مقامات ایرانی تاکنون ۳۰ مرکز را برای استخراج ارزهای دیجیتال مجاز دانسته اند

مزارع استخراج ارز دیجیتال در مناطق مختلفی از جمله استان تهران گسترش یافته است. دولت این داده ها را در میان سرکوب ماینرهای غیرقانونی در کشور ارائه داده است.

 این هفته به نقل از یک مقام رسمی در وب سایت این وزارتخانه ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران مجوزهایی را برای ۳۰ مرکز استخراج ارز دیجیتال صادر کرده است. یکی از این مزارع استخراج در استان تهران واقع شده است.

استان سمنان  با داشتن شش مزرعه ماینینگ ، بیشترین امکانات دارای مجوز را در خود جای داده است. استان البرز با چهار مزرعه، مورد بعدی است و پس از آن استان های مازندران ، آذربایجان شرقی و زنجان قرار دارند.

این وزارتخانه همچنین ۲۵۷۹ مجوز تأسیس برای واحدهای صنعتی جدید در ایران صادر کرده است که ۳۰۵ مورد آن در استان زنجان قرار دارد. استان فارس با ۲۶۲ مجوز و آذربایجان غربی با ۲۴۷ امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند..

ایران دو سال پیش استخراج ارزدیجیتال را به عنوان یک فعالیت قانونی تصویب کرد. دولت برای نهادهایی که می خواهند در این صنعت مشارکت داشته باشند ، یک قانون صدور مجوز را ایجاد کرد. گزارش ها نشان می دهد که ۱۴ مزرعه استخراج بیت کوین در تابستان گذشته تحت چنین مجوزهایی فعالیت می کردند.

منبع: news.bitcoin.com

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا