آموزش اضافه کردن شبکه آوالانچ به کیف پول متامسک

مقدمه

متامسک یکی از انواع کیف پول رمز ارزهای دیجیتال است که می‌توان آن را بر روی مرورگرهایی مانند فایرفاکس و کروم نصب کرد یا حتی از نسخه‌های اندرویدی و آی‌او‌اس آن استفاده کرد. کاربران کیف پول متامسک می‌توانند به راحتی از اکوسیستم دیفای روی رمز ارز دیجیتال اتریوم و همچنین سایر رمز ارزها مانند پالیگان، آوالانچ و بایننس اسمارت چین استفاده کنند.

باید بدانید که کیف پول متامسک یک گزینه مناسب جهت استفاده از پروژه‌های دیفای شبکه رمز ارز آوالانچ است، اما باید این رمز ارز دیجیتال را به کیف پول متامسک اضافه کنید. ما در این مقاله روش افزودن رمز ارز آوالانچ به کیف پول متامسک را توضیح داده ایم.

نکته: اگر شما هنوز کیف پول متامسک خودتان را نصب نکرده‌اید می‌توانید به راحتی از لینک زیر آموزش جامع نصب این کیف پول را مشاهده کنید.

نحوه اضافه کردن رمز ارز آوالانچ به متامسک

کیف پول متامسک به طور پیش فرض به شبکه رمز ارز دیجیتال اتریوم متصل است. برای اینکه شما بتوانید از رمز ارز آوالانچ استفاده کنید باید اطلاعات آن را به شبکه این کیف پول اضافه کنید. ما در این آموزش از ورژن مبتنی بر مرورگر کیف پول متامسک استفاده کرده‌ایم.

در کیف پول متامسک خودتان روی منوی کرکره‌ای انتخاب شبکه کلیک کنید.

نحوه اضافه کردن رمز ارز آوالانچ به متامسک

سپس روی گزینه Add Network کلیلک کنید.

نحوه اضافه کردن رمز ارز آوالانچ به متامسک

بعد از اینکه به صفحه Add Network وارد شدید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و در انتها بر روی گزینه Save کلیک کنید.

Avalanche Network Network Name
https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc New RPC URL
0xa86a or 43114 Chain ID
AVAX Currency Symbol
https://snowtrace.io/ Block Explorer URL

بعد از این کار کیف پول متامسک شما به شبکه آوالانچ متصل می‌شود.

نحوه اضافه کردن رمز ارز آوالانچ به متامسک

نحوه ارسال رمز ارز AVAX به متامسک

بعد از اتصال به شبکه رمز ارز دیجیتال آوالانچ، شما می‌توانید رمز ارز AVAX خود را از دیگر کیف‌ها به کیف پول متامسک ارسال کنید. سه رمز ارز دیجیتال روی شبکه آوالانچ وجود دارد: زنجیره قرارداد (C-Chain)، زنجیره مبادله (X-Chain) و زنجیره پلتفرم (P-Chain).

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که کیف پول متامسک فقط با زنجیره C-Chain سازگار است. شما فقط می‌توانید از این شبکه برای انتقال به کیف پول متامسک استفاده کنید. در صورتی که از دیگر زنجیره‌ها استفاده کنید ممکن است دارایی های خودتان را از دست بدهید.

وارد کیف پول رمز ارز آوالانچ خودتان بشوید و به وسیله کادر Balance بررسی کنید که سکه‌های AVAX شما روی کدام شبکه قرار دارد. اگر توکن‌های شما در کیف پول X-Chain قرار دارند، قبل از ارسال آنها به کیف پول متامسک باید آنها را به کیف پول C-Chain منتقل کنید.

نحوه ارسال رمز ارز AVAX  شبکه آوالانچ به متامسک

برای این کار روی گزینه Cross Chain در نوار منوی سمت چپ کلیک کنید.

نحوه ارسال کوین AVAX به متامسک

در این مرحله C-Chain را به عنوان زنجیره مقصد انتخاب کنید. بعد مقدار مبلغی را که تصمیم دارید از کیف پول X-Chain خود منتقل کنید را وارد و در انتها روی گزینه Confirm کلیک کنید. باید بدانید که برای این کار یک کارمزد کمی هم می‌پردازید.

نحوه ارسال رمز ارز AVAX به متامسک

از نوار منوی سمت چپ روی گزینه ارسال (Send) کلیک کنید.

از نوار منوی سمت چپ روی Send بزنید.

C را به عنوان زنجیره مبدا انتخاب و سپس مبلغ مورد نظر خودتان برای ارسال به کیف پول متامسک را وارد کنید.C را به عنوان زنجیره مبدا انتخاب و مبلغ مورد نظر برای ارسال به MetaMask را وارد کنید.از کیف پول متامسک آدرس AVAX خود را کپی کنید.

از متامسک آدرس AVAX خود را کپی کنید

به کیف پول رمز ارز دیجیتال آوالانچ خودتان برگردید. در بخش To Address آدرس کیف پول متامسک را جایگذاری کنید. پس از بررسی Gas Fee جهت انتقال روی گزینه Confirm کلیک کنید. به محض تایید شدن تراکنش، مقدار مبلغ رمز ارز آواکس در کیف پول متامسک شما قابل مشاهده خواهد بود.

نحوه ارسال کوین آواکس به کیف پول متامسک از طریق یک صرافی متمرکز

شما از هر صرافی متمرکزی که از زنجیره قرارداد C-Chain پشتیبانی کند، می‌توانید توکن AVAX را به متامسک ارسال کنید. بایننس یکی از این صرافی‌هاست که در ادامه از آن به عنوان مثال استفاده می‌کنیم.

به حساب صرافی بایننس خودتان وارد شوید و از بخش Wallet Overview روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

نحوه ارسال کوین آواکس به کیف پول متامسک از طریق یک صرافی متمرکز

گزینه آواکس AVAX را انتخاب کنید.

گزینه آواکس AVAX را انتخاب کنید.

آدرس رمز ارز دیجیتال آواکس را از کیف پول متامسک کپی کرده و در بخش آدرس (Address) قرار دهید. در مرحله بعد، شبکه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و مبلغ انتقال را وارد کنید. دقت داشته باشید که شبکه C-Chain در بخش Network انتخاب شده باشد، در غیر این صورت ممکن است که شما دارایی خودتان را از دست بدهید. جهت ادامه فرایند روی دکمه Withdraw کلیک کنید.

انتقال آوکس از بایننس به متامسک

قبل از اینکه بخواهید این فرایند را ادامه بدهید باید تایید کنید که با ریسک‌های احتمالی مربوط به برداشت رمز ارز دیجیتال آشنا هستید. شما باید قبل از اینکه روی دکمه Confirm کلیک کنید حتما مطالب موجود در کادر را مطالعه کنید و آن را علامت بزنید.

انتقال آواکس از بایننس به متامسک

در مرحله بعد یک پنجره با جزئیات برداشت خودتان را مشاهده خواهید کرد. به دقت جزئیات آن را بررسی کنید.

انتقال-AVAX-از-بایننس-به-متامسک

در مرحله بعد شما باید کد تایید دو مرحله‌ای خودتان را وارد کنید. روی گزینه Submit کلیک کنید. بعد از این کار رمز ارز دیجیتال آواکس شما به کیف پول خودتان ارسال خواهد شد.

جمع بندی

کیف پول متامسک از ابتدا برای رمز ارز دیجیتال اتریوم ساخته شده است، اما در حال حاضر می‌توانید چندین شبکه رمز ارز دیجیتال دیگر مانند پلی‌گون، آوالانچ، بایننس اسمارت چین و غیره را به این کیف پول اضافه کنید. با فراگیری چگونگی افزودن هر شبکه به صورت دستی شما به راحتی می‌توانید از پلتفرم‌های دیفای و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (Dapp) مختلف آن شبکه مانند اوپن‌سی، یونی‌سواپ و پنکیک سواپ استفاده کنید.

ما در این مقاله چگونگی افزودن رمز ارز دیجیتال آوالانچ به کیف پول متامسک و همچنین روش ارسال توکن آواکس (AVAX) به کیف پول متامسک را توضیح دادیم. شما شبکه رمز ارز دیجیتال آوالانچ را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا شما تا به حال از DAppهای این شبکه استفاده کرده‌اید؟

 

 

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا