تحلیل رمزارزها و وضیعیت بازار رمزارزها در ۱۷ شهریور

بدترین روز برای بیت کوین

در تحلیل رمزارزها و وضیعیت بازار رمزارزها نشان میدهد ۱۷ شهریور روز گذشته قانونی که بیت کوین را به پول قانونی در السالوادور تبدیل می کند، به مرحله اجرا در آمد. بسیاری جشن گرفتند و این روز را “روز بیت کوین” نامیدند.

متأسفانه، این ضیافت کوتاه مدت بود.

زیرا بازار با بستن چند کندل قرمز تهاجمی ریزش کرد و BTC در کمتر از دو ساعت بیش از ۷ هزار دلار از ارزش خود را از دست داد. این اتفاق مجموع ضررهای روزانه این ارز را به بیش از ۱۰۰۰۰ دلار رساند و آن را به بدترین روز بیت کوین (از نظر قیمت) از روز ۲۹ اردیبهشت تبدیل کرد.

با وجود اندک بهبودی که پس از آن در وضعیت بیت کوین حاصل شد، در حال حاضر این ارز با قیمتی در حدود ۴۵ هزار دلار معامله می شود که همچنان با بالاترین قیمت دیروز یعنی حدود ۵۳ هزار دلار فاصله زیادی دارد. در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین زیر سطح حمایتی اصلی ۴۶ هزار دلار معامله می شود.

آلتکوین ها قرمزپوش شده اند (۱۷ شهریور)

همانند همیشه، کل بازار کریپتو در پی سقوط بیت کوین سقوط کرد. این امر منجر به از دست رفتن حدود ۳۳۰ میلیارد دلار از سرمایه این بازار شد.

تحلیل رمزارزها و وضیعیت  بازار رمزارزها در ۱۷ شهریور

تمام ۱۰ ارز برتر بازار در حال حاضر در نمودارهای روزانه و هفتگی قرمز رنگ  هستند، به استثنای سولانا، که با وجود کاهش قیمت در ۲۴ ساعت گذشته، در طی یک هفته گذشته به میزان قابل توجهی افزایش قیمت داشته است.

 در مقابل، تتا (THETA) بیشترین ضرر را از بین ۱۰۰ ارز برتر بازار نشان داده است. این ارز در تایم فریم روزانه حدود ۳۱ درصد کاهش یافته است. پس از آن نیز QTUM و Filecoin در رتبه های بعدی قرار دارند.

علیرغم حمام خون دیروز، برخی از ارزهای رمزنگاری شده همچنان جایگاه خود را حفظ کرده اند. در حقیقت، ALGO  در خلاف سایر ارزهای امروز حدود ۱۲% رشد کرده و به حدود ۱۰ دلار رسیده است.

در هر صورت، سرمایه گذاران باید با هوشیاری کامل برای نوسانات بیشتر در روزهای آینده آمادگی داشته باشند.

تحلیل رمزارزها و وضیعیت بازار قیمت سولانا؛ چهارشنبه ۱۷ شهریور

علیرغم سقوط بازار در روز ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) که باعث لیکوئید شدن میلیاردها پوزیشن لانگ در بازار شد.

قیمت سولانا همچنان با قدرت پیش می رود. SOL در حال رشد است و امیدوار است بتواند بار دیگر به بالاترین سطح قیمت خود برسد، اما اگر BTC سقوط مشابه دیگری را تجربه کند، اوضاع می تواند تاحدودی تغییر نماید.

روز ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور)

بسیاری از آلتکوین ها فروش ناگهانی و ارزانی را تجربه کردند که البته به سرعت بهبود یافت. با این حال، کندل های روزانه این روز با رنگ قرمز بسته شد.

در حالی که این فشار فروش نسبتاً دردناک تر از آن چیزی است که روز ۱۹ می (۲۹ اردیبهشت) شاهد بودیم، به نظر می رسید قیمت سولانا به این افت گسترده قیمت اهمیتی نمی دهد زیرا در بازه زمانی روزانه ۱۶٪ کاهش قیمت را بازیابی کرده و با وضعیت مثبت بسته شده است.

نمودار سولانا - پیش بینی قیمت سولانا؛ چهارشنبه 17 شهریور
نمودار سولانا ۱۷ شهریور

علاوه بر این

کندل روزانه فعلی این ارز نیز سبز است و نشانه هایی از ادامه روند صعودی نشان می دهد که کاملاً مطابق با تقاضای نهادی است. گزارش اخیر CoinShares نشان می دهد. که سولانا با ورود ۱۳٫۲ میلیون دلار سرمایه هفتگی در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) در کنار اتریوم ایستاده است. این تقاضای گسترده دو برابر شدن کل سرمایه ورودی SOL از سال گذشته تاکنون را نشان می دهد.

قیمت سولانا که اخیراً روند بهبود خوبی را تجربه کرده. و کندل روزانه خود را با رنگ سبز بسته است.

در صورت تداوم فشار خرید، به احتمال زیاد همچنان به صعود خود ادامه داده و مجدداً به بالاترین سطح خود در تراز ۱۹۵٫۴۲ دلار خواهد رسید. این احتمال وجود دارد که، SOL سطح فیبوناچی اکستنشن ۱۶۲% در تراز ۱۹۶٫۶۳ دلار را تاچ کرده و رکورد تازه ای را به ثبت برساند.

علاوه بر این، اگر سفارشات خرید همچنان افزایش یابد، قیمت سولانا می تواند با لمس سطح فیبوناچی اکستنشن ۱۲۷٫۲٪ ، تراز ۲۶۲٫۳۴ دلار را دوباره تاچ کند.

در حالی که اوضاع در اکوسیستم سولانا به ظاهر خوب به نظر می رسد ولی سرمایه گذاران به دلیل افزایش تصاعدی قیمت باید جوانب احتیاط را رعایت کنند.

شاخص مقاومت نسبی (RSI) از روز ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) در منطقه اشباع خرید قرار داشته است و هنوز هیچ نشانه ای از کاهش آن نشان نمی بینیم.

اگر سرمایه گذاران شروع به ثبت سود کنند و فشار خرید کاهش یابد در ۱۷ شهریور

SOL می تواند ۱۸ درصد کاهش یافته و به سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۰٫۵ درصد در ۱۴۲ دلار برسد. با این حال، اگر خرس ها بتوانند باعث شوند قیمت زیر ۱۳۹٫۱۴ دلار بسته شود، با ایجاد پایین ترین سطح قیمت، این دیدگاه صعودی را باطل می کنند.

این پیشرفت می تواند باعث کاهش نزولی تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی در تراز ۱۱۳٫۷۴ دلار شود.

تحلیل رمزارزها و وضیعیت بازار دوج کوین؛ چهارشنبه ۱۷ شهریور

دوج کوین (DOGE) در ۳۱ اوت(۹ شهریور) از محدوده تقاضای خود که از ۰٫۲۶۲ دلار به ۰٫۲۸۱ دلار امتداد دارد.

و خارج شده و با امید ادامه روند صعودی خود ، ۱۸ درصد رشد کرد ،اما ، در ۶ سپتامبر(۱۵ شهریور) ، صعود آن متوقف شد. و یک روز بعد ۳۱ درصد سقوط کرد و کندل روزانه خود را کمی بالاتر بست.

بسته شدن کندل روزانه در ۷ سپتامبر(۱۶ شهریور) زیر مرز پایینی منطقه تقاضای مذکور منجر به آغاز روند نزولی شد. صرف نظر از این موضوع ، DOGE دارای یک منطقه حمایتی است که از ۰٫۲۶۲ دلار تا ۰٫۲۴۰ دلار متغیر است و احتمالاً از افت قیمت آن جلوگیری کند.

برای اطمینان از تغییر روند به روند گاوی

باید شاهد بسته شدن یک کندل روزانه در بالای ۰٫۲۸۱ دلار باشیم. با بسته شدن چنین کندلی ، دوج کوین در مسیر صعود ۱۸ درصدی به ۰٫۳۲۸ دلار قرار می گیرد. در صورت تداوم مومنتوم گاوی ، دوج کوین می تواند با ادامه روند صعودی به محدوده مقاومت ۰٫۳۶۷ دلاری افزایش یابد.

DOGEUSDT 2021 09 08 07 45 28 637666652458263834 300x170 - تحلیل تکنیکال دوج کوین؛ چهارشنبه 17 شهریور
جفت ارز DOGE/USDT

از سوی دیگر ، اگر قیمت دوج کوین به زیر سطح حمایت بعدی در ۰٫۲۴۰ دلار کاهش یابد. سناریوی صعودی باطل خواهد شد. چنین کاهشی ، احتمال آغاز روند نزولی را بالاتر می برد.

در چنین حالتی ، DOGE مجددا به سطح حمایت ۰٫۲۳۰ دلاری عقب نشینی خواهد کرد. و پس از آن ۰٫۲۱۳ دلار دنبال می شود. بنابراین ، سرمایه گذاران باید به سطح حمایت ۰٫۲۴۰ دلاری توجه کنند. زیرا کاهش قیمت به زیر آن ، می تواند روند نزولی ۷ سپتامبر(۱۶ شهریور) را تشدید کند.

منبع: cryptopotato

منبع: fxstreet

منبع: fxstreet

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا