ایردراپ Airdrop چیست؟

مقدمه

ایردراپ، یک روش تبلیغاتی برای سازندگان ارزهای دیجیتال جدید است که از این راه برای شناساندن هر چه بیشتر ارز خود به کاربران استفاده می‌کنند. در جریان Airdrop به افرادی که در جهت شناساندن ارز دیجیتال جدید به افراد دیگر، اقدامات مشخصی را انجام دهند مبلغ مشخصی از آن ارز، هدیه داده می‌شود. در این نوشته به موضوع ایردراپ رایگان می‌پردازیم.

ایردراپ Airdrop چیست؟

ایردراپ- Airdrop چیست؟

 (Airdrop) رایگان یکی از روش‌های کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال است که امروزه تبدیل به موضوعی داغ، شده است. و هر چند وقت یکبار، فعالان بازار کریپتوکارنسی را به هیجان می‌آورد. موضوع Airdrop ها از این قرار است که سازندگان یک ارز دیجیتال جدید برای بازاریابی و تبلیغ ارزی که می‌خواهند وارد بازار کنند درصدی از آن را به به صورت رایگان به افرادی می‌بخشند. که به روشهای مختلف و غیرمستقیم برای آن ارز خاص تبلیغ کنند. پس به طور کلی در تعریف ایردراپ، باید گفت که ایردراپ برای سازندگان ارزهای جدید یک روش تبلیغی و برای فعالان بازار کریپتو می‌تواند یک روش کسب درآمد باشد که نیازی به سرمایه اولیه ندارد.

تنوع شرایط در انواع ایردراپ رایگان

همانطور که گفتیم در ایردراپ، توکن‌هایی به صورت تشویقی به افرادی داده می‌شوند.که فعالیت‌های خاصی را انجام دهند. این فعالیت‌ها تنوع زیادی دارند و در هر ایردراپ می‌توانند متفاوت باشند. مثلا در زمان عرضه اولیه بیت کوین کش، ایردراپ آن به این صورت بود که افرادی که در کیف پول خود بیت کوین داشتند، بسته به موجودی بیت کوین خود مقداری هم توکن رایگان بیت کوین کش دریافت می‌کردند. یا اینکه در برخی از Airdrop ها در قبال فعالیت در پیج‌های شبکه‌های اجتماعی، توکن رایگان هدیه داده می‌شود. در برخی نیز با بازی کردن می‌توانید امتیاز جمع کنید و در نهایت امتیاز‌ها را تبدیل به توکن کنید و بفروشید.

منظور از رایگان بودن ایردراپ

از واژه ایردراپ رایگان باید بدانیم که نباید هیچ پولی در قبال توکن‌هایی که قرار است به ما هدیه داده شوند پرداخت کنیم. زیرا انواع ایردراپ اسکم و تقلبی کم نیستند که از کاربران مبلغی را طلب می‌کنند و آنها را با وعده گران شدن توکن‌ها در آینده فریب می‌دهند.

قبل از هرچیز باید بدانید که هیچ پولی در Airdrop ها پرداخت نکنید. زیرا خیلی از Airdrop ها سرکاری و اسکم هستند. تعداد کمی ‌از Airdrop هایی اصطلاحا لیست می‌شوند یعنی واقعی هستند. در میان این تعداد هم تعداد کمی‌ از Airdrop ها به توکن‌های خوب و موفق تبدیل می‌شوند پس شرط عقل است که هیچ پولی بابت Airdrop ها پرداخت نکنید.

چند نمونه ایردراپ موفق

نمونه-ایردراپ-موفق Airdrop

ایردراپ ارز TWT که کیف پول تراست والت، آن را معرفی کرد. و همچنین ارز UNI که یونی سواپ آن را معرفی کرد جزو Airdrop های موفق هستند. البته Airdrop های موفق دیگر هم کم نیستند. که در نهایت توکن‌هایی که به افراد هدیه داده شده اند امروزه توکن‌های بسیار با ارزش و قیمتی ای هستند و برای افراد فعال در آن Airdrop ها و همچنین برای عرضه کنندگان توکن، بسیار سود آور بوده اند. ولی Airdrop های ناموفق هم پر تعداد هستند که در ادامه بیشتر به آنها می‌پردازیم.

Airdrop های ناموفق یا SCAM

Airdrop-های-ناموفق-یا-SCAM

اگر چه برخی از Airdrop ها در نهایت توکن‌هایی که به افراد هدیه داده می‌شوند قابل تبدیل به پول هستند. و می‌توان آنها را فروخت ولی بسیاری از Airdrop ها نیز هستند که هیچ فایده ای ندارند. و هیچ وقت اصطلاحا لیست نمی‌شوند یعنی توکن‌های پروژه جدیدِ رمز ارز به مرحله تبدیل شدن به یک رمز ارز معتبر و قابل خرید و فروش نمی‌رسند.

در نتیجه هرگونه تلاشی که افراد برای تبلیغ این گونه پروژه‌ها انجام می‌دهند به هدر می‌رود. این نوع Airdrop ها ایردراپ اسکم نامیده می‌شوند. که تعداد آنها هم کم نیست پس افراد اگر می‌خواهند از طریق یافتن ایردراپ در بازار ارز دیجیتال کسب درآمد کنند باید بهترین و معتبر ترین Airdrop ها را پیدا کنند.

روش‌های پیدا کردن بهترین ایردراپ رایگان

برای پیدا کردن بهترین انواع ایردراپ رایگان، باید در سایت‌های معتبر جستجو کنید. برخی از سایت‌ها ایردراپ رایگان معرفی می‌کنند و در میان مواردی که معرفی می‌کنند ایردراپ رایگان موفق، پر تعداد هستند. چند مورد از معتبر ترین سایت‌های معرفی ایردراپ رایگان به شرح زیر هستند:

۱) Airdrops.io

airdrop.io

تنوع ایردراپ رایگان در این سایت زیاد است. که هر کدام یک سری فعالیت از ما می‌خواهند تا در قبال آن به ما مقداری توکن هدیه دهند. برخی از موارد بسیار ساده هستند مثلا تنها با دادن یک ایمیل می‌توانید به هدف خود برسید ولی برخی دیگر، فعالیت‌های بیشتری همچون عضویت در شبکه‌های اجتماعیِ پلتفرم مربوطه را طلب می‌کنند.

۲) Airdropsmob.com

airdropsmob

یکی دیگر از سایت‌های فعال در زمینه ارائه Airdrop رایگان، سایت ایردراپ موب است. که این سایت نیز مانند مورد اول، Airdrop های متنوعی دارد که شرایط هر کدام را پسندیدید می‌توانید به آسانی در آن شرکت کنید.

۳) Airdropalert.com

Airdropalert

در اینجا نیز چندین ایردراپ رایگان وجود دارد که مراحل هر کدام قدم به قدم توضیح داده شده است. این سایت یکی از معتبر ترین سایت‌های معرفی ایردراپ است که در آن می‌توانید Airdrop ها را بر حسب زمان باقیمانده طبقه بندی کنید و هر روز در این سایت، کوین‌های معتبر هدیه بگیرید.

۴) Airdropbob.com

airdropbob

در این سایت نیز ایردراپ رایگان کم نیست. که برخی از آنها حتی بسیار آسان به افراد توکن اهدا می‌کنند و برخی دیگر نیاز به فعالیت‌هایی همچون نصب اپلیکیشن خاص، احراز هویت یا عضویت در شبکه‌های اجتماعی مختلف دارند که این موارد نیز چندان کار سختی نیستند.

Airdrop توکن BDR  سریع ترین Airdrop تاریخ

توکن BDR، ارز دیجیتال بومیِ ‌کیف پول (BRD) BREAD است. این کیف پول، برای سیستم عامل آی او اس عرضه شده است و یکی از معروف ترین کیف پول‌های فعلی است. زمانی که ایردراپ BDR رخ داد تنها ظرف 2 ساعت ظرفیت ایردراپ تکمیل شد. و تعداد بسیار زیادی از کاربران در آن شرکت کردند. این یک موفقیت بزرگ برای کیف پول BDR بود.

بزرگترین  Airdrop‌ها در دنیای ارز دیجیتال

 ایردراپ توکن FOX

این Airdrop به عنوان بزرگترین ایردراپ تاریخ نام گرفته است. زیرا که مبلغ عظیمی‌ از توکن فاکس به کاربران آن اهدا می‌شود. توکن فاکس با صرافی شیپ شیفت “ShapeShift” و کیف پول اکسودوس در ارتباط است. صرافی مذکور اعلام کرده است که با این ایردراپ عظیم، قصد کمک به اقتصاد جهانی را دارد زیرا می‌خواهد بیشترین افراد ممکن از این طرح بهره ببرند. در Airdrop توکن فاکس، افرادی که ارز دیجیتال Fox را داشته باشند یا آن را معامله کرده باشند جزو افراد واجد شرایط برای دریافت توکن رایگان قرار می‌گیرند. این دومین ایردراپ توکن فاکس محسوب می‌شود که در آن بالای 6.6 میلیون توکن به برندگان اهدا می‌شود. ارزش هر توکن فاکس در حال حاضر در حدود نیم دلار است.

  ایردراپ ارز دیجیتال دیکرد  DECRED (DCR)

ایردراپ-ارز-دیجیتال-دیکرد

این ارز دیجیتال یک کوین محسوب می‌شود. و ارزش فعلی هر کوینِ آن در این لحظه در حدود 110 دلار است. در ایردراپ معروفی که برای این ارز دیجیتال انجام شده است، 258000 کوین از آن در بین افراد واجد شرایط تقسیم شد. دیکرد دارای رنکینگ 88 در بین ارزهای دیجیتال است و پتانسیل رشد قیمت در این ارز، بالا است اما برخی از افراد عقیده دارند نمی‌توان با اطمینان گفت که روند آینده این کوین، همواره صعودی خواهد بود.

    ایردراپ Minereum

توکن “Minereum”  که به اختصار MNE خوانده می‌شود یک ارز دیجیتال، روی شبکه اتریوم است. این توکن مدت‌هاست در یک حالت ساید به سر می‌برد و از نظر حجم بازار رتبه ای در حدود 1800 دارد. در ایردراپ MNE، 32000 توکن به ارزشی بیش از 440 هزار دلار به برندگان ایردراپ داده شد.

    BitTorrent Airdrop

این ایردراپ برای دارندگان ارز دیجیتال ترون است. و در آن حدود 100 میلیارد توکن BTT به کیف پولِ دارندگان TRX ارسال می‌شود. بعلاوه، بیت تورنت تا سال 2025 Airdrop های ماهانه انجام خواهد داد.

بیت تورنت یک توکن بر روی شبکه ترون است که سالهاست توسط مجموعه ترون خریداری شده و تبدیل به یکی از زیر مجموعه‌های این شبکه شده است. از لحاظ رتبه بندی BTT رتبه خوبی دارد که این رتبه در حدود 66 است. ولی ارزش هر توکن آن چندان بالا نیست و در حدود 0.0004 دلار است.

چند ایردراپ موفق که به تازگی به پایان رسیدند

ایردراپ ولاس پد VELASPAD

VELASPAD یک ارز دیجیتال جدید است که بر روی کد سولانا نوشته شده است به عقیده بسیاری از افراد این ارز دیجیتال آینده ای درخشان دارد. در فاصله بین 8 تا 20 سپتامبر سال 2021 یک ایردراپ برای این ارز دیجیتال برگزار شد. در حال حاضر ارزش هر توکن ولاس پد در حدود یک دلار است. در ایردراپ ولاس پد 500 هزار توکن بین 5 هزار نفر تقسیم شد و شرکت کنندگان آن باید کارهای زیر را انجام می‌دادند:

ایردراپ-ولاس-پد-VELASPAD

  • افزودن VelasPad به watchlist اصلی خود در کوین مارکت کپ
  • فالو کردن پیج ولاس پد در توییتر
  • فالو کردن ولاس پد در تلگرام
  • فالو کردن wagyu swap (صرافی اصلی دارنده ولاس پد) در توییتر
  • فالو کردن پیج BlueZillaVc در تویتر

دو ارز دیجیتال ولاس و ولاس پد، متعلق به بلاک چین ولاس هستند که به تازگی هر دو Airdrop های خوبی داشتند.

ایردراپ VELAS

ولاس VLX یک ارز دیجیتال آینده دار و نوظهور است. و برخی از افراد عقیده دارند که این ارز دیجیتال مانند سولانا موفقیت بزرگی به دست خواهد آورد. ولاس دارای بلاک چین مختص به خود است، در آن کارمزد تراکنش‌ها بسیار پایین و سرعت انتقال ها بسیار بالا است. در بین سایر کریپتوها این ارز رتبه ای در حدود 120 دارد و در یکی دو هفته اخیر ارزش هر توکن ولاس به حدود نیم دلار رسید. در Airdrop ولاس که در ماه سپتامبر 2021 برگزار شد مبلغ 210 هزار ولاس بین برندگان ایردراپ تقسیم شد.

ایردراپ BABY DOGE

 بیبی دوج، یک میم کوین جدید است که در سال 2021 شهرت زیادی بدست آورد. برای خرید این ارز دیجیتال باید از طریق صرافی پنکیک سواپ اقدام شود. بیبی دوج در سال جاری در فاصله بین 23 آگوست تا 2 سپتامبر یک ایردراپ داشت. در ایردراپ بیبی دوج مبلغ 405 بیلیون توکن بین 2000 نفر تقسیم شد. در Airdrop بیبی دوج بیش از 600 هزار نفر شرکت کرده بودند. افراد شرکت کننده باید در کانال تلگرام بیبی دوج عضو می‌شدند و همچنین صفحه توییتر این ارز دیجیتال را در شبکه اجتماعی توییتر فالو می‌کردند.

ایردراپ-BABY-DOGE

نکات مهم در مورد شرکت در Airdrop‌ها

1- همان طور که در متن بالا به آن اشاره شد هیچ گاه برای Airdrop ها، پولی پرداخت نکنید. باید روی انواع رایگان ایردراپ تمرکز کنید و هیچ پولی بابت خرید توکن‌ها نپردازید چون همانطور که گفته شد درصد Airdrop‌های اسکم و کلاهبرداری بالاست.

2- سعی کنید آدرس کیف پولی را برای واریز توکن‌ها ارائه کنید که موجودی چندانی نداشته باشند تا احتمال خالی کردن حساب شما کاهش یابد یا به عبارتی برای امنیت بیشتر می‌توانید برای هر ایردراپ کیف پول و ایمیل اختصاصی بسازید. تا از لحاظ امنیت دارایی‌های خود دچار مشکل نشوید.

3- گاها ایردراپ فعالیت واقعی از افراد می‌خواهد مثلا باید یک کیف پولِ خاص داشته باشید و کیف پول شما فعال باشد. یعنی به مقدار کافی پول در آن در گردش باشد در غیر این صورت پولی از ایردراپ عاید شما نخواهد شد پس باید به شرایط Airdrop ها نیز دقت کنید و برای Airdrop هایی تلاش کنید که توان انجام شرایط آنها را دارید.

در ادامه بررسی نکات مهم در مورد شرکت در Airdrop‌ها

4- هرگز اطلاعاتی چون کلید خصوصی کیف پول خود را Airdrop ها ارائه  ندهید. زیرا اگر قرار باشد توکنی به حساب شما واریز شود این کار با ارائه  آدرس کیف پول، امکان پذیر است و نیازی به دادن اطلاعات شخصی ندارید.

5- بعد از شرکت در هر ایردراپ در صورت برنده شدن، مدت زمانی طول می‌کشد تا توکن ها به حساب افراد برنده واریز شوند. این مدت ممکن است از چند روز تا چند ماه متغیر باشد. پس باید افراد در این مدت صبور باشند و همچنان به شرایط شرکت در  Airdrop  پایبند باشند یعنی نباید به سرعت از کانال ها و پیچ هایی که در آنها عضو شده اند یا آنها را فالو کرده اند خارج شوند.

شرکت در Airdrop های معتبر می‌تواند بسیار سودآور باشد

6-در اکثر Airdrop ها، کاربران باید آدرس کیف پول های معتبر خود را ارائه دهند و آدرس های ارائه شده توسط آنها درست باشد. در غیر این صورت حتی اگر برنده هم شوند هیچ پولی به انها تعلق نخواهد گرفت.

سخن پایانی

در پایان باید گفت که استفاده از Airdrop ها برای کسب درآمد، یک روش آسان فعالیت و سودآوری در بازار ارز‌های دیجیتال است. که هیچ هزینه ای برای افراد در پی ندارد و اگر چه درصد موفقیت Airdrop ها چندان بالا نیست ولی اگر به سایت‌های معتبر برای یافتن ایردراپ رایگان مراجعه کنید درصد موفقیت شما افزایش زیادی خواهد داشت. در مورد سایت های مرجع نیز می‌توانید به سایت های معرفی شده در متن مراجعه کنید یا اینکه تنها به سایت  کوین مارکت کپ بروید. در این سایت همواره تعدادی از معتبرترین Airdrop ها گلچین شده اند. شرایط شرکت در Airdrop های کوین مارکت کپ آسانتر از بسیاری دیگر از Airdrop ها ست. Airdrop های این سایت هیچ گاه از کاربران پولی درخواست نمیکنند. و احتمال به خطر افتادن اطلاعات کاربر در اثر شرکت در آنها پایین است.

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا