پروژه های متاورس و آشنایی با بهترین بازی های متاورس

مقدمه

در این مطلب قصد داریم در مورد مهمترین و جذابترین بازی ها و پروژه های متاورس صحبت کنیم و برخی از آنها را خدمت شما معرفی نماییم. از آنجایی که این فناوری نوین، اهداف بزرگی در آینده دارد آشنایی با آن و پروژه ها و بازی هایش می تواند جالب باشد. همراه ما باشید تا با متاورس بیشتر آشنا شویم.

بهترین بازی ها و پروژه های متاورس

در طول ماه های اخیر کاربران ارز دیجیتال در جهان به سمت فعالیت در پروژه و بازی های متاورس حرکت کرده‌اند. دلیل آنها برای این کار سود آوری بسیار خوبی است که پروژه و بازی‌های متاورس برای آنها دارد. مفهوم متاورس در حوزه فناوری سال‌هاست ایجاد شده و روند پیشرفت آن آغاز گردیده است اما اکثر مردم جهان بعد از تغییراتی که در شرکت فیس بوک و تغییر نام فیسبوک به متا رخداد با این مفهوم جدید آشنا شدند.

بسیاری از کارشناسان و متخصصان پیش بینی می کنند آینده جهان وابستگی زیادی به متاورس خواهد داشت و از همین جهت، سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند سودآوری خوبی برای انسان داشته باشد. در متاورس زندگی انسان در فضای مجازی به شکل جدیدتری جریان دارد. در این جهان مجازی، انسان ها شخصیت و چهره خودشان را می سازند و تمام کارهایی که در دنیای حقیقی انجام داده یا انجام نداده‌اند را می توانند تجربه کنند.

بهترین بازی ها و پروژه های متاورس

متاورس، شرکت در انواع مسابقات ورزشی و بهترین استادیوم ها برای انسان فراهم میکند. ما در این جهان می‌تواند به کنسرت های مجازی برویم و در بهترین رستوران ها حضور پیدا کنیم. برای اینکه در آینده سودآور این جهان مجازی سهمی داشته باشید باید با بهترین بازیها و پروژه های آن آشنا شوید. سعی می‌کنیم در ادامه برترین بازی متاورس و برترین پروژه متاورس را خدمت شما معرفی کنیم.

بازی AAG Ventures ؛ یکی از برترین بازی های متاورس

AAG Ventures برای کسب درآمد بیشتر نسبت به توسعه دموکراتیک زمین ‌بازی اقدام کرده است. این پروژه بسیار مهم با مجموعه‌ای از ۲۰۰۰ بازیکن در “Axie Infinity” شروع به فعالیت کرد. هفت کشور مهم جهان یعنی فیلیپین، برزیل، هند، روسیه، نیجریه، اندونزی و آرژانتین برای حل مشکلات اقتصادی که اخیراً برای بسیاری از مردم ایجاد شده است این بازی را گسترش داده‌اند تا آنها بتوانند  از طریق دنیای کریپتوکارنسی بخشی از مشکلات خودشان را رفع کنند و به کسب درآمد از ارزهای دیجیتال بپردازند.

در واقع هدف اصلی از طراحی این بازی این است که مجموعه های بیشتری از بازیکنان تشکیل گردد. و آن ها با عملکرد خودشان یا مربی گری و توانمندسازی بازیکنان دیگر بتوانند توکن های درون بازی یا “$AAG” به دست آورند. و از طریق تبدیل آنها به پول فیات، سود آوری نقدی داشته باشند. از آنجایی که “AAG Ventures” معتقد است NFT ها نباید خارج از محدودیت باشند، مالکیت کسری را ارائه می دهد. مالکیت کسری به این معناست که سهام در NFT های بسیار ارزشمند را می توان با قیمت کمتر از یک دلار خریداری کرد. دومین افزایش درآمد”AAG Ventures” در ۱۲ دسامبر قابل تماشا است. فروش عمومی عادی هر انجمن صنفی در  این بازی متاورس ۱۲.۵ میلیون دلار خواهد بود.

دنیای چند بعدی وایلدر وورلد “Wilder World” از پروژه های آینده دار متاورس

دنیای-چند-بعدی-وایلدر-وورلد-،-از-پروژه-های-متاورس

وایلدر وورلد (Wilder World) یک متاورس ۵ بعدی مبتنی بر اتریوم است و بازاری کاملاً کاربردی در دنیای متاورس دارد که به کاربران امکان ‌می‌دهد اقلام مختلفی مانند ساختمان‌ها، اتومبیل‌ها، پوشیدنی‌ها و موارد دیگر را در جهان مجازی خریداری کنند.

WILD نماد توکن بو‌می دنیای متاورس وایلدر است، از ارزهای دیجیتال متاورس که در بازار رمز ارزها قابل خرید و فروش است و برای حاکمیت و دائو در Wilder استفاده ‌می‌شود. هدف پروژه Wilder World این است که اولین بازار ان اف تی واقعاً غیر متمرکزی ارائه کند که تنها تحت رهبری جامعه‌اش باشد.

پروژه بلوکتوپیا چگونه است؟

پروژه بلوکتوپیا چگونه است؟

Bloktopia” ، یک پروژه عظیم فرآوری و همه جانبه است که یک آسمان خراش مجازی ۲۱ طبقه ایجاد شده است. برای بسیاری از افراد این موضوع جای تعجب ندارد که در آینده بلوکتوپیا یکی از بهترین برنامه های “IDOs” باشد. اولین تیم آسمان خراش در حال حاضر با صرافی های مختلفی از دنیای رمز ارزها همکاری دارد. برخی از این صرافی ها عبارتند از KuCoin، BinanceNFTs و BitBoy  شاید برایتان سوال شود که چرا آسمان خراش این پروژه دقیقاً ۲۱ طبقه دارد. این ۲۱ طبقه به دلیل احترام به اولین و مطرح ترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین است چرا که همانطور که خود شما هم به خوبی می دانید طبق برآوردهای انجام شده بیت کوین دقیقاً ۲۱ میلیون سکه دارد.

با استفاده از بلوکتوپیا کاربران می‌توانند آواتار شخصی خودشان را ایجاد کنند. زندگی اجتماعی داشته باشند، خرید و فروش های مختلف مثل زمین انجام دهند و از طریق تبلیغات گسترده و خرده فروشی از این بازی کسب درآمد کنند. البته قابلیت های این بازی فقط در این چند مورد خلاصه نمی شود. کاربران می توانند استفاده های زیادی از این بازی داشته باشند. به طور خلاصه آنها می توانند بازی کنند، آموزش ببینند، کسب درآمد کنند و وسایل جدید اختراع نمایند. تراکنش هایی که در این پروژه انجام می شود به وسیله توکن اصلی بلوکتوپیا یعنی BLOK رقم می‌خورند.

بعد از اولین کمپین جذب سرمایه موفقی که بلوکتوپیا پشت سر گذاشت ارزش توکن آن بیش از ۷۵۰ برابر زمان قیمت اولیه خودش مورد معامله قرار گرفت. این بازی ویژگی های مختلفی برای شما دارد. یکی از ویژگی های مهم و اصلی این بازی خلق فرصت کسب درآمد برای شما است. شما در این بازی می توانید از استراتژی بازاریابی استفاده کنید و کیف پول چند زنجیره‌ای بومی داشته باشید. در مجموع می توان گفت بلوکتوپیا یکی از بهترین و مفید ترین پروژه متاورس است.

ایلوویوم “Illuvium” الهه بازی های متاورس

ایلوویوم-،-الهه-پروژه-های--متاورس

ایلوویوم (Illuvium) یک بازی ماجراجویی از نوع نقش آفرینی بازیکن (RPG) بوده که روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. بازی متاورس ایلوویوم شامل موجوداتی الهه گونه به نام ایلوویال‌ها (Illuvials) است که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را پیدا کنند و برای خود نگه دارند. بیش از ۱۰۰ ایلوویال در کل این بازی متاورسی وجود دارد که در دنیایی بیگانه پراکنده شده‌اند و هر کدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. نسخه بتا از این بازی قرار است در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ عرضه شود تا کاربران رسما به دنیای ایلوویوم قدم گذارند.

علاوه بر این، ان اف تی‌های ایلوویال در بازار NFT اوپن سی (Opensea) فهرست شده‌اند و ‌می‌توان آن‌ها را خرید و از آن‌ها هنگا‌می که نسخه اول این بازی راه افتاد استفاده کرد.

بازی استار اطلس “Star Atlas” چیست؟بازی-استار-اطلس-چیست؟

Star Atlas یا به عبارت بهتر اطلس ستاره‌ای یکی دیگر از پروژه‌های مهم متاورس محسوب می شود. این پروژه نیز نوعی NFT  مبتنی بر سولونا است. گیم پلی این بازی انسان را به ۶۰۰ سال بعد می‌برد. در واقع این بازی به گونه ای طراحی شده است که شما را به سال ۲۶۲۰ میلادی می‌برد. در این بازی شما می توانید کارهای مختلفی انجام دهید. شما می توانید زمین بخرید یا آن را به تسخیر خودتان درآورید. تصمیمات سیاسی در این بازی یکی از ویژگی های مهم آن محسوب می شود که کاربران باید در آن شرکت داشته باشند.

شما در این بازی امکان جمع آوری منابع و رشد خواهید داشت. به ازای کارهایی که در این بازی انجام می دهید و موفقیت هایی که به دست می آورید جوایزی دریافت خواهید کرد که آنها در قالب توکن هستند. برخلاف دیگر پروژه‌های متاورس، در این پروژه شما با دو ارز دیجیتال اختصاصی روبرو خواهید شد. ارز دیجیتال رسمی این پروژه  “$ ATLAS”  نام دارد. شما این ارز دیجیتال را می توانید برای خرید دیگر ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار دهید.

ارز دیجیتال دیگری هم در این بازی وجود دارد که نام آن “$POLIS” است. و برای خرید زمین یا تجهیزات در خود پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های مهم بازی اطلس ستاره‌ای به عنوان یک بازی متاورس تراکنش های کم هزینه درون بازی آن می‌باشد. شما در این بازی با یک جامعه فراگیر و هدفمند و اقتصاد مجازی جالبی رو به رو خواهید شد که آینده جهان را تا حدودی به شما نشان می دهد. در صورتی که در این بازی بتوانید سرزمین های جدید را کشف کنید یا آنها را تسخیر نمایید، فرصت های کسب درآمد برای شما ایجاد خواهد شد. که می توانید از آنها استفاده کنید. این پروژه را می‌توان به عنوان یکی از جالب‌ترین پروژه های متاورس دانست. 

آشنایی با سند باکس “Sandbox” یکی از پروژه های مهم متاورس

آشنایی-با-Sandbox،-یکی-از-پروژه-های-مهم-متاورس

معنی این بازی به زبان فارسی جعبه شنی است. این بازی توانسته محبوبیت زیادی بین بازیکنان مختلف به دست آورد. بازیکنان در این بازی می‌توانند با دانش و مهارت خودشان و با استفاده از فناوری های جدید، اتر به دست آورند. در میان پروژه های مختلفی که برای متاورس تا امروز طراحی شده‌اند، “Sandbox” به عنوان سومین پروژه برتر شناخته می شود. این بازی به عنوان یک پروژه مبتنی بر بلاکچین شناخته می‌شود که بازیکنان در آن می‌توانند از طریق ساختن زمین های درون بازی به کسب در آمد بپردازند.

درآمد آنها از طریق توکن های DAO و NFT پرداخت می‌شود. که امکان تبدیل آنها به دیگر ارزهای دیجیتال یا فروش آنها وجود دارد. مهمترین هدفی که طراحان و ارائه کنندگان این بازی از ساخت آن داشته‌اند ایجاد یک پلتفرم عادلانه برای تمام کاربران است تا آنها بتوانند به طور همزمان بازی کنند و به کسب در آمد بپردازند. توکن اصلی این پروژه با نماد “$SAND” شناخته می‌شود که پایه و اساس تراکنش ها در فضای Sandbox است. نکته ویژه در مورد “$SAND” این است که صرافی های معتبر دنیا مثل Binance، Kucoin و Huobi این توکن را به رسمیت شناخته اند. و دسترسی به آن را برای تمام سرمایه‌گذاران فراهم کردند.

این موضوع از این جهت اهمیت دارد که کاربران این بازی می‌توانند بدون تبدیل آن به دیگر ارزهای دیجیتال مستقیماً آنرا در صرافی های معتبر به فروش برسانند و از این طریق پول به دست آورند. از جمله ویژگی های مهم دیگری که در مورد این بازی می توانیم به آن اشاره کنیم کاهش هزینه ها و تعاملات تراکنش های بلاکچین از طریق استاندارد “EIP-712” در این بازی است. این بازی به عنوان یکی از عادلانه و سخاوتمندانه ترین بازی های حال حاضر متاورس برای کسب درآمد و فعالیت اقتصادی شناخته می‌شود. و قطعاً در جهان مجازی که در حال ایجاد می باشد نقش عمده ای ایفا خواهد کرد.

دیسنترالند “Decentraland” چیزی شبیه به یک جهان واقعی!!

دیسنترالند--چیزی-شبیه-به-یک-جهان-واقعی

قطعاً شما هم به خوبی می دانید که طراحان فناوری متاورس به دنبال ایجاد یک جهان مجازی جدید هستند. پروژه Decentraland یکی از مهم‌ترین پروژه‌های متاورس شناخته می‌شود چرا که تقریباً یک دنیای اجتماعی مجازی را ایجاد می‌کند. این پروژه بر اساس فناوری بلاکچین طراحی شده است و امکانات مختلفی در اختیار کاربران خودش قرار می‌دهد. کاربران در Decentraland می‌توانند با همدیگر معاشرت داشته باشند بازی های آنلاین انجام دهند. و محصولات دیجیتالی را در بازارهای مختلف مورد معاملات اقتصادی قرار دهند.

آنها امکان این را دارند که در همایش ها و رویداد های گوناگون شرکت کنند و فعالیت های اجتماعی گسترده داشته باشند. توکن رسمی این پلتفرم “$MANA” نام دارد و به وسیله بلاکچین اتریوم پشتیبانی می شود. شما این توکن را می‌توانید در صرافی های مختلف مثل Binance، KuCoin، و Coinbase هم مشاهده کنید. وجود توکن رسمی Decentraland در صرافی های معتبر یعنی اینکه می توانید آن را به آسانی مورد معامله قرار دهید و نیازی به تبدیل آن به دیگر رمز ارزها ندارید.

این ویژگی کار شما را در کسب درآمد و تبدیل پول دیجیتال به پول کاغذی راحت تر خواهد کرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی این است که شما به صورت کامل روی دارایی های دیجیتال خودتان مالکیت دارید و می توانید آنها را بدون دخالت دیگران مدیریت کنید. نکته جالب در مورد این پروژه این است که شما دارایی های دیجیتال خودتان را در بازار بومی آن می‌توانید مورد معامله قرار دهید. در این بازی متاورس شما امکان ارتباط گرفتن با دیگر کاربران را هم دارید.  معاشرت شما با دیگران در فعالیت‌های اقتصادی شما در این بازی اثر مثبت خواهد داشت. در مجموع می توان این پروژه را به عنوان یکی از پروژه های مهم متاورس دانست که برای سرمایه گذاری بلندمدت هم گزینه مناسبی محسوب می شود.

بررسی رادیو کاکا

رادیو کاکا

رادیو کاکا یک سازمان مستقل غیر‌متمرکز (DAO) است که توسط افراد مختلف در جهان اداره می‌شود.”Radio Caca” یکی دیگر از پلتفرم های مهم متاورس است. این بازی به وسیله توسعه دهندگان “Tencent” و “Roblox” ساخته شده است. این پروژه یک فضای مجازی سه بعدی است که ویژگی های مختلفی دارد و امکانات گوناگونی برای کاربران ایجاد می کند. شما در این بازی می توانید نسبت به خرید و تملک زمین اقدام کنید. همچنین امکان ایجاد فروشگاه و گالری های هنری دیجیتال در این بازی برای شما وجود دارد. این پروژه یک پروژه غیرمتمرکز محسوب می شود که توسط افراد مختلف در جهان به صورت کاملاً مستقل اداره می شود و وابسته به هیچ قدرت سیاسی نیست.

“$RACA” به عنوان توکن بومی این بازی شناخته می‌شود و ویژگی های گوناگونی دارد. اولین ویژگی آن استفاده از قابلیت USM متاورس است. دیگر ویژگی این پروژه مهم مدیریت انحصاری آن بر جعبه رمز و راز می باشد. شما در این پروژه می توانید با انجام مسابقات و بازی های کوچک، جوایز عالی به دست آورید و از طریق آنها کسب درآمد کنید. این پروژه به دلیل اینکه با مشارکت هوش مصنوعی گوگل و مایکروسافت ساخته شده است به عنوان یک فضای پیشرفته متاورس شناخته می‌شود.

جمع‌بندی

پروژه های متاورس و بازی های آن فقط همین چند موردی که ما خدمت شما بیان کردیم نیستند و در تعداد بسیار زیادی وجود دارد. هدف ما در این مطلب این بود که شما را با مهمترین پروژه های این فناوری جدید آشنا کنیم. چیزی که به طور کلی در اکثر پروژه های متاورس واضح و مشخص است، پیاده سازی اهداف این فناوری در این پروژه ها می باشد.

در واقع تمامی این پروژه ها به دنبال این هستند که یک فضای مجازی جدید مطابق با زندگی حقیقی انسان ایجاد کند. و امکاناتی که در زندگی حقیقی وجود دارد را به دنیای مجازی وارد نمایند. در این پروژه ها شما گاهی اوقات اصلا احساس نمی کنید که در حال بازی کردن هستید بلکه حس می‌کنید به صورت واقعی در حال انجام آن عمل می باشید. متاورس آینده فناوری های دیجیتال دنیا است و اگر می‌خواهید در سرمایه‌گذاری موفق باشید حتماً باید روی این فناوری حساب ویژه باز کنید.

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا