شبکه اتریوم تاکنون بیش از ۶۸۲ میلیون دلار توکن‌سوزی داشته است

    • تا به حال بیش از ۲۰۰،۰۰۰ اتریوم توسط EIP-1559 سوزانده شده است.

    میزان اتریوم سوزانده شده توسط EIP-1559، ارتقاء اخیر شبکه اتریوم که کارمزد های معامله را که قبلاً به ماینر ها پرداخت میشد را می سوزاند، از ۲۰۰،۰۰۰ ETH (حدود ۶۷۵ میلیون دلار) فراتر رفته است.

    بر اساس ethburned.info، در مجموع ۲۰۴،۲۸۱.۸ ETH سوزانده شده است که ارزش آن ۶۸۲ میلیون دلار است.با نرخ فعلی، حدود ۱/۲ میلیون دلار ETH یا ۳۰۰ ETH در هر ساعت می سوزد. تاکنون ۴۸۷۷ ETH در امروز سوزانده شده است. دیروز این شبکه ۱۰،۶۷۵ ETH و در روز جمعه ۱۳،۸۳۹ ETH سوزاند.

     

EIP-1559 در اوایل ماه آگوست (اواسط مرداد)

به عنوان راهی برای تسریع در ارتقا به اتریوم ۲/۰ معرفی شد، نسخه نسل بعدی اتریوم که بلاک چین را از اثبات کار، که یک روش محاسباتی فشرده برای تأیید معاملات است، به اثبات سهام، که یک الگوریتم سازگار با محیط زیست است و انرژی بسیار کمتری استفاده می کند، تبدیل خواهد کرد.

برای انجام این کار، EIP-1559، اتریوم را به جای پرداخت به ماینر ها که معاملات را از طریق محاسبات اثبات کار تایید می کنند، از گردش خارج می کند. حرکت به سمت EIP-1559 مورد استقبال ماینر هایی که کارت های گرافیکی برای استخراج اتریوم تهیه کرده بودند، قرار نگرفت.

اتریوم با نسخه اثبات سهام بلاک چین خود در اواخر امسال یا اوایل سال ۲۰۲۲ ادغام می شود. با این حال، چند سال طول می کشد تا اتریوم ۲/۰ عملکرد قرارداد هوشمند مشابه با اتریوم ۱/۰ را ارائه دهد.

یکی از نتایج پیش بینی شده از EIP-1559 این بود که هزینه ها کاهش می یابد یا حداقل قابل پیش بینی تر می شوند. با این حال، هزینه های تراکنش های اتریوم همچنان بسیار بالا است و به دلیل احیای مداوم پروژه های NFT افزایش می یابد.

تا زمان نگارش این مقاله، یک مبادله واحد در Uniswap تقریبا ۷۶/۳۱ دلار کارمزد دارد و انتقال از شبکه ERC-20 نیز ۲۴/۸ دلار هزینه خواهد داشت. بازار NFT OpenSea، بزرگترین مصرف کننده گس (Gas) اتریوم است که در ۳ ساعت گذشته ۱۱/۶۵ درصد از کل گس شبکه اتریوم را مصرف کرده است.

ماینر ها بدون شک با حسادت به آنها نگاه می کنند.

 

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس
منبع
crypto

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا