صعود بیت کوین در فوریه، آیا تاریخ برای رمز ارز بیت کوین تکرار خواهد شد؟

عملکرد بیت کوین در ماه فوریه

عملکرد رمز ارز بیت کوین در سال‌های قبل نشان می‌دهد که بازدهی قیمت در ماه فوریه (بهمن ماه) عمدتا مثبت است و بازار در این ماه روند صعودی داشته است. اما آیا این موضوع در سال 2022 میلادی هم اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟

به گزارش کوین دسک، در روز معاملاتی گذشته و با کم رنگ‌تر شدن احساسات نزولی در بازار، رمز ارز بیت کوین دوباره به بالای 38 هزار دلار رسید. قیمت رمز ارز بیت کوین در طول 24 ساعت بیش از 5/3 درصد رشد کرد. در حالی که قیمت رمز ارز دیجیتال اتریوم در همین مدت نزدیک به 9 درصد افزایش داشته است. قیمت رمز ارزهای دیجیتال متاورسی دیسنترالند (Decentraland) و سندباکس (The Sandbox) هم به ترتیب 5/9 و 3 درصد رشد داشتند.

این طور که به نظر می‌رسد فشار فروش هفته‌های اخیر بازار، بعد از شروع بد رمز ارز بیت کوین و رمز ارزهای دیجیتال در آغاز سال میلادی 2022، در حال کم رنگ شدن است. در روز یکشنبه  30 ژانویه شاخص نسبت تعداد قراردادهای اختیار فروش (Put) به اختیار خرید (Call) در بازار قراردادهای اختیار معامله (Option) به اوج خودش در 6 ماهه قبل، یعنی 62/0 دلار رسید. بالا رفتن این شاخص عمدتا بیانگر اوج‌گیری احساسات نزولی در این بازار است.

گذشته بیت کوین

اگر شما نگاهی به گذشته بیت کوین بیاندازید متوجه می‌شوید که بازدهی رمز ارز دیجیتال بیت کوین در فوریه (بهمن ماه) سال‌های مختلف مثبت بوده است. این موضوع می‌تواند باعث امیدواری برای خریداران این رمز ارز دیجیتال باشد. آن طور که شاخص‌های تکنیکال نشان می دهند. معامله‌گران و خریداران این رمز ارز در محدوده قیمتی 35 هزار تا 37500 دلار فعال خواهند بود و قیمت را در این محدوده حمایت خواهند کرد. از طرف دیگر به نظر می‌رسد که در صورت شکل‌گیری روند صعودی در کوتاه مدت قیمت این رمزر ارز به 45 هزار دلار خواهد رسید.

البته با توجه به جهش اخیر قیمت‌ها در حوزه رمز ارزها، برخی از تحلیل‌گران نسبت به بازیابی رمز ارز بیت کوین تردید دارند. زیرا خطرات مربوط به عوامل کلان اقتصادی و قانون‌گذاری صنعت رمز ارزهای دیجیتال همچنان وجود دارد.

یکی از تحلیل‌گران مجموعه گلوبال بلاک (GlobalBlock) به نام مارکوس سوتیریو (Marcus Sotiriou) گفته است:

به دلیل اینکه دولت جو بایدن قصد دارد در ماه فوریه (بهمن) یک فرمان جهت قانون‌گذاری برای رمز ارز بیت کوین منتشر کند. و با در نظر گرفتن این موضوع که او این حوزه را به مسئله امنیت ملی آمریکا گره زده است، به همین خاطر نگرانی‌ها را نسبت به بحث قانون‌گذاری افزایش داده است. مسئله مهم این است که پیش‌بینی اینکه آیا این قانون تاثیر مثبت یا منفی بر صنعت رمز ارزهای دیجیتال می‌گذارد بسیار کار سختی است.

تحلیل‌گر موسسه FXPro، الکس کوپتسیکویچ (Alex Kuptsikevich) بیان کرده است که:

در حال حاضر شرایط حاکم بر بازار رمز ارزهای دیجیتال بسیار آسیب پذیر به نظر می‌رسد. به همین خاطر ممکن است قیمت بیت کوین برای سومین ماه متوالی هم سقوط کند.

آیا در فوریه امسال هم شاهد صعود بیت کوین خواهیم  بود؟

طبق داده های پلتفرم استوک چارتز (StockCharts)، در طول 9 سال گذشته بازدهی ماه فوریه (بهمن) رمز ارز بیت کوین به طور متوسط 12% بوده است و در 86% مواقع هم کندل مربوط به این رمز ارز در این ماه میلادی در وضعیت سبز (سوددهی) بسته شده است.

متوسط بازدهی رمز ارز دیجیتال بیت کوین در ماه‌های مختلف (تصویر بالا) و درصد مواقعی که کندل ماهانه قیمت رمز ارز بیت کوین در وضعیت سود بسته شده است. (تصویر پایین)

صعود بیت کوین در فوریه

موسسه معاملاتی QCP Capital در گزارش خود در روز دوشنبه  31 ژانویه نوشت:

شاهد شکل‌گیری یک جهش قیمت در بازه کوتاه مدت (ماه فوریه) هستیم. که می‌تواند باعث صعود بیت کوین و عبور قیمت بیت کوین از مرز 40 هزار دلار و رسیدن قیمت رمز ارز اتریوم به بالای 3 هزار دلار شود.

کارشناسان موسسه معاملاتی “QCP Capital” این انتظار را دارند که تا 2 ماه دیگر نگرانی بازار از جهت افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا کم شود. ذکر این نکته لازم است که کم شدن نگرانی معامله‌گران این حوزه در نهایت به نفع رمز ارزهای دیجیتال و بازار جهانی سهام خواهد بود. نباید این نکته مهم را هم فراموش کرد که عملکرد رمز ارز بیت کوین در سال‌های گذشته به هیچ عنوان نمی‌تواند تضمین کننده رشد قیمت در آینده باشد.

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا