ایران را تخمین بزنیم.

در این مقاله :

فاکتور اصلی برای دریافت روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود و مورد بررسی است، صرافی‌های رمز ارز داخل ایران بودند. و این آمار بسته به شرایط و در تاریخ نگارش مقاله میباشید. و ممکن است بسته به شرایط بازار آمار قابل تغییر باشد. و زیرا معاملات Bitcoin در ایران، تنها محدود به اکسچنج‌ها نیست. و در برخی گروه‌های تلگرامی نیز انجام می‌شود. همچنین در برخی سایت‌ها نیز می‌بینیم که برخی افراد، خانه یا اتومبیل خود را در ازای BTC معامله می‌کنند. بعضی ها هم بدون بودن در گروه ها از این رو، آمار دقیقی از میزان خرید و فروش بیت کوین نمی‌توان جمع آوری کرد. برخی از دیتاهای مربوط به معاملات بیتکوین، از منابع مختلف داخلی و خارجی تامین شده‌اند. که در این مقاله آنها را مطالعه خواهید کرد. و در این مقاله سعی داریم منابع خرید و فروش هم آشنا شویم.

چرا مردم ایران بیت کوین می‌خرند؟

از ابتدای سال ۹۹ تعداد زیادی از مردم وارد بازار بورس شدند. تا بتوانند با سرمایه گذاری در بورس، تا حدودی ارزش پول خود را حفظ کنند. این هجوم مردم و خرید سهام توسط آنها، باعث افزایش قیمت تقریبا تمامی سهم‌ها شد. ولی در نهایت با اعمال سیاست‌های دستوری و دخالت‌های دولت در بورس،‌ قیمت سهم‌ها دچار افت شدید شد. و بسیاری از مردم مجبور شدند با ضررهای ۴۰ تا ۵۰ درصدی، پول خود را از بورس خارج کنند.

پس از ریزش بازار سهام در ایران :

مردم بیشتر از قبل به سمت بازار رمز ارزها کشیده شدند. البته این دو بازار تفاوت‌های بسیاری دارند. به طور کلی بازار سهام دارای پشتوانه معتبرتری در مقایسه با بازار رمز ارزها است. حامی بازار سهام در ایران و در تمام کشورها، دولت و وزارت اقتصاد است اما بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چنین پشتوانه‌ای ندارند. در واقع یکی از اهداف بیت کوین به چالش کشیدن متمرکز بودن قدرت دولت‌ها است. سازوکارهای تامین امنیت در این دو بازار تفاوت‌های اساسی دارند. و همچنین نحوه نگهداری دارایی‌های سرمایه‌گذاری. اگر به تازگی از بازار سهام به سمت بازار رمز ارزها آمده‌اید، لازم است تا با ماهیت این دو بازار آشنایی پیدا کنید. ما در مقاله‌ای کامل به این موضوع پرداخته‌ ایم.

به هر حال همزمان با ریزش قیمت سهام در ایران :

قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها در حال افزایش بود. بنابراین بسیاری از مردمی که در بازار بورس ضرر کرده بودند، به بازار کریپتوکارنسی‌ها هجوم آوردند. این باعث افزایش شدید خرید و فروش بیت کوین در ایران شد. و میزان معاملات در صرافی‌های ارز دیجیتال سر به فلک کشید. بسیاری از مردم به امید جبران زیان‌هایی که در بازار بورس متحمل شده بودند، سرمایه گذاری در کریپتوها را ترجیح دادند.

البته ضرر مردم در بورس ایران، تنها دلیل ورود به بازار کریپتوکارنسی‌ها نیست. از آنجایی که کشور ایران با تورم شدیدی درگیر است، روز به روز ارزش ریال کاهش می‌یابد. و مردم از ارزش پول خود نگران هستند. بیشتر ایرانی‌ها از بازارهای سنتی تقریبا ناامید شده‌اند و ترجیح می‌دهند به جای سرمایه گذاری در بازارهای ارز،‌ سکه، طلا، مسکن و خودرو، در بازار رمز ارزها سرمایه گذاری کنند، تا بتوانند ارزش پول خود را حفظ کنند و حتی سود نسبتا خوبی نیز به دست آورند. در مجموع در بلندمدت سودآوری بیت کوین و سایر رمزارزها به نسبت دیگر دارایی‌ها بیشتر است.

برای مثال :

اگر در سال ۹۵ شما به اندازه ۱۰ میلیون تومان طلای ۱۸ عیار خریداری می‌کردید، اکنون حدود ۱۰۰۰ درصد (۱۰ برابر) سود می‌کردید (قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در سال ۹۵ برابر با ۱۱۰ هزار تومان بود و در تاریخ ۲۶ تیر ۱۴۰۰، حدود ۱ میلیون تومان است).

اما فرض کنید :

که در همان زمان بیت کوین می‌خریدید. Bitcoin در سال ۹۵ (۲۰۱۶) با قیمت میانگین ۵۰۰ دلار معامله می‌شد؛ پس با این حساب، تا زمان نوشتن این مقاله که قیمت بیتکوین حدود ۳۱۰۰۰ دلار است، شما حدود ۶۰ برابر سود به دست می‌آوردید (تقریبا ۶ برابر بیشتر از طلای ۱۸ عیار).

همچنین :

قیمت دلار در سال ۹۵، حدود ۳۵۰۰ تومان بود و امروز بعد از ۵ سال، ۲۴۷۰۰ تومان. یعنی اگر در سال ۹۵ شما ۱۰ میلیون تومان دلار خریداری می‌کردید، اکنون ۷۰ میلیون تومان پول داشتید؛ اما با سرمایه گذاری در بیتکوین، شما علاوه بر افزایش ۶۰ برابری قیمت بزرگ‌ترین رمز ارز، ۷ برابر هم از طریق افزایش قیمت دلار سود می‌کردید؛ یعنی ۴۲۰ برابر سود در طول ۵ سال!

همین افزایش قیمت BTC، باعث جذب افراد بیشتر در این حوزه شده و باعث شده که مردم ایران برای حفظ ارزش پول خود، وارد بازار کریپتوکارنسی‌ها شوند.

تخمین روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود در ایران بر اساس جمعیت

طبق آماری که ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۱ منتشر کرده :

جمعیت ایران حدود ۱ درصد از جمعیت کل جهان را در بر می‌گیرد. طبق برآورد اتاق بازرگانی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، حدود ۱۲ میلیون ایرانی در حوزه کریپتوکارنسی‌ها فعالیت می‌کنند. در زمان نگارش این مقاله در تاریخ ۲۶ تیر ۱۴۰۰، حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت کوین، حدود ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است. و با در نظر گرفتن حجم معاملات ۲۴ ساعته ۵۰ بیت کوین در ایران (حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار) می‌توان نتیجه گرفت. که میزان خرید و فروش بیت کوین در ایران، تقریبا ۰.۰۰۶ درصد از معاملات جهانی را در بر می‌می‌گیرد. و این آمار طبق زمان نگارش مقاله است.

بنابر گزارش رسانه مشرق نیوز برای روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود :

در ۳ اسفند ۹۹ تعداد کاربرانی که به معامله کریپتو می‌پرداختند. به بیش از یک میلیون نفر رسید و در آن زمان، تنها در یکی از صرافی‌های داخلی، در طول ۲۴ ساعت، حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان خرید و فروش رمز ارز صورت گرفته است. با این آمار حدودی، آیا می‌توان تخمین زد روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود؟ حدودی روزانه حدود ۵ هزار میلیارد تومان معامله شده است. در آن زمان، قیمت بیت کوین حدود ۵۷۰۰۰ دلار بود و این مقدار معامله در ایران، نزدیک به ۴۰۰۰ BTC در روز می‌شد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که در زمان نگارش این مقاله، مقدار خرید و فروش بیت کوین در ایران تقریبا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

سودآوری معاملات Bitcoin در کل دنیا تقریبا یکسان است. طبق اطلاعات به دست آمده از IntotheBlock، در حال حاضر بیش از نیمی از آدرس های ایران اکثرا در سود بوده. آماری که در مقطعی پیش از اردیبهشت ۱۴۰۰ به حدود ۹۱ درصد نیز هم رسیده بود.

در مجموع، محاسبه میزان سودآوری بزرگ‌ترین رمزارز به موارد زیر بستگی دارد :

  • میزان سرمایه اولیه
  • مدت زمان نگهداری
  • قیمت بیت کوین

روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود در ایران

خرید و فروش بیت کوین

از حدود سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲)، افرادی در ایران قدم به دنیای بیتکوین و آلت کوین‌ها (که تعداد آنها در آن زمان بسیار کم بود) گذاشتند. حتی برخی از ایرانی‌ها هزاران BTC را از طریق ماینینگ و یا سرمایه گذاری به دست آوردند. در آن زمان روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شده را با برخی صرافی‌های خارجی وجود داشتند. چون که این کاربران از طریق آنها به خرید و فروش رمز ارزها می‌پرداختند. و برخی از کاربران نیز به صورت فرد به فرد این معاملات را انجام می‌دادند. این‌ها افرادی بودند که از همان زمان درباره بزرگ‌ترین رمزارز مطالعه و تحقیق می‌کردند. و دانش زیادی درباره بیتکوین داشتند. در آن زمان، منبع فارسی برای آموزش Bitcoin وجود نداشت. و این افراد باید منابع خارجی را زیر و رو می‌کردند. و درباره مفاهیم جدیدی که در این ارز رمزنگاری شده وجود دارد، مطالعه می‌کردند.

  • چند سال بعد :

با افزایش قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها، ایرانی‌های بیشتری وارد این حوزه شدند. و برخی از آنها نیز منابع فارسی برای آموزش بیت کوین و دیگر رمز ارزها راه اندازی کردند. که این موضوع، باعث آسانتر شدن در یادگیری مردم و در نتیجه ورود تعداد بیشتری از آنها به حوزه کریپتوکارنسی‌ها شد.

  • در نهایت :

در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) رسیدیم که BTC برای اولین بار به قیمت حدود ۲۰ هزار دلار رسید. در این دوره، شاهد ورود خیل عظیمی از مردم ایران و جهان در این حوزه شدیم. و حتی کسانی که دانش کافی در این زمینه نداشتند نیز، ترغیب به سرمایه گذاری در بیتکوین و کریپتوکارنسی‌ها شدند. همین موضوع، باعث افزایش حجم خرید و فروش بیت کوین در ایران و سایر کشورها شد. بنابه گزارش راه پرداخت (رسانه فینتک) در سال ۹۶، تا قبل از سال ۲۰۱۷ میزان خرید و فروش بیت کوین در ایران، ماهانه حدود ۴۰ میلیون تومان بود. اما در این سال، هفته‌ای حدود ۶۵۰ میلیون تومان BTC معامله می‌شد. این موضوع، اولین هجوم ایرانی‌ها به بازار رمز ارزها بود. و پس از آن، تعداد افرادی که در این بازار سرمایه گذاری می‌کردند، به شدت افزایش یافت.

در زمانی که بازار رمز ارزها صعودی یا اصطلاحا گاوی است، بسیاری از افراد از سراسر جهان به سمت این بازار هجوم می‌آورند. و حجم مبادلات صرافی‌های ارز دیجیتال افزایش می‌یابد. و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما زمانی که بازار نزولی یا به اصطلاح خرسی می‌شود بیشتر این سرمایه گذاران و تریدرهای تازه وارد متضرر می‌شوند. و از بازار خارج می‌شوند. این موضوع باعث کاهش معاملات بیتکوین هم می‌شود.

روش‌های خرید و فروش بیت کوین در ایران

بررسی روش‌های خرید و فروش بیت کوین در ایران؛ کدام روش مطمئن‌تر است؟

در گذشته، برای خرید و فروش بیت کوین در ایران گزینه‌های زیادی وجود نداشت. اما امروزه روش‌های متعددی برای معامله BTC وجود دارد. اکنون افراد می‌توانند به راحتی در صرافی‌های ایرانی ثبت نام و احراز هویت کنند. و به خرید و فروش رمز ارزها بپردازند.

همچنین روش‌های دیگری مثل :

  • معاملات فرد به فرد و OTC
  • معاوضه بیتکوین در ازای دارایی‌های دیگر
  • مبادله BTC در ازای خدمات مختلف (مانند حقوق کارمندان، فروش سیگنال‌های معاملاتی و غیره)
  • و خرید تتر و استفاده از آن به منظور خرید Bitcoin در صرافی‌های خارجی
  • خرید و فروش بیت کوین از صرافی ایرانی

این روش ها وجود دارد. که در ادامه، به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

معاملات OTC چیست ؟

OTC مخفف Over The Counter به معنای معاملات خارج از صرافی است. یعنی به صورت مستقیم بین دو نفر یا دو سازمان انجام می‌شود. این نوع مبادلات با نظارت صرافی‌ها انجام می‌شوند. یعنی صرافی به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده قرار می‌گیرد و در ازای دریافت مقداری کارمزد، از انجام صحیح و کامل این مبادلات اطمینان حاصل می‌کند.

این بازار مناسب سرمایه‌داران کلان است. که قصد دارند تعداد بسیار زیادی از یک رمزارز را در یک قیمت مشخص به فروش برسانند.

معاملات فرد به فرد (P2P) و نوع آن در ایران

در ایران، برخی معاملات به صورت فرد به فرد در صفحات مجازی مثل تلگرام یا واتسآپ انجام می‌شود. در این گروه‌ها، خریداران و فروشندگان یکدیگر را پیدا کرده و به صورت مستقیم به یکدیگر متصل می‌شوند. و معامله خود را انجام می‌دهند. اما مسئله‌ای که در این میان وجود دارد، عدم اعتماد طرفین به یکدیگر است. بنابراین برخی گروه‌ها در ازای دریافت مبلغی کارمزد. به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده قرار می‌گیرند. تا اطمینان حاصل کنند که این خرید و فروش به درستی انجام می‌شود.

خرید و فروش در ازای کالاهای دیگر

برخی مبادلات نیز در ازای فروش اتومبیل یا منزل انجام می‌شود. در برخی گروه‌های معاملات رمز ارزها و یا وبسایت‌هایی مانند دیوار، می‌توان آگهی‌هایی را مشاهده کرد که در ازای دریافت بیت کوین، خانه، زمین یا اتومبیل خود را می‌فروشند. این موضوع بیشتر درباره خانه‌ها یا اتومبیل‌های لوکس اتفاق می‌افتد.

دریافت بیت کوین در ازای انجام خدمات مختلف

برخی دیگر از معاملات نیز در ازای انجام خدمات مبادله می‌شود. برخی شرکت‌ها حقوق کارمندان خود را به صورت بیت کوین پرداخت می‌کنند. برخی از کانال‌‌هایی که سیگنال‌های معاملاتی ارائه می‌دهند نیز در ازای این خدمات، از مشتریان خود BTC دریفات می‌کنند. کانال‌های فروش پکیج‌های آموزش سرمایه گذاری و غیره نیز از بیتکوین به عنوان روش پرداخت استفاده می‌کنند.

خرید USDT و استفاده از آن برای خرید بیت کوین در صرافی‌های خارجی

صرافی‌های ایرانی تمام رمز ارزها را پشتیبانی نمی‌کنند. و ایرانی‌ها برای خرید این ارزهای دیجیتال، باید به صرافی‌های خارجی مراجعه کنند. همچنین برخی سرمایه گذاران ایرانی ترجیح می‌دهند که ابتدا با ریال خود از این اکسچنج‌ها تتر خریداری کنند. و سپس با انتقال به یک صرافی خارجی، بیت کوین تهیه کنند.

صرافی ایرانی را بشناسیم : صرافی ایرانی با ارائه تمام رمزارزها و خدمات خرید و فروش, صرافی ارزنکس اولین سفیر رسمی کوینکس در ایران. کارمزد صفر برای کاربران کوینکس : عضو شویم . انتقال آنی و بدون محدودیت را با ما تجربه کنید

اگر در سال ۱۳۹۳ بیت کوین می‌خریدیم، چقدر سود می‌کردیم؟

از چندین سال قبل، ایرانی‌هایی بودند که بیت کوین را می‌شناختند و بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند. مثلا اگر یک فرد در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳) ۱۰ بیتکوین را با قیمت بین ۳۰۰ الی ۷۰۰ دلار خریده بود، در زمان نگارش مقاله که قیمت بیت کوین حدود ۳۳,۵۰۰ دلار است، او بین ۴۷ تا ۱۱۱ برابر تنها روی قیمت جهانی BTC سود کرده است؛ یعنی بین ۳۳۲,۰۰۰ دلار تا ۳۲۸,۰۰۰ دلار سود در طی ۷ سال!

البته یک فاکتور دیگر نیز در افزایش میزان سود این سرمایه گذاران دخیل است :

قیمت دلار در ایران. دلار در سال ۱۳۹۳، با قیمت ۳۲۵۰ تومان معامله می‌شد و امروزه حدود ۲۵۰۰۰ تومان است. یعنی تقریبا ۷.۷ برابر افزایش قیمت داشته است. فردی که در سال ۲۰۱۴، ۱۰ بیت کوین ۷۰۰ دلاری را با دلار ۳۲۵۰ تومان خریداری کرده، امروز حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ثروت دارد. او در آن زمان ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج کرده، اما امروز این شخص بیش از ۶۲ میلیارد تومان ثروت دارد! این افزایش بسیار زیاد قیمت Bitcoin باعث شده که بسیاری از افراد جذب این بازار شوند.

تاثیر قانون گذاری بر خرید و فروش بیت کوین در ایران در مقاله روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود

از چندین سال قبل که برخی افراد در ایران مشغول خرید و فروش BTC بودند، هنوز قانون گذاری خاصی در این حوزه انجام نشده بود. در آن زمان، این افراد معاملات خود را در صرافی‌های خارجی (که تعداد آنها نیز بسیار محدود بود) انجام می‌دادند. پس از گذشت چند سال که افراد بیشتری وارد حوزه ماینینگ و معاملات رمز ارزها شدند، طبیعتا توجه قانون گذاران نیز به این بازار جلب شد.

در اواخر سال ۹۹، خبر ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی و ابلاغیه شاپرک مبنی بر مسدود کردن درگاه‌های پرداخت الکترونیکی که در اختیار شرکت‌های حوزه رمز ارز و یا هر شرکت مرتبط با این حوزه منتشر شد و باعث ایجاد نگرانی‌هایی در بین مردم و فعالین ایرانی شد.

و بعد و در نهایت در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، جلسه‌ای در کلاب هاوس با موضوع مشکلات صرافی‌‌ها در سال ۱۴۰۰ برگزار شد. این جلسه با حضور جمعی از فعلان حوزه ارزهای دیجیتال در ایران و آقای حسین قربان زاده، معاون رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. محوریت کلی این جلسه، نامه اخیر رییس مجلس (آقای قالیباف) پیرامون مسدودسازی درگاه‌های پرداخت صرافی‌های رمز ارز در ایران بود.

بحث و گفتگوی فعالان حوزه کریپتو با معاون رییس مجلس؛ مسدود کردن درگاه صرافی‌ها، راه‌حل نیست!
تا زمان  (۲۶ تیر ۱۴۰۰) هنوز درگاه‌های پرداخت مسدود نشده است. و هنوز هم نشده است. اما انتشار این خبر، باعث خروج بسیاری از افراد تازه وارددر ایران از این بازار شد. و برخی دیگر نیز تمام سرمایه خود را از صرافی‌ها خارج کردند.

حجم معاملات بیت کوین در برخی صرافی‌های معتبر ایرانی

در اینجا به حجم معاملات برخی صرافی‌های ایرانی می‌پردازیم. و روزانه چقدر بیت کوین معامله میکنند. البته باید بگوییم که این اطلاعات دقیق نیستند. و نمی‌توان دقیقا این آمار را به دست آورد. این موضوع نه فقط در ایران، بلکه در صرافی‌های بومی بسیاری از کشورها صادق است. زیرا اکسچنج‌های بومی به دلایل مختلفی آمار دقیق ارائه نمی‌دهند.

برای مثال :

یک صرافی ممکن است به این دلیل که نهادهای قانون گذاری متوجه حجم معاملات زیاد آن نشوند، و روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می کنند. این آمار را بسیار پایین‌تر از واقعیت نمایش دهد و یا یک اکسچنج می‌تواند برای جذب کاربران بیشتر، حجم معاملات خود را بسیار بیشتر از حد واقعی خود نشان دهد.

در ادامه، مقدار خرید و فروش بیت کوین در ۱۰ صرافی ایرانی (که بیشترین معاملات را دارند) را می‌بینید. که این اعداد و ارقام توسط این اکسچنج‌ها اعلام شده است. این اعداد، حجم معاملات ۳ تا ۴ مهر ۱۴۰۰ را نشان می‌دهند :

نوبیتکس: حدود ۶ میلیارد تومان (تقریبا ۱۰ بیتکوین)
والکس: حدود ۵ میلیارد تومان (تقریبا ۸.۵ بیت کوین)
رمزینکس: حدود ۱.۳ میلیارد تومان (تقریبا ۲.۲ بیت کوین)
اکسیر: حدود ۲.۳ میلیارد تومان (تقریبا ۴ بیت کوین)
ارز پایا: حدود ۱.۱ میلیارد تومان (تقریبا ۱.۸ بیت کوین)
جیبیتکس: حدود ۹۰۰ میلیون تومان (تقریبا ۱.۰۸ بیت کوین)
ایکس نوین مارکت: حدود ۵۰۰ میلیون تومان (تقریبا ۰.۶۲ بیت کوین)
اوکی اکس: حدود ۲۱ میلیون تومان ( تقریبا ۰.۰۳ بیت کوین)
فینیکس: حدود ۱۹۵ میلیون تومان (تقریبا ۰.۳ بیت کوین)
تبدیل: حدود ۴ میلیارد تومان (تقریبا ۶.۸ بیت کوین)

روزانه چقدر بیت کوین :

در ۲۴ ساعت گذشته زمان نگارش مقاله در مجموع در این ۱۰ صرافی، ۳۲.۵ بیت کوین معامله شده. و به صورت تخمینی، می‌توان گفت که در روز، در کل صرافی‌های ایرانی حدود ۵۰ بیت کوین به ارزش ۳۸ میلیارد تومان در این زمان مبادله می کنند.

و در پایان

بر اساس داده‌هایی که در بازار وجود دارد. این مقاله تحقیقاتی را ارائه کرده است. در این مقاله، ما به بررسی میزان خرید و فروش بیت کوین در ایران پرداختیم. چرا خرید فروش و روش های خرید و فروش بیت کوین را توضیح داده ایم. همچنین میزان معاملات ۲۴ ساعته بعضی از صرافی‌های ایرانی را ارائه کردیم و تخمین زدیم که در کل صرافی‌های ایرانی به صورت ۲۴ ساعته، چه مقدار بیتکوین می توانند مبادله می‌شود.

سلب مسئولیت برای مقاله روزانه چقدر بیت کوین خرید و فروش می شود :

مطلبی که خواندید، نتیجه تحقیقاتاز مقاله ها و مطالب مختلف است. و درباره میزان خرید و فروش بیت کوین در ایران بود. این مطلب به هیچ عنوان نباید توصیه‌ای برای خرید و فروش بیت کوین در نظر گرفته شود. حتی دلیل بر انتخاب صرافی بدون آگاهی شخصی در نظر گرفته نمیشود. به یاد داشته باشید که ورود به بازار رمزارزها، نیازمند سطح بالایی از دانش و اطلاعات است. و تا زمانی که اطلاعات کافی به دست نیاورده‌اید، نباید تحت تاثیر احساسات شده و وارد این بازار شوید.

با اخبار مقالات به روز در زمینه رمزارزها روزانه به شما کمک خواهیم کرد تا دانش و اطلاعات درست در اختیار داشته باشید. و در زمینه صرافی بین الملی کوینکس آموزش و ویدئو های آموزشی به صورت رایگان در اختیار شما است. 
صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس
منبع
akharinkhabar.irway2pay

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا