بازی سندباکس چیست؟

مقدمه

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دنیای متاورس بازی سندباکس به انگلیسی(sandbox)است. این بازی در طول سالیان گذشته به صورت مداوم در حال تغییر بوده و روز به روز بهتر شده است. این پروژه یکی از بهترین راه های کسب درآمد برای کاربران دنیای ارز دیجیتال است. در این مطلب به بررسی این بازی خواهیم پرداخت و نکات مختلف آن را خدمت شما بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بازی سندباکس

شاید تا چند سال پیش اگر کسی ادعا می‌کرد بازی هایی وجود دارد که شما می توانید از آنها کسب درآمد کنید، او را مسخره می کردید. اما مانند دیگر چیزهایی که در گذشته می شنیدیم و فکر نمی کردیم هیچگاه به حقیقت بپیوندند، بازی ها هم در طول زمان به محلی برای کسب درآمد تبدیل شده اند. در حال حاضر بازی های زیادی هستند که گیمرها با فعالیت در آنها به کسب درآمد مشغول می‌شوند و اتفاقاً درآمدهای جالب توجهی هم به دست می آورند.

یکی از مهم ترین بازی هایی که گیمرها می توانند از آن کسب درآمد داشته باشند، سندباکس است. این بازی به عنوان یک بازی متاورس شناخته می شود و بازیکنان از طریق آن می توانند ارز دیجیتال به دست آورند. از لحاظ طراحی و ساختار بسیاری از کارشناسان بازی های ویدیویی، سندباکس را مشابه ماینکرافت (Minecraft) و فکتوریو (factorio) می دانند. البته مهمترین ویژگی و تفاوت sandbox با بازی هایی که معرفی کردیم قابلیت کسب درآمد آن می باشد.

بازی-سند-باکس sandbox

این بازی در سال ۲۰۲۱ به عنوان یک بازی ترند و مطرح در سطح جهان شناخته شده است. و مهمترین طراح یا سازنده آن هم شخصی به نام “پیکسول” است. آشنایی با این بازی برای همه انسان هایی که علاقه دارند از مسیری مناسب تر از گذشته کسب درآمد داشته باشند به ویژه افرادی که در بازار ارز دیجیتال فعالیت دارند، لازم و ضروری است.

فرق بازی سندباکس و پلتفرم های سنتی

سندباکس، یک بازی کریپتویی مبتنی بر بلاکچین اتریوم می باشد. که کاربران در آن علاوه بر کسب تجربیات جدید در محیط بازی و آشنایی بیشتر با رمز ارزها، از طریق اتفاقاتی که درون بازی رخ می دهد می توانند به کسب درآمد به شکل ارز دیجیتال بپردازند . کاربران در آن می‌توانند نسبت به طراحی های جدید و اشتراک گذاری آنها و همچنین کسب درآمد از طریق دارایی ها اقدام کنند. مهمترین هدفی که تولیدکنندگان sandbox از ایجاد این بازی اتریومی داشته اند ایجاد تغییراتی در ساختار پلتفرم های سنتی بوده است.

مشکلاتی که در ساختار پلتفرم های سنتی بازی های مبتنی بر بلاکچین وجود دارد تقریبا شبیه همان ایراداتی است که دیگر بازی های آنلاین و آفلاین سنتی داشته‌اند. همانطور که احتمالاً شما هم به خوبی می دانید، بازی های ویدیویی قدیمی ساختاری داشتند که کاربر تاثیر کمی در روند بازی داشته است و در یک نقشه از پیش تعیین شده حرکت می کرده است. به عبارت بهتر کاربران در بازی‌های قدیمی کمتر می توانستند خلاقانه عمل کنند و استراتژی های شخصی خودشان را پیاده نمایند. اما این مشکل تا حد زیادی در بازی‌های نسل جدید و به ویژه بازی های کریپتویی، رفع شده است.

در بازی های نسل جدید همه چیز در اختیار کاربر قرار دارد و او تعیین کننده سرنوشت بازی می باشد. در مورد بازی سندباکس خدمتتان باید عرض کنیم که این بازی برای کاربران از دو جهت اهمیت دارد. کاربران دسته اول از سندباکس به عنوان یک بازی جذاب متاورس استفاده کرده و از آن لذت می برند و از طریق بازی در فضاهایی که توسط دیگر کاربران ساخته شده پاداش دریافت می کنند. دسته دوم کاربران این بازی ویدیویی، بازی سازان هستند. این افراد با استفاده از نرم افزارهایی که پلتفرم در اختیار آنها قرار داده می‌توانند به کسب در آمد بپردازند.

رمزارز اصلی سندباکس چیست؟

رمز ارز بازی سندباکس، “SAND” نام دارد،این رمز ارز بر روی بلاکچین اتریوم تعریف می شود.و بر اساس استاندارد توکن ERC-20 عمل می کند. SAND  را می توان به عنوان شالوده اصلی بازی شناخت. SAND با آوردن قابلیت های دیفای به سندباکس ارزش بالاتری می بخشد. البته SAND تنها ارز دیجیتالی نیست که در بازی سند باکس شما آن را مشاهده می کنید و در برخی آیتم های بازی ممکن است توکن های بیشتری مثل LAND را مشاهده کنید.

ویژگی-های-توکن-SAND

ویژگی های توکن SAND بازی سندباکس

توکن بازی سندباکس ویژگی های مختلفی دارد. بررسی این ویژگی ها می تواند به آشنایی بهتر این بازی کمک کند.

اولین ویژگی مهم که SAND دارد در دسترس بودن آن است. بازیکنان می توانند با هزینه کردن SAND، قابلیت های مختلفی که در بازی است را به دست آورند. آنها می توانند با استفاده از این ارز دیجیتال بهترین تجهیزات را خریداری کرده و شخصیت آواتار خودشان را آن گونه که تمایل دارند طراحی کنند. علاوه بر این موارد شما با استفاده از SAND می‌توانید راحت تر از گذشته ASSETS و LAND را خریداری کنید.

دومین ویژگی مهم توکن بازی سندباکس، استیکینگ آن است. بازیکنان این امکان را دارند که از طریق استیکینگ SAND ، پاداش کسب کنند و از این طریق کسب درآمد داشته باشند.

SAND نوعی توکن حاکمیتی است. شاید برای شما این سوال ایجاد شود که توکن حاکمیتی دیگر چیست. برخی توکن ها هستند که دارندگان آنها می توانند در تصمیم گیری های مدیریتی یک پلتفرم شرکت کنند. کاربران با استفاده از این توکن می‌توانند در مورد تصمیم گیری های مهم پروژه سند باکس نظر خودشان را اعلام کنند. این حق رای سبب می‌شود مدیریت سندباکس تا حد زیادی در اختیار کاربران قرار بگیرد که این موضوع بسیار مهمی محسوب می شود.

در سندباکس با چه محصولاتی مواجه می شویم؟

یکی از مهمترین قابلیت های بازی سندباکس این است که سه محصول مختلف را برای کاربران ارائه می کند. این محصولات به کاربران کمک می کنند، طراحی های جدیدی در بازی داشته باشند. با این وصف احتمالاً شما هم حدس زده‌اید که این محصولات برای طراحان بازی و هنرمندان اهمیت بیشتری دارند. کاربران برای استفاده از این محصولات و ابزارها نیازی به دانش برنامه نویسی ندارند و این موضوع مهمی است. به بررسی این سه محصول می پردازیم:

نرم افزار وکس ادیت:

نرم افزار وکس ادیت توسط سازندگان بازی سندباکس طراحی شده است و ابزاری برای ویرایش وکسل می باشد. این ابزار برای کاربران شرایطی را فراهم می‌کنند که بتوانند دارایی‌های وکسل خودشان را برای متاورس طراحی کنند. در مورد وکسل هم باید به شما بگوییم که این عبارت برای تصاویر سه بعدی استفاده می شود که برای نشان دادن انسان، حیوان، طبیعت، وسایل نقلیه و دیگر آیتم های موجود در بازی کاربرد دارند. البته در بازی سند باکس معمولاً این عبارت را به عنوان دارایی هم می شناسند. شما می توانید ابتدا وکسل ها را طراحی کرده و آنها را در بازار سندباکس به فروش برسانید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید.

در-سندباکس-با-چه-محصولاتی-مواجه-می-شویم؟ sandbox

بازار سندباکس:

در بخش قبلی اشاره به بازار سندباکس داشتیم و گفتیم که شما می توانید وکسل های طراحی شده را در این بازار به فروش رسانید. بازار سند باکس برای عرضه دارایی های بازی سازان و کاربران طراحی شده است. هرگونه طراحی که شما در بازی داشته باشید را می توانید در این بازار به فروش برسانید. البته برای این که دارایی های شما در بازار عرضه شود نیاز به این است که آن‌ها در بلاکچین، اثبات‌ مالکیت شوند.

نرم افزار بازی‌ساز سندباکس:

این نرم افزار امکان ایجاد بازی سه بعدی را برای کاربران فراهم می کند. دانلود این نرم افزار برای کاربران هزینه ای به همراه نخواهد داشت. با توجه به اینکه در این نرم افزار ابزارهای اسکریپت بصری یا همان ویژوال استفاده شده است، برای کار با این نرم افزار احتیاج به دانش کدنویسی هم احساس نمی شود.

آشنایی با ASSET و LAND

در بخش های قبلی اشاره های کوتاهی به ASSET و LAND داشتیم. اکنون می خواهیم بیشتر در مورد آنها صحبت کنیم.

ASSET: به دارایی های یک کاربر در بازی سندباکس متاورس گفته می شود. دارایی ها در این بازی، ابزاری هستند که با استفاده از آنها می‌توان زمین ها را طراحی کرد و محتوای جدیدی در بازی ایجاد نمود. مهمترین ویژگی که دارایی ها دارند قابلیت جمع آوری و کسب درآمد از طریق معامله کردن آنها می باشد.دارایی های یک کاربر در بازار سندباکس به توکن هایی بر اساس استاندارد ERC-1155 تبدیل می‌شوند و از این طریق در معرض دید عمومی قرار می‌گیرند.

LAND: اما اصطلاح بعدی که در مورد آن قصد صحبت داریم،LAND است. اصطلاح LAND در بازی سند باکس همان معنی فارسی آن یعنی زمین را می دهد. طراحی به کمک نرم افزار بازی ساز در این زمینه ها می توانند بازی های منحصر به فرد طراحی کرده و مراحل آن را به اجرا بگذارند. در مجموع در بازی سندباکس حدود ۱۶۷ زمین وجود دارد. نکته جالب این است که از طریق ترکیب چند زمین شما می توانید ESTATE ها را تولید کنید. مالکیت ESTATE ها در اختیار بیش از یک نفر است. شما می‌توانید زمین ها را از طریق نقشه موجود بر وب سایت رسمی بازی سند باکس مشاهده کنید.

محصولات-بازی-سند-باکس

الماس ها و کاتالیزور ها در بازی سندباکس چگونه هستند؟

همانند بسیاری از بازی های ویدیویی که در سیستم عامل های اندروید و ویندوز مشاهده کرده‌اید، الماس ها که با نام GEMs شناخته می‌شوند توکن‌های ساخته شده بر اساس استاندارد ERC-20 می‌باشند. مهمترین کاری که الماس ها در بازی انجام می‌دهند مشخص کردن ویژگی های یک دارایی است. این که هر آیتم دارایی چند الماس را شامل می شود در رابط کاربری متاورس قابل مشاهده است. هرچه تعداد الماس های یک آیتم بیشتر باشد آن آیتم کاربردی تر بوده و ارزش بیشتری دارد. شما با استفاده از یک الماس می‌توانید ۲۵ ویژگی را به یک دارایی بدهید. کاتالیزورها نیز سرعت دهنده هستند یعنی قدرت الماس ها را بیشتر می کنند. با استفاده از کاتالیزورها شما می توانید قدرت الماس ها را ۴ برابر کنید یعنی آنها می‌توانند صد ویژگی به یک دارایی بدهند.

الماس های موجود در بازی به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. الماس قدرت، الماس سرعت، الماس دفاعی، الماس شانس و الماس جادویی دسته بندی های مختلف الماس های درون بازی هستند. شما به دو شیوه می توانید الماس به دست آورید.

  • شیوه اول استکینگ توکن های بازی سندباکس
  •  روش دوم خرید الماس از دیگر بازیکنان در بازار است.

کاتالیزورهای موجود در بازی نیز در حال حاضر در چهار دسته بندی متداول، نادر، حماسی و افسانه‌ای تقسیم می شوند. شما می توانید از طریق بازی کردن، بازی ساختن و ایجاد دارایی در سندباکس درآمد کسب کنید. در حال حاضر بازه قیمتی دارایی ها در بازار سندباکس، از 10 SAND  آغاز شده و تا هزاران SAND  ادامه پیدا می کند. شما می توانید از طریق اجاره LAND به کاربران دیگر هم درآمدزایی داشته باشید

بازی سندباکس چه مسیری را طی کرده است؟

بازی-سندباکس-چه-مسیری-را-طی-کرده-است؟

بازی سندباکس برای اینکه به شرایطی که اکنون در آن قرار دارد برسد مسیری سخت را پیموده است. ابتدای راه ایجاد این بازی تاسیس شرکت پیکسول در  ۲۰۱۱ است. در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ سند باکس توانست حق امتیاز عرضه بازی در سیستم عامل های ios و اندروید را به دست آورد.

سال ۲۰۱۴ برای اولین بار تعداد دانلود های این بازی از مرز ۱۰ میلیون بار گذشت و در ۲۰۱۵ این میزان به ۱۶ میلیون رسید. در ۲۰۱۶ شرکت پیکسول همکاری خودش را در مورد پروژه سندباکس با شرکت سونی آغاز کرد. در سال ۲۰۱۷ نیز این شرکت با کمپانی های مهمی مثل BandaiNamco و DreamWorks  همکاری خود را در این پروژه آغاز نمود.

سال ۲۰۱۸ پروژه سندباکس سه بعدی را راه اندازی کرد. بین سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ امکانات این بازی برای کاربران بیشتر شد. مهمترین اتفاقی که در سال ۲۰۲۱ برای این بازی رخ داد عرضه نسخه آلفای آن با قابلیت بازی چند نفره بود. در سال جاری میلادی شرکت پیکسول قصد دارد عرضه نسخه کنسول بازی را به انجام رساند.

جمع‌بندی                                                   

بازی و پروژه سندباکس یکی از بزرگترین پروژه های متاورس است. طراحی و امکاناتی که درون این بازی وجود دارد در گذشته هم در بازی‌های ویدیویی دیگر مثل ماین کرافت در ابعاد کوچکتر وجود داشته است اما مهمترین تفاوتی که این بازی متاورس با دیگر پروژه های فعلی دنیای مجازی دارد، امکان کسب درآمد در آن می‌باشد. شما در این بازی می توانید با استفاده از خلاقیت های خودتان دارایی ایجاد کنید، زمین های جدید طراحی کرده و از طریق فروش آنها ارز دیجیتال به دست آورید. به نظر می‌رسد تا چند سال آینده بازی کردن در پروژه هایی مثل سندباکس در مقایسه با ماینینگ ارز دیجیتال هم کار عاقلانه تری محسوب شود. شرکت در چنین پروژه هایی هزینه زیادی برای کاربران نخواهد داشت اما در مقابل می‌تواند درآمد جالب توجهی برای آنها داشته باشد.

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا