تحلیل هفتگی بیست شهریور رمزارزهای بیت کوین, اتریوم, آلت کوین ها, سولانا

تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور : سقوط قیمت ارز بیت کوین، اتریوم و سولانا در کنار سقوط شاخص S&P 500  شاخص ۵۰۰ شرکت بزرگ معامله بورس، امروز برای پنجمین روز متوالی افت کرد. این هفته ۱٫۷ درصد پایین تر از جایی که صبح دوشنبه بود می باشد و پس از افت ۰٫۸ درصدی امروز را به پایان رساند. در این گزارش در هر بخش به تحلیل قیمت بیت کوین و به همراه تحلیل اتریوم وسولانا.

بازار ارزهای رمزنگاری به گزارش تحلیل هفتگی پایان شهریور نیز در این هفته کاهش یافته. و از سقف ارزش کل بازار ۲٫۴۳ تریلیون دلار در روز یکشنبه به ۲٫۲ تریلیون دلار امروز رسیده است که ۹ درصد کاهش یافته است. بیشترین کاهش در اصلاح دوشنبه اتفاق افتاد. پس از کمی ثبات، این بازار دوباره افت کرده و هفته را به پایان رساند.

بر اساس آمار CoinGecko برای تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور بیت کوین

بیت کوین در ساعت گذشته ۳ درصد، اتریوم ۷ درصد و سولانا که در هفته های اخیر در برابر افت بازار غیرقابل نفوذ به نظر می رسید، ۹ درصد کاهش یافته است.

بسیار خوب:

اینجا تعداد زیادی اعداد و ارقام وجود دارد. همه ی این ها چه معنایی میدهند؟ خوب، ما را برای ریسک کردن مانند یک سرمایه گذار بیت کوین ببخشید. اما این فقط یک نقطه کوچک اطلاعاتی است که نشان می دهد ارزهای رمزنگاری شده. ممکن است به محرک های مشابه S&P 500 واکنش نشان دهند یا ندهند.

S&P 500 و بیت کوین گاهی اوقات در کنار هم حرکت می کنند. علیرغم این واقعیت که بیت کوین به عنوان پناهگاهی امن در برابر تورم مطرح است. در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)، پس از سالها همبستگی منفی یا همبستگی ناخواسته مثبت. این دو رفتار مشابه تری را آغاز کردند. ضریب همبستگی، که از ۱- تا ۱ متغیر است، ۰٫۲۲ است. این بدان معناست که تقریبا ۲۲ درصد شبیه به هم هستند.

بدون شک:

بیت کوین در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) با طلا، یکی دیگر از دارایی های امن، بیشتر همسو شد. این دو دارایی، که هر دو با نمودار ون (Venn diagram) از آزادی خواهان اقتصادی پذیرفته شده بودند. ۳۴ درصد با هم ارتباط داشتند. این ارتباط از آن زمان کمتر شده است.

با این حال:

افزایش میزان همبستگی در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) نشان دهنده افزایش علاقه نهادی به بیت کوین است. زیرا شرکت هایی مانند مایکرو استراتژی و اسکوئر، این دارایی را خریداری کردند. و بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری به آرامی وارد حوزه رمزارزها شدند. بیت کوین یک ابزار مالی بود که سرمایه گذاران اصلی می توانستند از آن استفاده کنند. بنابراین شروع به فعالیت مشابه سایر دارایی ها کرد.

اما این ممکن است هنوز یک اشتباه تلقی شود. بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری Skew، طی یک سال گذشته، این دو بازار فقط ۱۵٫۵ درصد با هم مرتبط هستند و این ارتباط از ماه نوامبر (آبان ۱۳۹۹)، زمانی که نزدیک به ۴۶ درصد بود، کاهش یافته است.

برخی از شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین نشان می‌دهند: 

که شباهت‌هایی میان شرایط بازار پس از اوج تاریخی قبلی و وضعیت کنونی وجود دارد. اگر این فرضیه درست باشد احتمالاً قیمت بیت کوین به‌زودی افزایش می‌یابد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور:

در تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور همان‌طور که یکی از تحلیل‌گران کریپتو کوانت (CryptoQuant) گفته است. به نظر می‌رسد شباهت زیادی میان وضعیت کنونی شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین و اوج تاریخی قبلی دیده می‌شود.

در تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور ۳ معیار اصلی وجود دارد که نشان‌دهنده ارتباط بین اوج تاریخی قبلی و شرایط فعلی بازار است. اولین مورد ذخیره صرافی‌های ارز دیجیتال است که موجودی بیت کوین کیف پول‌های فعال در صرافی‌های متمرکز را نشان می‌دهد. نمودار زیر تغییرات این شاخص در طول سال گذشته را نشان می‌دهد.

تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور-بیت کوین
نمودار مقایسه قیمت و تغییرات موجودی صرافی‌های ارز دیجیتال

با نگاه به نمودار بالا به نظر می‌رسد که شباهتی بین این دو دوره زمانی وجود دارد. در هر دو مورد کاهش قیمت و کاهش ذخایر صرافی‌ها به چشم می‌خورد.

مورد بعدی نسبت ضرایب یا اهرم‌های معاملاتی است. این شاخص نشان می‌دهد که معامله‌گران به طور متوسط از چه مقدار اهرم در معاملات خود استفاده می‌کنند. گفتنی است که این شاخص حاصل تقسیم حجم قراردادهای باز (Open Interest) به ذخیره صرافی‌های ارز دیجیتال است. منظور از قرارداد‌های باز، آن دسته از قرار‌داد‌های مشتقه است که هنوز تسویه نشده‌اند.

تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور- نمودار بیت کوین
نمودار مقایسه قیمت و تغییرات متوسط اهرم‌های معاملاتی

در اینجا هم دیده می‌شود که هم در اوج تاریخی قبلی و هم در روزهای اخیر شاخص با سقوط قابل‌توجهی رو‌به‌رو شده است.

مورد آخر شاخص نسبت سود جریان خروجی یا همان «SOPR» است که از تقسیم میانگین قیمت فروش بیت کوین به میانگین قیمت خرید معامله‌گران به دست می‌آید. به بیان ساده‌تر، شاخص SOPR نشان می‌دهد که آدرس‌های بیت کوین دارایی خود را با سود می‌فروشند و یا با ضرر. نمودار زیر هم روند تغییرات این معیار را نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار تغییرات SOPR

به نظر می‌رسد که SPOR در هر دو این دوره‌های زمانی به زیر ۱ رسیده است. این یعنی در حال حاضر سرمایه‌گذاران بیت کوین دارایی خود را با ضرر می‌فروشند. گفتنی است که SPOR بالای ۱ نشان دهنده سود و SPOR کمتر از ۱ نشان‌دهنده ضرر فروشندگان است.

همچنین بخوانید:  تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور)

اگر همان‌طور که از این شاخص‌ها پیداست و تحلیل هفتگی بیست شهریور نشان میدهد:

روند کنونی بازار واقعاً شبیه به اوج تاریخی قبلی باشد. در این صورت ممکن است به‌زودی قیمت بیت کوین افزایش یابد. در ادامه گزارش بیشتر میخوانیم و چرا آن توضیح داده است. و بیت کوین در ادامه اوج جدیدی را ثبت کند. با این اوصاف احتمالاً درست مانند دفعه قبلی پس از رشد بیت کوین سقوط گسترده‌ای اتفاق می‌افتد که قیمت را به سطوح پایین‌تری می‌رساند. این جهش قیمت می‌تواند برای مدت‌ها آخرین روند صعودی بازار بیت کوین باشد.

در لحظه نگارش این گزارش بیت کوین در محدوده ۴۵,۳۰۰ دلار نوسان می‌کند و قیمت این ارز دیجیتال در ۷ روز گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. گفتنی است که قیمت بیت کوین در طول ۳۰ روز گذشته کاهشی ۱ درصدی داشته است.

مدیر عامل سلسیوس نتورک می گوید بیت کوین امسال با یک شرط به سقفهای جدیدی می رسد بعد از تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور:

موسس و مدیر عامل پلتفرم بلاک چینی Celsius Network می گوید:

اگر یک شرط برآورده شود ، بیت کوین امسال می تواند به رکورد جدیدی برسد.

الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky) در مصاحبه ای با یاهو فایننس می گوید:

  اگر خریداران جدید حجم کافی را به بازار تزریق کنند ، بیت کوین (BTC) می تواند از یک منطقه مقاومت کلیدی عبور کند و رکورد جدیدی را در سال ۲۰۲۱ ثبت کند.

“اگر حجم کافی از سوی خریداران جدید داشته باشم ، باید به عقب برگردیم و  سطح ۵۳۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار را دوباره آزمایش کنیم. اگر از آن عبور کنیم ، امسال اوج های جدیدی را شاهد خواهیم بود. “

ماشینسکی می گوید هنوز معتقد است :

بیت کوین می تواند در ماه های آینده حداقل ۱۴۰ هزار دلار قیمت داشته باشد ، با وجود اینکه رمزارزِ شاخص از اوایل هفته جاری از نزدیک به ۵۳ هزار دلار به زیر ۴۳ هزار دلار سقوط کرد.

وی ادامه داد:

من هنوز پیش بینی می کنم که به سطوح ۱۴۰،۰۰۰ تا ۱۶۰،۰۰۰ دلار برسیم. به خاطر این نوع خرابی و پاکسازی که برای ماینرهای چینی اتفاق افتاد این موضوع ممکن است تا Q1 [سه ماهه اول] سال آینده طول بکشد. اما قطعاً بالاتر می رود. “

مدیرعامل سلسیوس می گوید که پذیرش بیت کوین در سراسر جهان به طور تصاعدی شتاب می گیرد. که این یک نشانه صعودی برای قیمت رمزارز پیسرو است.

“۱۲ سال طول کشید تا ۱۰۰ میلیون کاربر از بیت کوین استفاده کنند. پنج ماه طول کشید تا این مقدار دو برابر شود. بنابراین ، در حال حاضر [بیش از] ۲۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان بیت کوین دارند و حساب دارند. بنابراین قطعاً شتاب می گیرد. ما شاهد افزایش شدیدی هستیم و تقاضای بیشتر به معنی افزایش قیمت است. “

استراتژیست های بلومبرگ معتقدند که اتریوم خیلی سریع به ۵ هزار دلار می رسد

در حالی که طرفداران اتر به دنبال افزایش قیمت به ۴۰۰۰ دلار هستند ، بلومبرگ ۵۰۰۰ دلار را به عنوان سطح قیمتی که بسیار قابل دستیابی است ، در نظر گرفته است. دلیل اصلی این تحلیل، کم شدن تدریجی موجودی ETH و استفاده از بلاکچین اتریوم به عنوان پلتفرم اصلی برای خرید و فروش NFT ها ذکر شده است که محبوبیت آنها مستقیماً بر قیمت های اتر تأثیر می گذارد و به نظر می رسد اتریوم برای افزایش بیشتر قیمت در موقعیت مناسبی قرار دارد. 

تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور اتریوم در نهایت بیت کوین را حذف می کند تا در صدر فهرست رمزارزها قرار گیرد

علاوه بر این:

بلومبرگ مشاهده کرده است که احساسات تحلیلگران که معتقدند اتر پتانسیل کنار زدن بیت کوین را دارد. دقیقاً با داده ها پشتیبانی می شود. حتی پس از اشاره به این موضوع در گزارش قبلی خود، استراتژیست های بلومبرگ تاکید می کنند که احتمال این امر وجود دارد.

“عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده مشخص بوده است و ما احتمال می دهیم که این روند ادامه پیدا کند و اتریوم را می توانید به لیست ارزهای تراز اول برای رسیدن به آستانه ۱۰۰،۰۰۰ دلار اضافه کنید. “

 

تحلیل هفتگی ۲۰ شهریور سقوط دوباره آلتکوین ها

بیشتر کوین های جایگزین اخیراً عملکرد رهبر خود را تقلید کرده اند. پس از سقوط بازار در اواسط هفته گذشته، اتریوم تا حدود ۳۰۰۰ دلار کاهش یافت. بعد از بازگشت به بالای ۳۵۰۰ دلار، کاهشی دیگر قیمت آن را تا حدود ۳۲۵۰ دلار پایین کشید.

کاردانو با ۴ درصد افت تا زیر ۲٫۴ دلار کاهش یافته است. بایننس کوین که چند روز پیش از مرز ۵۰۰ دلار گذشت، اکنون تلاش می کند تا بالای ۴۰۰ دلار باقی بماند. سولانا به عنوان یکی از بهترین ارزهای چند وقت اخیر، در یک روز ۵ درصد از ارزش خود را از دست داده و اکنون ۱۷۵ دلار است.

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (20 شهریور)

Ripple (-4%), Dogecoin (-5%), Polkadot (-7.5%), Chainlink (-6.5%) و Bitcoin Cash (-5%)نیز امروز همگی قرمزپوش هستند.

در مقابل ، Terra بیش از ۲۵ درصد در یک روز افزایش یافته است. در نتیجه این تغییر، LUNA همین چند ساعت پیش به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی بالای ۴۰ دلار رسید.

Quant (27%), Elrond (22%), Avalanche (17%) و Raydium (10%) در مقایسه با بقیه بازار امروز افزایش چشمگیری داشته اند. با این وجود ، بیشتر آلتکوین های دارای ارزش بازار پایین امروز به رنگ قرمز هستند.

در مقابل، ریزش دو رقمی قیمت در میان ارزهایی همچون Celo ، IOTA ، Revain ، eCash ، Arweave ، Perpetual Protocol مشهود است. به این ترتیب، ارزش بازار تجمعی دارایی های رمزنگاری شده بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار در یک روز کاهش یافته و اکنون کمی بیش از ۲ تریلیون دلار است.

 

منبع: cryptopotato

منبع: zycrypto

منبع:dailyhodl

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا