مفهوم هودل HODL چیست؟

مقدمه

در این محتوا به بررسی یکی از پرکاربردترین اصطلاح دنیای ارز دیجیتال به نام HODL می پردازیم.در صورتی که در این حوزه به تازگی عضو شده اید و مدتی است در دنیای کریپتوکارنسی یا همان دنیای ارز دیجیتال فعالیت دارید، احتمالا کلمه ی هودل را شنیده اید. اگر به دنبال مفهوم HODL چیست؟ هستید، حتما تا انتها این محتوا را مطالعه کنید. تا به پاسخ این سوالات مانند: مفهوم هودل HODL چیست؟ و منشاء این کلمه از کجاست و چه زمانی به هولد ارز دیجیتال باید بپردازیم و چگونه به هولدر تبدیل شویم، برسید.

 مفهوم HODL چیست؟

مفهوم هودل HODL چیست؟ هودل کردن از یک کلمه ی انگلیسی به معنای نگه داشتن، الهام گرفته شده است. و در دنیای کریپتوکارنسی به معنای نگه داشتن تمامی ارزهای دیجیتال بازار، عوض فروختن آن است. تمامی کاربران در زمانی که بازار با نوسانات شدیدی رو به رو است و یا ریزش قیمت دارد، به همدیگر پیشنهاد می دهند تا اسیر ترس نشده و هودل کنند. مدت اندکی است که کلمه ی هودلر نیز به کاربرد فراوانی دست پیدا کرده است. و بیشتر کاربرانی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت را دارند و به دنبال خرید و فروش های لحظه ای و یا به اصطلاح ترید نیستند، خود را هولدر معرفی می کنند.

 

مفهوم هودل HODL-چیست؟
مفهوم-HODL-چیست؟

اصطلاح HODL از کجا به وجود آمده است؟

وب سایت بیت کوین تاک یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بستر هایی است که برای ارتباط کاربران با هم در حوزه ی ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. به این صورت که این وب سایت موجب جمع شدن کاربران زیادی در کنار هم شده و اطلاعات خیلی زیادی را در دسترس آن ها قرار می دهد. یکی از کاربران این وب سایت به نام GameKyuubi در سال ۲۰۱۳ با گذاشتن پستی تحت عنوان I Am HODLING که بعدا اعلام کرد یک اشتباه و غلط تایپی بوده و عمدا اقدام به تصحیح آن نکرد. این شخص به همه پیشنهاد داد تا از خرید و فروش لحظه ای دوری کرده و بیت کوین های خود را نگه دارند. چرا که به این موضوع باور داشت که نگهداری طولانی مدت بیت کوین ها موجب می شود تا سود زیادی را به دست بیاورند. در صورتی که با ترید کردن لحظه ای شاید سود آن چنانی نصیبشان نشود. در ژانویه ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین تنها ۱۵ دلار بوده و بعد از ۱۱ ماه به ۱۱۰۰ دلار رسید.

کاربرانی که برای مدت زمان خاصی ارز دیجیتال بیت کوین را داشته اند. حتما نسبت به نوسان های شدید این ارز عادت کرده اند. چرا که اکثر این نوسانات به خاطر حدس و گمان های غلط است. کاربرانی که تصمیم گیری های خود را برای مبادله به وسیله ی نوسان گیری و مطابق با قیمت حداقلی و حداکثری بیت کوین انجام می دهند، در بیشتر مواقع اسیر نوسانات شدید این ارز دیجیتال شده و در نهایت منجر به از دست دادن سرمایه ی زیادی از خود می شوند.

مفهوم HODL چیست؟ چگونه باعث افزایش سرمایه میشود؟

در ادامه ی توضیح در مورد این که مفهوم HODL چیست؟ باید گفت که برخی سرمایه گذاران باهوشی نیز هستند که روند خرید و فروش اصولی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به خوبی می دانند. به این صورت که با خرید ارز دیجیتال با حداقل قیمت و فروش آن بعد از نگهداری طولانی مدت با حداکثر قیمت، موجب کسب سود زیاد به سرمایه ی اولیه ی خود می شوند. همین امر موجب می شود تا عبارت و مفهوم HODL چیست؟ به یک شهرت جهانی در میان سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی تبدیل شود. و به تمامی افرادی که قصد سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال را دارند، یادآوری می کند تا تمامی دارایی های دیجیتالی خود را تا جایی که می توانند برای مدت زمان بیشتری حفظ نمایند.

 

مفهوم HODL چیست؟ چگونه باعث افزایش سرمایه میشود؟

بهترین زمان برای پرداختن به هولد ارز دیجیتال چه موقعی است؟

بعد از بررسی  این که مفهوم HODL چیست؟ نسبت به بررسی بهترین زمان برای پرداختن به هولد ارز دیجیتال می پردازیم. تصمیم گیری برای هودل کردن رمزهای ارز دیجیتال کاملا سلیقه ای است. و هر شخصی می تواند با توجه به تحقیقاتی  که در مورد ارز دیجیتال مورد نظر خود انجام می دهد اقدام به تصمیم گیری بعد از طی کردن مراحل خود نماید. بعضی از سرمایه گذاران با بررسی مفهوم HODL چیست؟ و استفاده از آن، استراتژی هودل را برای سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال خود انتخاب می کنند. به این صورت که رمز ارز دیجیتال مورد نظر خود را میخرند و برای مدت زمان طولانی نگهداری می کنند. و تا ماه ها و سال ها آن را نمی فروشند.

 استراتژی ( مفهوم  هودل HODL چیست؟ ) برای چه کسانی مفید است؟

این استراتژی ( مفهوم HODL چیست؟ ) برای افرادی که به افزایش قیمت ارز دیجیتال اعتقاد دارند، مفید می باشد. اما احتمال این که به نفع آن ها کار نکند وجود دارند. چون که فعلا آینده ی این صنعت مشخص نشده است. و برخی اخبار منفی و حوادث ناگوار می تواند بر روی قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی بگذارد.  برخی از سرمایه گذاران اقدام به ترید کردن رمز ارزهای دیجیتالی که از آینده ی آن ها مطمئن نیستند، کرده و بیت کوین را هودل می کنند. با وجود این که هودل کردن برخی از ارزهای دیجیتالی که حجم کمتری را در بازار فروش دارد، می تواند سود دهی بالاتری را در آینده برای آن ها داشته باشد. ولی در بعضی موارد ممکن است آینده ی خاصی نداشته، برای همین خاطر بهتر است سرمایه گذاران ارزهایی که دارای مارکت کپ زیادی بوده را برای HODL کردن انتخاب کنند. شاید این ارزها سود دهی زیادی را نداشته باشد ولی مطمئن تر هستند.

 استراتژی هودل HODL برای چه کسانی مفید است؟

 

چگونه به یک HODLER تبدیل شویم؟

 

شش مورد اصلی در دنیای کریپتوکارنسی برای  هودل کردن رمز ارزها وجود دارد که باید بعد از آگاهی کامل در مورد مفهوم HODL چیست؟ به آن ها توجه کرد:

مفهوم کسب و کار:

دارا بودن به دانش فنی برای ایجاد یک ارز دیجیتال تنها ملاک نمی باشد. و باید در این راستا از عملکرد بازار نیز درک کافی را داشته باشد. برای همین خاطر باید قبل از ورود به بازار رمز دیجیتال، وایت پیپر رمز مورد نظر را مطالعه نمایید.

اعضای تیم سازنده:

بایستی قبل از سرمایه گذاری در مورد شهرت بنیانگذاران پروژه اقدام به تحقیق و پرس و جو نمایید. در صورتی که در مورد آن ها نقدهای منفی وجود نداشته و یا در پروژه های کلاهبرداری اسمی از آن ها در میان نباشد، قطعا در این حوزه نیز می توانند بهترین باشند.

موارد استفاده:

این نکته از دیگر مواردی است که می تواند دید خوبی را از عملکرد پلتفرم به کاربران ارائه دهد. به این صورت که شما این انتظار را نمی توانید از ارز دیجیتال داشته باشید که مانند درگاه پرداخت از آن استفاده کنید. به دلیل این که بعضی از کشورها قوانین خاص خود را داشته و مانع این کار می شوند.

ویژگی:

ویژگی های هر ارز دیجیتال با همدیگر متفاوت می باشد. تولید هر رمز ارز دیجیتال به مقدار محدودی است و همین امر می تواند موجب ارزش ذاتی آن شود.

مدیریت ریسک:

ارز دیجیتال در واقع همان عدد و رقم می باشد. که ارزش آن به وسیله ی بازار تعیین می شود.

شفافیت:

بایستی از شفافیت اطلاعات پروژه ها مطمئن شوید. و بدانید که شرکت آن ها در کجا ثبت شده است و یا دارایی ها در کجا ذخیره می شود، آیا اسناد و مدارک آن ها موجود است یا خیر؟

جمع بندی

صنعت ارزهای دیجیتال هر سال مقبولیت و محبوبیت بیشتری می‌یابد. این باعث می‌شود که درباره آینده این حوزه خوشبین‌تر باشیم. اما با ورود سرمایه‌ها و افراد بیشتر به این حوزه، پروژه‌های بی هدف یا کلاهبردار نیز بیشتر وارد این صنعت می‌شوند. بنابراین قبل از سرمایه گذاری و هودل کردن، باید با مفهوم هودل HODL چیست؟ آشنا شوید. باید تحقیقات خود را انجام دهید و پروژه‌ها را به طور کامل بررسی کنید. نظر شما راجع به هودل (HODL) کردن چیست؟  

 

 

دوره رایگان آموزش کوینکس

با دریافت و مشاهده دوره آموزش صرافی کوینکس(Coinex)، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

آموزش رایگان

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا