پرسش و پاسخ با هایپو یانگ، به مناسبت چهارمین سال تاسیس کوینکس

مقدمه

در این مصاحبه که در آستانه چهارمین سال تاسیس صرافی کوینکس با هایپو یانگ مدیرعامل این صرافی انجام شده، برخی از سوالات رایج کاربران کوینکس درمورد برنامه های آینده و تغییرات این صرافی پاسخ داده شده است. در ادامه مطلب پرسش و پاسخ با هایپو یانگ را می خوانیم:


1- در چهارمین سال از زمان تاسیس کوینکس هستیم، آیا ویژگی جدیدی به آن اضافه شده است که بخواهید معرفی کنید؟


بله، عملکردها و قابلیت های جدید و بسیار مهمی در سال 2021 به کوینکس اضافه شده است:

  • قابلیت تنظیم حد سود و حد ضرر در بازار معاملات آتی (Futures)
  • قابلیت تحلیل سود و زیان
  •   راه اندازی Coinex Airdrop Station
  • همچنین به تازگی در اواخر ماه دسامبر 2021  صرافی کوینکس به کاربران ایرانی خود امکان احراز هویت (وریفای) با کارت ملی بدون نیاز به پاسپورت داد.
  • به منظور ارائه بهتر خدمات به کاربرانی از سراسر کشورهای جهان، اکنون کوینکس از 16 زبان مختلف پشتیبانی می کند.  زبان های فارسی، عربی، فرانسوی و پرتغالی در سال 2021 به این لیست اضافه شده اند.

این قابلیت ها و امکانات تجربه کاربران از انجام معاملات (Trade) را بهبود داده بخشیده است. ما در کوینکس قصد داریم خدمات سطح بالا و درجه یک را به کاربرانمان ارائه دهیم و به این منظور به طور مستمر محصولات و ویژگی های خود را ارتقا و بهبود می دهیم تا تجربه ترید بهتری را برای سرمایه گذاران فراهم نماییم.


2- جایگاه کوینکس در میان صرافی های CEX دنیا از نظر حجم معاملات روزانه کجاست؟ 


آمار و اطلاعات معاملات کوینکس در بازه زمانی 24 ساعته، برای همه افراد قابل مشاهده و دسترسی است. وب سایت رسمی کوینکس، آمار و ارقام کاملا معتبر و قابل اعتمادی را ارائه می دهد. بعضی از صرافی ها حجم معاملات خود را جعل کرده اند تا رتبه بالاتری به خود اختصاص دهند؛ که این موضوع با واقعیت معاملات در حال انجام آن ها بسیار متفاوت است.

ممکن است گزارش های دیگری از کوینکس در منابع دیگری به جز وب سایت رسمی  (COINEX.COM) یا (COINEX.ZONE) آن ارائه شده باشد، که به دلیل نداشتن امنیت داده ها، آمار دقیقی نباشند. در واقع رتبه بندی های ارائه شده توسط صرافی های خارج از کشور کاملا دقیق و قابل اعتماد نیستند.

ما در کوینکس، اهداف بلند مدتی داریم و هرگز برای بالا رفتن در رتبه بندی، حجم معاملات خود را جعل نکرده ایم. چون رتبه بندی هیچ وقت برای ما اولویت نبوده است. مهم ترین دغدغه و هدف ما محصولی است که به کاربر ارائه می دهیم. ما در چشم انداز بلند مدت خود به دنبال ارائه محصولات قوی و خدمات رضایت بخش به مشتریان و داشتن شهرت و محبوبیت در بین کاربرانمان هستیم. ما اعتقاد داریم که بهترین راه برای موفقیت و رونق یک صرافی بین المللی همین است.


3- از آن جایی که تعداد کاربران ایرانی در کوینکس بسیار زیاد است، این سوال ایجاد می شود که آیا کوینکس با شخص یا گروه و یا نهادی در ایران ارتباط دارد؟


شناخته شدن و محبوبیت کوینکس در ایران برای ما باعث خوشحالی است و ما این محبوبیت را به دلیل ارائه محصولات و خدمات خوب خود می دانیم. در واقع، این شایستگی های کوینکس است که برای آن شهرت و محبوبیت ایجاد کرده و کاربران را به انتخاب کوینکس ترغیب می کند.

از جمله این شایستگی ها پیشرو بودن کوینکس در حوزه ارزهای دیجیتال از نظر طراحی محصول و خدمات است. همچنین کوینکس توکن های موجود در صرافی را با معیارهای سختگیرانه بررسی می کند تا از کیفیت آن ها اطمینان حاصل کند.

خدمات گوناگونی که در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه می دهد؛ مانند معاملات Spot، Futures، Margin، AMM و خدمات مالی و… . کاربران اولویت اول کوینکس هستند و ما به دنبال ارائه دارایی های دیجیتال برجسته و نوآورانه به آن ها هستیم.

در پاسخ به سوال شما، کوینکس در ایران با هیچ شخص یا گروه و نهادی به طور مستقیم مربوط نیست. ما یک صرافی بین المللی هستیم و قصد داریم خدمات خود را به عنوان یک پلتفرم معاملاتی و  به صورت شخص سوم و بی طرف به همه کاربران در سراسر جهان ارائه کنیم. در ادامه پرسش و پاسخ با هایپو یانگ :


4- تایید هویت کاربران ایرانی (KYC) موضوعی است که هیچ صرافی نمی تواند آن را انجام دهد. چرا کوینکس این کار را می کند؟


فلسفه ذاتی فناوری بلاچین و ارزهای دیجیتال این است که جهانی، شفاف و قابل دسترسی برای همه افراد در دنیا باشد. ما به این اصل وفاداریم و محصولات و تکنولوژی کوینکس را در همین راستا بهبود داده ایم تا افراد بیشتری برای سرمایه گذاری در این حوزه، بتوانند از محصولات و خدمات ما استفاده کنند.


5- درمورد مسدود شدن کوینکس در ایران چه نظری دارید؟ آیا این موضوع تاثیری روی حجم معاملات گذاشته است؟


اعتقاد ما این است که خدمات ارزهای دیجیتال باید در اختیار همه سرمایه گذاران باشد. ما در طول روند رشد خود، همیشه بر لزوم رعایت قوانین و مقرارت محلی و داخلی کشورها تاکید کرده ایم و علاوه بر برنامه های اصلی مان در حین توسعه کسب و کار، سعی می کنیم کانالی برای دست یابی به ارتباطی خوب با دولت ایران ایجاد کنیم. هدف ما ارائه خدمات برای تجربه یک معامله امن، پایدار، حرفه ای و سازگار برای کاربرانمان است.

حجم معاملات ما تغییری نکرده و حتی در حال افزایش است. آمارهای معاملات روزانه در وب سایت رسمی کوینکس موجود است و قابل بررسی است.


6- آیا این احتمال وجود دارد که کوینکس اجازه استفاده از خدمات خود را به کاربران ایرانی ندهد؟ در این شرایط آیا اجازه برداشت وجوه به کاربران داده می شود؟


روند رشد بازار رمز ارزها  برای همگان مشخص و غیرقابل انکار است. ارزهای دیجیتال به یک بازار سرمایه کلیدی و تخصصی تبدیل شده است. فناوری بلاکچین هم روند روبه افزایشی دارد و همانطور که این صنعت رشد می کند و به سمت بلوغ می رود، زیرساخت های آن هم بهبود می یابند. بیشتر دولت ها در سراسر جهان، ممنوعیت قطعی برای خدمات ارزهای دیجیتال و رمزارزها اعلام نکرده اند؛ تاکید آن ها بر شفافیت این صنعت و وجود اقدامات نظارتی است تا کاربران بتوانند در فضایی امن فعالیت نمایند. ما نیز این مقررات را پذیرفته ایم و محیطی امن و پایدار برای سرمایه گذاری به کاربرانمان ارائه می دهیم.

به همین دلیل، کاربران ایرانی هم مانند سایر کاربران می توانند در چنین فضایی فعالیت کنند و از دارایی های آن ها به خوبی و با نهایت اطمینان محافظت می شود. کوینکس به تعهد خود به کاربران ایرانی احترام می گذارد و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و بعید است که کوینکس ارائه خدمات خود را به آنها متوقف کند.


7- آیا صرافی ایرانی هست که آن را به عنوان رقیب احتمالی خود ببینید؟


بازار رمزارزها، بازاری بزرگ با ارزشی بیش از 2 تریلیون دلار است که در آن حجم معاملاتی بالایی در جریان است. این میدان پر از رقبای احتمالی است. به علاوه در چنین صنعتی، اگر به اندازه کافی سریع نباشید و رشد نکنید، هر صرافی جدیدی میتواند رقیب احتمالی شما باشد و به عنوان رهبر بعدی صنعت معرفی شود. از این رو، ما همواره آماده هستیم و روند رو به رشد خود را حفظ می کنیم. همواره سعی خواهیم کرد برجسته ترین پلتفرم معاملات رمزارزها در جهان باشیم و با ارائه محصولات و خدمات سطح بالا، رضایت کاربران را جلب نماییم.


8- یکی از مشکلاتی که کاربران با آن رو به رو هستند، سازگار نبودن کوینکس با مرورگرهای موبایلی است. چه برنامه ای برای حل این مشکل دارید؟


ما به بازخوردهای کاربران بسیار اهمیت می دهیم و درحال کار بر روی این مسئله و بهبود محیط کاربری کوینکس در مرورگرهای موبایل هستیم. اما اولین اولویت ما امنیت دارایی های کاربران است، بنابراین توسعه و بهبود مرورگرهای موبایلی زمان بر خواهد بود. ما به کاربران پیشنهاد می کنیم از اپلیکیشن کوینکس استفاده کنند، زیرا امن ترین خدمات معامله ارزهای دیجیتال و تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهد.


9-آیا کوینکس همچنان تاسیس شعبه رسمی در ایران را در برنامه های خود دارد؟ چه زمانی؟


استراتژی اصلی کوینکس جهانی شدن است. هم اکنون کوینکس خدمات معاملات ارزهای دیجیتال را به کاربران جهانی ارائه می دهد و این مقیاس هرروز در حال افزایش است. بنابراین ایجاد شعبه های رسمی در بازارهای خارجی جزئی از اصلی ترین برنامه های ما است. اما این تصمیمات با توجه به تقاضای کاربران و برنامه های آینده ما صورت خواهد گرفت. ایجاد شعبه رسمی در ایران احتمالی است که در حال بررسی آن هستیم، ایجاد شعبه فرآیندی است که نیاز به زمان دارد و جدول زمانی آن به عوامل مختلف و پیشرفت از جنبه های مختلف بستگی دارد.

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا