بازی ایلوویوم چیست؟ ( بازی جدید مبتنی بر بلاکچین)

مقدمه

بازی ایلوویوم به انگلیسی (illuvium) از مهم‌ترین پروژه های مبتنی بر بلاکچین است.این پروژه جذابیت‌های زیادی دارد که در این مطلب سعی می کنیم به ابعاد مختلف آن بپردازیم.اولین نکته ای که در مورد پروژه ایلوویوم  باید بدانید این است که این پروژه هنوز در حال توسعه است و نسخه قابل دانلود آن طبق پیش بینی ها در ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. پس حداقل چند ماهی برای دانلود این بازی جذاب باید صبر کنید. در این بازی کاربران قدرت اختیار زیادی خواهند داشت و البته در سطوح مختلفی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

بازی ایلوویوم چیست؟ 

ایلوویوم یک بازی مبتنی بر بلاکچین است که بر پایه ارز دیجیتال اتریوم تولید شده است. این بازی به کاربران اجازه می دهد شخصیت های مورد علاقه خودشان یا همان آواتار ها را بسازند و با آنها در بازی های نقش آفرینی در یک جهان بزرگ لذت ببرند. بازی کردن در این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد، توکن های NFTS به دست آورند و آن ها را در چارچوب غیر متمرکز و بدون هزینه به اشتراک بگذارند.

پروژه-ایلوویوم- illuvium چیست؟ 

در این بازی، شما در نقش تنها بازمانده یک سفینه فضایی در یک سفر بین‌منظومه‌ای نقش‌آفرینی می‌کنید. در سیاره ناشناخته ایلوویوم، موجوداتی اسرار‌آمیز و قدرتمند به نام ایلوویال (Illuvial) وجود دارند و تنها همراه شما در این سفر در ابتدا، دستیار روبوتیک شماست که نقش انبار سیار و استخراج و تبدیل منابع به سلاح و دیگر آیتم‌ها را به عهده دارد.

زیرساخت هایی که برای این پروژه در نظر گرفته شده است به شدت مقیاس پذیر می باشد. یکی از شعارهای بزرگ این پروژه حفظ حریم خصوصی کاربران است. البته تمام ویژگی های مهم این پروژه در اینجا خلاصه نمی‌شود بازی ایلوویوم ویژگی های دیگری هم دارد که در ادامه قطعاً به آنها خواهیم پرداخت. اما بهتر است فعلاً در مورد شرایط خود بازی صحبت کنیم.

شرایط بازی ایلوویوم

شرایط-بازی-ایلوویوم illuvium

موجوداتی که در دنیای ایلوویوم  وجود دارند با نام ایلوویال شناخته می شوند. البته قرار نیست شما در قالب این موجودات در این پروژه و جهان جدید زندگی کنید بلکه قرار است آنها را دستگیر کرده و سلامتی آنها را بازگردانید. آنها بخشی از دارایی شما در جهان ایلوویوم  خواهند بود و شما با استفاده از آن ها به مبارزه با دیگر ماجراجویان خواهید پرداخت. در واقع این بازی به شما این اجازه را می دهد که ترکیبی از اکتشافات یک جهان باز و یک بازی جنگی را تجربه کنید.

اگر توانستید ایلوویال ها شکست دهید می‌توانید آن‌ها را به وسیله قفس‌هایی کریستالی به نام شارد (Shard) به اسارت بگیرید. و به عنوان جنگجو در حالت مبارزه‌ای بازی (Auto Battler) استفاده کنید. در این حالت، بازیکنان مختلف می‌توانند با چینش کاراکترهای خود، با توجه به نحوه تاب‌آوری هر کدام از کلاس‌های مختلف شخصیت‌ها در برابر یکدیگر، در نبرد پیروز شوند. همچنین بنا بر این است که دیگر بازیکنان بتوانند بر روی نتیجه مسابقه شرط‌بندی کنند.

دو نوع مختلف زمین بازی (آرنا – Arena) در بازی وجود خواهد داشت: زمین بازی رقابتی (Ranked Arena) که در آن بازیکنان با توجه به سطح مهارت و نتایج گذشته در مقابل حریفی هم‌سطح قرار خواهند گرفت و در صورت پیروزی‌های متوالی ارتقا سطح خواهند یافت و زمین بازی لویاتان (Leviathan Arena) که چنین محدودیتی ندارد و هر کس می‌تواند با اختصاص مقداری اتر (Eth) یا توکن sILV (که ارز دیجیتال داخل بازی است) به عنوان شرط، هر کسی را به چالش بکشید. همچنین همان‌طور که اشاره شد، تماشاگران می‌توانند بر روی طرفین شرط ببندند.

ایلوویال ها

ایلوویال-ها

 بیش از ۱۰۰ ایلوویال مختلف در بازی وجود دارد. برخی بسیار قدرتمند و نادر هستند و برای اسیر کردن آن، شخصیت اصلی شما نیاز به سلاح‌های پیشرفته و قفس‌های مستحکم دارد. ایلوویال‌ها دو ویژگی اصلی دارند: طبع (Affinity) و نوع (Class).

طبع:

پنج طبع با الهام از عناصر طبیعی برای این موجودات اسرارآمیز وجود دارد: آب، آتش، زمین، هوا و طبیعت. همچنین برخی از ایلوویال‌های قدرتمند همزمان دارای دو طبع هستند (برای مثال طبع بلور یخ که ترکیبی از عناصر آب و هوا است) و یا پیوندی قدرتمند از یک طبع دارند (برای مثال طبع برزخ که از دو عنصر آتش تشکیل شده است). طبع‌های مختلف به نحوی طراحی شده‌اند که در برابر برخی برتری داشته باشند و در برابر برخی دیگر ضعف. بنابراین در نبردهای آرنا، انتخاب استراتژیک ایلوویال‌ها در برابر تیم حریف مساله‌ای بسیار حائز اهمیت است.

دسته یا کلاس :

علاوه بر طبع، این موجودات کلاس‌های متفاوتی نیز دارند: پنج نوع با نام‌های Empath، Rogue، Guardian، Psion و Fighter وجود دارد. همانند طبع، هم‌افزایی بین انواع مختلف در تعیین برنده نبرد بسیار موثر است. ایلوویال‌های قدرتمند ممکن است دارای خصوصیات همزمان دو نوع مختلف باشند. برای مثال کلاسی به نام اسلیر (Slayer) وجود دارد که توانایی‌های دو طبقه Fighter و Rogue را به طور همزمان دارد.

شما می توانید در ساخت تیم های خودتان در این پروژه از این دسته بندی ها استفاده کنید. همچنین ایلوویال بر اساس شرایط آب و هوایی هم قابلیت های متفاوتی دارند. برخی از آنها در طبیعت و برخی دیگر در آب می توانند موثر باشند. برخی از آنها در آسمان کاربرد بیشتری دارند و برخی دیگر در آتش امکان قدرت نمایی دارند. شما در تشکیل تیم های خودتان در این بازی حتماً باید به مکمل بودن توانایی جانوران دقت داشته باشید.

البته ایلوویال ها ویژگی های دیگری هم دارند که در قدرت، سرعت و میزان آسیب پذیری آن ها تاثیر می گذارد. برای اینکه در بازی ایلوویوم، ایلوویال های قوی‌تری داشته باشید دو راهکار داریم. راهکار اول این است که بهترین تاکتیک های مبارزه را انتخاب کنید و از جانوران خودتان در نبردهای بیشتری استفاده کنید تا آنها قدرتمندتر شوند. راهکار دوم که برای شما وجود دارد ، خرید ابزاری است که سبب قدرتمند تر شدن تیم شما و اعضای آن می گردد.

سلاح و زره در بازی ایلوویوم

در بازی ایلوویوم تنها ایلوویال‌ها به مبارزه نمی‌پردازند، بلکه شخصیت اصلی نیز نقشی فعال در بخش آرنا و ماجراجویی دارد. با تجربه نبرد‌های بیشتر و شکست رقبا، سطح کاراکتر شما بالاتر می‌رود همچنین با ساخت یا خرید سلاح بهتر، توانایی آن افزایش می‌یابد. این قضیه برای زره و سپر نیز بدین منوال است. کشف عناصر کمیاب به شما امکان ساخت سلاح‌ها و زره‌هایی با قابلیت‌های بیشتر می‌دهد.

ابلیسک‌ها-در-بازی-illuvium

ابلیسک‌هایی در سراسر نقشه بازی گنجانده شده است. از این اجسام برای تله‌پورت به نقاط مختلف جهان بازی استفاده می‌شود. با گذشت زمان، تعداد بیشتری از این ابلیسک‌ها آزاد و رونمایی خواهد شد که به گسترش جهان بازی می‌انجامد. حریم دور این ستون‌ها، از معرض حمله ایلوویال‌های وحشی در امان است و شهرهای کوچکی در حاشیه آن شکل گرفته است.

در بازی ایلوویوم، مبارزه کن

در-بازی-ایلوویوم،-مبارزه-کن

تا اینجا در مورد ایلوویوم ، نکات مختلفی را بیان کردیم. از اینجا به بعد می خواهیم در مورد کارهایی که شما می‌توانید در این بازی انجام دهید و تجربیاتی که این بازی برای شما خواهد داشت صحبت کنیم. یکی از مهمترین بخش های این بازی، بخش های مبارزاتی و جنگی آن است. هنگامی که مبارزات در این بازی شروع شود هر ایلوویال یک هدف از دشمن را پیدا کرده و به مبارزه با آن می پردازد. حملات و آسیب ها در این بازی بر اثر میزان انرژی که ایلوویال ها دارند به وجود می آید. اگر انرژی کافی به ایلوویال برسد آنگاه این جانوران می توانند توانایی برتر خودشان را فعال کنند که توانایی منحصر به فرد است و می‌تواند بیشترین آسیب را به دشمن برساند.

توانایی ویژه جانوران این بازی به گونه‌ای است که می تواند روند مبارزه را تغییر داده و دشمنان را از بین ببرند. نتیجه این بازی زمانی تعیین می‌شود که یک تیم به طور کامل شکست بخورد یا به عبارت بهتر از بین برود. طبیعتاً هر تیمی که پیروز می‌شود پاداش‌هایی دریافت خواهد کرد که مهم ترین این پاداش ها توکن های درون بازی هستند. پس برای اینکه بتوانید درآمد بیشتری از بازی ایلوویوم به دست آورید باید تلاش کنید در مبارزات بیشتری پیروز شوید و از این طریق توکن های بیشتری جمع آوری کنید. البته تنها روش کسب درآمد در پروژه ایلوویوم مبارزه کردن نیست اما به جرات می توان گفت مهمترین راه کسب درآمد در این پروژه است. در ادامه در مورد ابعاد دیگر این پروژه صحبت خواهیم کرد.

در ایلوویوم به شکار بروید!!

در-illuvium-به-شکار-بروید!!

یکی از ویژگی های مهم این پروژه متاورس این است که شما می‌توانید در آن به شکار بپردازید. البته زمانی شما می‌توانید برای شکار دیگر جانوران اقدام کنید که در یک مبارزه شرکت کرده باشید و از آن پیروز خارج شوید. در صورتی که در مبارزه پیروز شوید می‌توانید ایلوویال شکست خورده را شکار کنید. البته به شکل مشابه در صورتی که در مبارزه شکست بخورید هم باید مراقب جانوران خودتان باشید و اجازه ندهید دیگران آنها را شکار کنند. البته برای این که قابلیت شکار در بازی داشته باشید باید از قطعات خاصی استفاده کنید. این قطعات تنوع زیادی دارند، هر کدام از آنها قدرت شکار متفاوتی دارند و طبیعتاً هر چه قدرت آن بیشتر باشد تهیه کردن آن سخت تر است.

شانس شکار شما بستگی به قدرت ایلوویال فراری و قطعه شما دارد. هر کدام از آنها قوی‌تر باشند موفق می شوند. اگر قطعه شما بتواند ایلوویال را شکار کند می توانید او را به تیم جانوران خودتان اضافه کنید. یک نکته مهم را همینجا باید خدمت شما بیان کنیم. اگر شما تاکتیکهای خوبی برای شکار ایلوویال ها داشته باشید حتی با امکانات ضعیف هم می توانید آنها را شکار کنید و همه اینها به میدان نبرد شما بستگی دارد. نکته دیگری هم که در مورد شکار ایلوویال می توانیم خدمت شما بیان کنیم، جانوران نادر هستند.

برخی از ایلوویال ها در پروژه ایلوویوم  کمیاب هستند و شکار آنها به شما کمک می کند، سودآوری بیشتری داشته باشید. در واقع شما چیزی را به دست می آورید که امکان به دست آوردن آن برای بقیه بسیار سخت است. البته پیدا کردن ایلوویال های نادر اصلا آسان نیست و به محض اینکه یکی از آنها را مشاهده کردید حتماً باید برای شکار آنها بهترین ابزار را مورد استفاده قرار دهید.

از پرورش و ترکیب ایلوویال پول درآورید!!

از پرورش و ترکیب ایلوویال پول درآورید!!

یکی از فرصت‌های مهم درآمدزایی شما در این بازی آموزش جانوران و فروش آن ها می باشد. البته پیش از آن که برای آموزش هیولاها اقدام کنید ابتدا باید سعی کنید آنها را در هم ادغام کرده و قدرت آنها را افزایش دهید. برای اینکه بخواهید جانوران را با هم ترکیب کنید دو شرط مهم را باید در نظر بگیرید.

  •  اول اینکه حداقل باید ۳ ایلوویال یکسان داشته باشید.
  • شرط دوم هم این است که جانوران شما از طریق مبارزاتی که انجام داده‌اند به بالاترین سطح خودشان رسیده باشند.

اگر بتوانید بر اساس دو شرطی که خدمتتان بیان کردیم هیولاها را در هم ادغام کنید و سپس نسبت به آموزش آنها اقدام نمایید می توانید آنها را در بالاترین سطح قدرت به فروش بگذارید. اینکه جانوران شما در بالاترین سطح قدرت باشند به شما کمک می کند آنها را با ارزش بیشتری معامله کنید و سود بیشتری کسب نمایید.

البته شما می توانید از این جانوران استفاده کنید و جوایز جنگی بیشتری هم به دست آورید اما در نهایت بالاخره بعد از گذشتن مدت زمانی باید آن‌ها را بفروشید. هرچه در مورد پروژه ایلوویوم بیشتر صحبت می کنیم، جذابیت این پروژه برای ما بالاتر می رود. دقت داشته باشید که پروژه هایی مثل ایلوویوم که در فناوری متاورس هستند آینده فضای مجازی را در جهان تغییر خواهند داد. این پروژه ها در آینده بازار ارز دیجیتال هم تاثیرات زیادی خواهند داشت پس حتماً آنها را با دیدی فراتر از یک بازی بررسی کنید. در واقع این پروژه ها هم شما را سرگرم خواهد کرد و هم برای شما پول ساز خواهند بود. چه چیزی جذاب تر از این می شود. البته به شرطی که آنها را خوب بشناسیم و قوی در آنها ظاهر شویم.

توکن ایلوویوم چیست؟

توکن-ایلوویوم-چیست؟

بر اساس عملکرد شما در این بازی پاداش های مختلفی به شما داده خواهد شد. پاداش هایی که در این بازی می گیرید، توکن های پروژه ایلوویوم  هستند. برخلاف بسیاری از پروژه‌های متاورس، ایلوویوم دو توکن متفاوت دارد. ILV و sILV توکن های این بازی هستند. توکن ILV به بازیکنان بر اساس دستاوردهایی که در بازی دارند تعلق می‌گیرد. یکی از دیگر ویژگی های مهم این توکن این است که قابلیت اشتراک گذاری با دیگران را هم دارد. ویژگی جالب توجه دیگر این توکن این است که هر چه کاربران، تعداد بیشتری از آن را داشته باشند در مدیریت بازی نقش بیشتری ایفا خواهند کرد و به نوعی تاثیر حاکمیتی هم در بازی برای آنها خواهد داشت.

توکن دیگر این بازی که sILV نام دارد،به عنوان یک دارایی ثانویه بعد از ILV شناخته می شود. البته این دارایی صرفاً برای پاداش کشاورزی به کاربران تعلق می‌گیرد و به مدت یکسال امکان برداشت آن وجود ندارد. هرچند اگر کاربران بخواهند می‌توانند از این دارایی برای هزینه های درون بازی استفاده کنند. با وجود اینکه ILV  یک دارایی مبتنی بر بلاکچین است،اما sILV یک دارایی مبتنی بر بلاکچین شناخته نمی شود. دقت داشته باشید که هر دو توکن این بازی محدودیت توزیع دارند.

انتقال توکن ها در این بازی

انتقال-توکن-ها-در-این-بازی

از دیگر ویژگی هایی که در مورد دارایی‌های این بازی میتوان گفت، پرداخت هزینه گاز اتریوم برای جابجایی آنها است. به عبارتی اگر کاربران بخواهند ILV و sILV را انتقال دهند باید هزینه گاز اتریوم که اتفاقاً در حال حاضر هزینه بالایی محسوب می‌شود پرداخت کنند. همین موضوع سبب شده تا بسیاری از کاربران از مدیران پروژه ایلوویوم  درخواست کنند راهکاری برای این موضوع در نظر بگیرند. ضمنا شما می توانید توکن ILV را در صرافی های معتبری مثل بایننس، کوکوین، GATE.IOt، سوشی سوآپ و … خریداری کرده و آن را مورد معامله قرار دهید. در واقع این موضوع نشان می‌دهد که برای مشارکت در پروژه ایلوویوم شما می توانید در خارج از بازی هم فعالیت‌هایی داشته باشید.

نقشه راه پروژه ایلوویوم

تایم لاین ارائه شده تقریبی است و ممکن است بر سر نیل به آن مشکلاتی پیش آید:

  • تریلر بازی Auto Battler – در حال توسعه. پیش‌بینی می‌شد که در ماه سپتامبر منتشر شود.
  • قراردادهای هوشمند کشت سود نسخه دوم – در حال توسعه. زمان پیش‌بینی شده برای ارائه: ماه سپتامبر یا آگوست ۲۰۲۱
  • انتشار خصوصی نسخه آزمایشی بازی – در حال توسعه. پیش‌بینی می‌شود در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۱ این اتفاق رخ دهد.
  • انتشار عمومی نسخه آزمایشی بازی – سه ماهه اول سال ۲۰۲۲
  • ایلوویوم زیرو – مینی گیم موبایلی مستقل که به بازی اصلی مرتبط خواهد بود. زمین‌هایی در این بازی قابل خریداری خواهند بود. در صورت تصویب، در دسامبر ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.
  • انتشار نسخه تلفن همراه – سال ۲۰۲۲
  • دومین بازی بزرگ ایلوویوم – سال ۲۰۲۳

چرا پروژه ایلوویوم منحصر به فرد است؟

چرا-پروژه-ایلوویوم-منحصر-به-فرد-است؟

برخلاف بسیاری از پروژه های مبتنی بر بلاکچین این پروژه در یک فضای سه بعدی انجام می شود. در محیط این پروژه بیش از ۱۰۰ ایلوویال ویژه و منحصر به فرد طراحی شده اند که در بخش های قبلی در مورد اهمیت آنها صحبت کردیم. وجود این جانوران منحصر به فرد سبب می‌شود گرافیک بازی بالاتر برود و گیمرها با علاقه بیشتری آن را دنبال کنند.

طراحی هر کدام از این جانوران منحصر به فرد توسط تیم متشکل از هنرمندان سطح بالا انجام شده است. البته ویژگی های دیگری هم در این بازی وجود دارد که آن را در مقایسه با دیگر بازی های بلاکچین متمایز می کند. مثلاً در این بازی ادغام دو لایه وجود دارد یا امکان کشاورزی و کسب درآمد از طریق آن هم برای کاربران وجود دارد. از طرفی این بازی، پلتفرم غیرمتمرکز داخلی محسوب می شود که این موضوع هم ویژگی دیگری برای پروژه ایلوویوم است.

جمع‌بندی

پروژه ایلوویوم به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های متاورس شناخته می‌شود و مبتنی بر بلاک چین است.در این مطلب در مورد این بازی موارد مختلفی را با هم بررسی کردیم. تا حدودی متوجه شدیم که این بازی مانند یک جهان گسترده و عجیب است که شما در قالب شخصیت های ساختگی یا آواتار می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید. در این بازی از طریق مبارزات، شما کسب درآمد خواهید کرد و ابزار شما برای موفقیت در این جهان جانورانی به نام ایلوویال هستند. به نظر می رسد این پروژه در آینده نزدیک سر و صدای زیادی به پا کند و افراد زیادی را به سمت خودش جذب نماید. باید منتظر بمانیم و ببینیم که بعد از منتشر شدن نسخه قابل دانلود این بازی کاربران چه نظراتی خواهند داشت.

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا