کاهش تعداد نهنگ‌های بیت کوین

تعداد آدرس های دارای بیش از ۱۰۰ واحد بیت کوین رو به کاهش است

کاهش تعداد نهنگ‌های بیت کوین؛ آیا دامپ قیمت در راه است؟

داده‌های درون زنجیره‌ای که توسط Glassnode analytics ارائه شده نشان می‌دهد. ممکن است تعداد نهنگ‌های بیت کوین رو به کاهش باشد. تعداد آدرس‌های دارنده حداقل ۱۰۰ بیت کوین که با قیمت امروز آن هر آدرس حدود ۵ میلیون دلار ارزش دارد، به کمترین میزان خود در یک سال گذشته معادل ۱۵,۹۵۸ آدرس رسیده است.

به گزارش Coingape ; 

اکوسیستم رمز ارزها در سال گذشته به طور قابل توجهی مورد استقبال سرمایه گذاران خرد و سرمایه گذاران نهادی قرار گرفته است. کاهش تعداد نهنگ های بیت کوین گواه این واقعیت است که به راحتی می توان فعالیت های رو به رشد بازار را با انباشت واقعی یک ارز اشتباه گرفت. این کاهش عملاً نشان می دهد که تعداد کل دارندگان بیت کوین از بالاترین سطح ثبت شده سال ۲۰۲۱ در حدود ۱۶۷۰۰ مورد،کاهش این آدرس‌ها نشان می‌دهد تعداد نهنگ‌هایی که بیش از ۱۰۰ BTC دارند با فروش بخشی از دارایی خود، از اوج سال ۲۰۲۱ (تعداد ۱۶،۷۰۰ نهنگ) فاصله زیادی گرفته است.

پامپ و دامپ چیست؟ با رایج‌ترین روش دستکاری قیمت ارزهای دیجیتال آشنا شوید

سال گذشته شاهد ورود غول‌های وال استریت مانند تسلا (Tesla)، اسکوئر (Square) و مایکرو استراتژی (MicroStrategy) به بازار رمز ارزها بودیم. بخش بزرگی از منابع بیت کوین را به خود اختصاص دادند. تعداد نهنگ‌هایی که به بازار وارد شدند زیاد نبود با این حال تعداد بسیار زیادی بیت کوین را در اختیار گرفتند. مایکرو استراتژی پس از آخرین خرید ۳,۹۰۷ عددی بیت کوین، هم اکنون در حدود ۱۰۸,۹۹۲ BTC با میانگین قیمت ۲۶,۷۶۹ دلار در اختیار دارد.

سال گذشته شاهد ورود غول های بزرگ وال استریت همچون تسلا ، اسکوئر و میکرواستراتژی به این صنعت بودیم که بخش بزرگی از موجودی در گردش بیت کوین را به خود اختصاص دادند.

کاهش نهنگ های بیت کوین: تاثیر احتمالی بر قیمت

هم تجمع نهنگ ها، که اغلب توسط سرمایه گذاران نهادی هدایت می شود و هم خریدهای سرمایه گذاران خرد به نوبه خود بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند. در حالی که دارندگان کیف پول های بزرگ آماده تزریق مقادیر هنگفتی سرمایه در هر زمان به این بازار هستند، سرمایه گذاران خرد منبع افزایش فعالیت های معاملاتی هستند که به حفظ حجم معاملات در سطوح مثبت کمک می کند. افزایش حجم معاملات منبعی برای جهش های کوچک روزانه قیمت است که مجموع آن به حفظ روند رو به رشد قیمت این ارز رمزنگاری شده کمک می کند.

با افزایش شدید رکود ناشی از سرکوب های نظارتی دولت چین بر بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتالی، مجموع اقدامات سرمایه گذاران خرد و سرمایه گذاران نهادی باعث شده است که ارز رمزنگاری شده اول بازار در مسیر صحیح افزایش رشد قرار گیرد و با کمترین مقاومت در مسیر رشد خود روبرو شود.

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا