ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز به گزارش فوربس

 مقدمه

برخی از افراد در همان ابتدای زمان راه اندازی بیت کوین آن را شناختند و هر چه زودتر اقدام به خریداری آن نمودند. حالا همان اشخاص به میلیاردرهای فعلی تبدیل شده اند. در سال ۲۰۲۱ در فهرست ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز  چندین میلیاردر وجود دارد. همین افراد متشکل از بنیانگذاران و سرمایه گذاران و توسعه دهندگان زیر ساخت رمز دیجیتال می باشند. با وجود این افراد همواره اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت و تکامل است.  در ادامه به بررسی ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می پردازیم که به شرح زیر هستند:

بررسی ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز:

ساتوشی ناکاموتو: ساتاشو ناکاموتو که دارای هویتی مخفی می باشد اولین فرد ثروتمند در حوزه ی رمزارز است. این شخص خالق بیت کوین در تاریخ ۲۰۰۸ بوده که دارای ۱٫۱ میلیون بیت کوین می باشد. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین، ثروت ساتوشی نزدیک به ۲۱ میلیارد دلار است.

ویتالیک بوترین: سومین فرد ثروتمند در حوزه ی رمزارز، نوجوان کم سن و سالی به نام ویتالیک بوترین است که خالق ارز دیجیتال اتریوم می باشد. در سال ۲۰۱۷، خبر مرگ جعلی ویتالیک در اثر سانحه ی تصادف موجب کاهش ۴ میلیارد دلاری اتریوم شد. بیشترین سرمایه ی این شخص در قالب اتریوم است و نزدیک به ۳۴۰ هزار واحد اتریوم دارد.

سم بنکمن فراید: سم بنکن فراید یکی از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می باشد که دارای ۸٫۷ میلیارد دلار سرمایه خالص است. این فرد در تاریخ ۲۰۲۱ در فهرست فوربس قرار گرفته و با وجود این که تازه وارد است، از سمت بنیانگذار و مدیر عامل FTX وAlameda Research  برخوردار است. بنکمن فراید تا به امروز یکی از پولدارترین افراد میلیاردر در دنیای ارزهای دیجیتال می باشد. او فارغ التحصیل دانشگاه  MIT می باشد و ۲۹ سال سن دارد. او هم اکنون صرافی مشتقات FTX و شرکت تجاری آلامدا ریسرچ را تاسیس کرده است. فراید در سال ۲۰۲۰ با انجام یک کار بسیار خبر ساز شد و آن هم کمک ۵ میلیون دلاری، برای حمایت از کمپین ریاست جو بایدن بود.

ثروتمندترین-افراد-حوزه-رمز-ارز

 

متیو رزاک:

متیو رزاک یکی دیگر از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می باشد. که دارای سرمایه ی خالص یک و نیم میلیاردی است. او از سال ۲۰۲۱ در فهرست فوربس قرار گرفته و در این فهرست یک شخص تازه وارد می باشد. رتبه ی وی در فهرست ۲۰۳۵ است و از سمت هم بنیانگذار و رئیس شرکت Bloq برخوردار است. این شخص از سال ۲۰۱۱، یعنی همان زمان ابتدایی راه اندازی بیت کوین ارزش آن را فهمید و اقدام به خرید بیت کوین نمود. بعد از گذشت این همه مدت اکنون سرمایه گذاری او بسیار رشد کرده و به یک و نیم میلیارد دلار رسیده است. متیو رزاک در حال حاضر رئیس شرکت بلاک که یکی از زیر ساخت های بلاک چین است، می باشد. و همین طور رزاک فعالیت گسترده ای در سرمایه گذاری های اولیه برای استارت آپ های حوزه ارزهای دیجیتال دارد.

بررسی برادران وینکل واس (بنیانگذاران صرافی  Gemini)

برادارن وینکل وانس یکی دیگر از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می باشند. با وجود این که در سال  ۲۰۲۱ در فهرست فروبز قرار گرفتند. ولی هر کدام از برادران هم اکنون دارای ۳ میلیارد دلار سرمایه ی خالص هستند. برادران دو قلوی وینکل واس بنیانگذار صرافی  Gemini و پلتفرم Nifty Gateway هستند. و در فهرست فوربس از رتبه ی ۱۰۷۳ برخوردار هستند.

برادران دوقلو به نام های کامرون و تایلر وینکل واس که قایقران های سابق المپیک بودند. قبلا با شکایتی که از فیسبوک داشتند، خبرساز شده بودند. با خریداری بیت کوین، برادران وینکل واس توانستد سرمایه ی اولیه ی ۶۵ میلیون دلاری خود را به ۶ میلیارد دلار برسانند. سرمایه ی هر  کدام از برادران به سه میلیارد دلار رسید که در مجموع شش میلیارد دلار می شود. ورود زودهنگام این برادران به بازار ارزهای دیجیتال یکی از مواردی است که موجب کسب همچین ثروتی برای آن ها شده است.

آن ها در سال ۲۰۱۲ اقدام به خریداری بیت کوین نموده اند و با وجود نوساناتی که بیت کوین داشت، آن ها بیت کوین های خود را نگهداری کردند و هم اکنون دارای ثروتی میلیاردی برای خود هستند،و تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز شدند. کامرون و تایلر وینکل واس اقدام به راه اندازی صرافی ارز دیجیتال جمینای کردند و سپس پلتفرم حراجی آثار هنری دیجیتال Nifty Gateway را خریداری نمودند.

ثروتمندترین-افراد-هر-کشور-در-رمز-ارز

 

مایکل سیلور:

مایکل سیلور یکی دیگر از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می باشد. که هم اکنون از سرمایه ی خالص ۲٫۳ میلیارد دلاری برخوردار است. وی در تاریخ ۲۰۲۱ وارد فهرست فوربس شد و با وجود تازه وارد بودنش در این فهرست توانسته رتبه ی ۱۳۷۹ را از آن خود کند. سیلور هم اکنون مدیر عامل Micro Strategy می باشد. سیلور مدیر عامل شرکت نرم افزار و هوش تجاری میکرواستراتژی است. حباب دات کام یک رشد خیلی سریع در ارزش سهام برخی شرکت های فناوری آمریکا بود. ولی بعد از گذشت مدتی فروکش کرد و همین امر موجب از دست دادن ثروت زیادی از این فرد شد و در نهایت متوقف شد.

مایکل سیلور نیز یکی از افرادی بود که در اوایل پیدایش ارزهای دیجیتال اقدام به خریداری بیت کوین با قیمت خیلی پایین کرده بود و بعد از نوسان های زیادی که بیت کوین داشت، بیت کوین خود را نگهداری کرد. و در حال حاضر سرمایه ی خود را به ۲٫۳ میلیارد دلار رسانده است. وی با خرید زودهنگام این ارز دیجیتال هم برای خود و هم شرکتش موجب افزایش سهام شد.

برایان آرمسترانگ:

برایان آرمسترانگ یکی دیگر از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز است که دارای سرمایه خالص ۶٫۵ میلیارد دلاری است. سرمایه ی آرمسترانگ سال پیش نزدیک به یک میلیارد دلار بوده و هم اکنون در رتبه ی ۴۰۴ فهرست فوربس قرار گرفته است. او در حال حاضر مدیر عامل Coin base و بنیانگذار آن است. سرمایه ی مدیر عامل و بنیانگذار کوین بیس از سال پیش تا الان نزدیک به ۶ برابر افزایش پیدا کرده است. این فرد هم اکنون به عنوان مطرح ترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا می باشد.

فرد ارسام:

فرد ارسام از دیگر ثروتمندترین افراد رمزارز است که دارای سرمایه ی خالص یک و نیم میلیارد دلاری است. این فرد در رتبه ی ۱۶۶۴ فهرست فوربس قرار گرفته است و هم اکنون مدیر عامل Paradigm و عضو هیئت مدیره ی کوین بیس می باشد. ارسام با همکاری آرمسترانگ، کوین بیس را تاسیس کرده است. او در تاریخ ۲۰۱۷ شرکت را ترک کرد، ولی با این حال عضو هیئت مدیره آن شرکت می باشد. ارزش سهم او از تمامی سهام شرکت ۶ درصد است که معادل ۱٫۹ میلیارد دلار می باشد. او هم اکنون مدیریت شرکت سرمایه گذاری پارادایم را با محوریت ارزهای دیجیتال بر عهده دارد.

سایر-ثروتمند-ترین-افراد-حوزه-رمزارز

 

بررسی سایر ثروتمند ترین افراد حوزه رمزارز

چانگ پنگ ژائو:

این فرد که دارای سرمایه خالص ۱٫۹ میلیارد دلاری است. در سال ۲۰۲۱ مجددا در فهرست فوربس قرار گرفت، که رتبه ی آن ۱۶۶۴ می باشد. او بنیانگذار Binance است. بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال باینس، مجددا به جمع میلیاردرهای ۳CC برگشت و موجب افزایش ارزش بایننس و زیادتر شدن نرخ مشارکت جهانی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شد.

کریس لارسن:

کریس لاریسن یکی از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می باشد که دارای سرمایه خالص۳٫۴ میلیارد دلاری است. او هم بنیانگذار ریپل لبز می باشد و دارای رتبه ی ۸۹۱ در فهرست فوربس است. لارسن دارای بیش از ۱۷ درصد از سهام ریپل لبز و ۳ میلیارد XRP است.

بری سیلبرت:

این فرد دارای سرمایه خالص ۱٫۶ میلیارد دلاری می باشد که در سال ۲۰۲۱ به عنوان یک تازه وارد در فهرست فوربس قرار گرفت. او هم اکنون بنیانگذار و مدیر عامل Digital Currency Group  می باشد. که یک شرکت بزرگ مالی در ارتباط با ارزهای دیجیتال است.

تیم دریپر:

این فرد یکی دیگر از ثروتمندترین افراد حوزه رمزارز می باشد که دارای سرمایه خالص یک و نیم میلیارد دلاری می باشد. او هم بنیانگذار تیم Draper Fisher Jurvetson و سرمایه گذار ریسک پذیر سیلیکون می باشد.

 

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا