ترندهای ارز دیجیتال در سال 2022 که باید به آن‌ها توجه کنید

مقدمه

سال 2021، سالی پر از رشد و پیشرفت در دنیای ارزهای دیجیتال بود، از NFT تا متاورس. پیشرفت های فنی باعث شده است تا ارزهای دیجیتال توسط افراد و کسب و کارها و نهادهای بیشتری پذیرفته شود. برای موفقیت در این حوزه و سرمایه گذاری و کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال، خوب است که از ترندهای ارز دیجیتال پیش بینی شده در سال 2022 مطلع باشید.

1-NFT

در سال 2021 یکی از ترندترین بحث ها در دنیای ارزهای دیجیتال، توکن های NFT بود و جامعه تولیدکنندگان محتوا و معامله کنندگان در پلتفرم های NFT به شدت افزایش یافت. از جمله این پلتفرم ها می توان به بازار  OpenSea، بازی‌هایی مانند Axie Infinity  و آثار هنری مانند  CryptoPunks اشاره کرد.

از آنجایی که در سال 2021، تعداد کیف پول های یکتای NFT به تعدادی بیش از 1000% افزایش پیدا کرده است، پیش بینی می شود که در سال 2022 نیز همین روند ادامه یابد.

مفهوم جدید متاورس که در اواخر 2021 و بعداز تغییر نام فیسبوک “Facebook “به متاورس به جهان معرفی شد. مبتنی بر NFT و توکنیزه کردن مفهوم مالکیت است و دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال را به هم مرتبط می کند. بسیاری از بزرگان حوزه فناوری نیز از طریق متاورس وارد این حوزه شده اند.

بررسی-آماری-nft-ها وترندهای ارز دیجیتال2022

 2- افزایش تقاضا برای بازی هایی با امکان درآمدزایی

بازی های بلاکچینی که  با هدف کسب درآمد ایجاد شده اند، باعث رواج و افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در میان مردم شده اند و NFT و Defi را دسترس تعداد بیشتری از کاربران این حوزه قرار داده اند. از جمله این بازی ها می توان به Axie Infinity، Splinterlands، Decentraland، The Sandbox اشاره کرد.

انتظار می رود که در سال 2022 ارتباط بین بازی ها و Defi شتاب بگیرد و پلتفرم هایی هم چون Flow و  Immutable X که بازی محور هستند، اهمیت و محبوبیت بیشتری بین کاربران پیدا کنند.

به این ترتیب گیمرها مالکیت دارایی های داخل بازی را به دست می آورند و می توانند به نقل و انتقال این دارایی ها در بازارهای ثانویه بپردازند. به همین دلیل پیش بینی می شود که این حوزه، در سال 2022 مورد استقبال بسیار زیادی قرار بگیرند.

افزایش-تقاضا-برای-بازی‌هایی-با-امکان-درآمدزایی و ترندهای ارز دیجیتال2022

3- افزایش پذیرش قراردادهای هوشمند

شبکه اتریوم، طیف گسترده ای از مفاهیم را در بر می گیرد، از مالکیت NFT تا قراردادهای هوشمند. در سال 2021، تراکنش های شبکه اتریوم به شدت افزایش پیدا کرد که دلیل این امر، پذیرفته شدن سریع پروژه های مبتنی بر اتریوم بود. بنابراین پیش بینی می شود که یکی از ترندهای سال آینده، رشد شبکه های مبتنی بر قراردادهای هوشمند مانند ethereum و solana باشد.

.-افزایش-پذیرش-قراردادهای-هوشمند

۴. رشد بیت کوین و آلتکوین ها و تحقق قیمت‌های بالا

پیش بینی قیمت رمزارزها کار آسانی نیست، اما با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال به طور گسترده مورد پذیرش قرار گرفته اند و همچنین رشد تورم، می توان آینده خوبی را برای این صنعت انتظار داشت.

در سپتامبر 2021، کشور السالوادور برای اولین بار، بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفت. بنابراین به نظر می رسد این روند در آینده در کشورهای دیگر هم ادامه پیدا کند و باعث افزایش ارزش بیت کوین و بقیه ارزهای دیجیتال شود.

رشد-بیت-کوین-و-آلتکوین-ها-و-تحقق-قیمت‌های-بالا

    5-قانون‌گذاری حوزه رمزارزها

در سال گذشته، صحبت های بسیاری درمورد قانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال صورت گرفت، به نظر می رسد که سال 2022 سال اجرای این قوانین باشد.

با وجود اینکه بعضی کشورها دیدگاه مثبت و پذیرنده ای درمورد رمزارزها ندارند، اما تحلیل گران پیش بینی می کنند که روند کلی در جهت افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال است؛ گرچه نیاز به برخی اقدامات نظارتی وجود دارد. با توجه به افزایش درک نهادها از حوزه ارزهای دیجیتال، احتمال اینکه رمزارزها با ممنوعیت رو به رو شوند، بسیار کمتر شده است.

امیدواریم مقاله برترین ترندهای ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس
منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا