رمزارز کینگ مانی چیست؟ آیا گردانندگان کینگ مانی دستگیر شدند؟

شاید با مطالعه بعضی از مقالات انگلیسی زبان، مشتاق خرید رمزارز کینگ مانی شده اید. ولی کینگ مانی چیست؟ متاسفانه کینگ مانی نیز همانند بعضی دیگراز رمز ارز ها یک کلاهبرداری بیش نیست. طی این سالهایی که تا کنون گذشته است، بسیاری از رمز ارز هایی که وارد بازار شده اند کلاهبرداری از آب در آمدند. متاسفانه بعضی از افراد خودسرانه و بدون هیچ اطلاعاتی اقدام به خرید این رمز ارز ها می کنند. KIM نشانه این رمزارز است. در این مقاله قصد داریم تا کمی درباره یکی از این رمز ارز ها با شما کاربر گرامی گفتگو کنیم. همانطور که در ابتدا گفتیم، ارز دیجیتال کینگ مانی جز این گروه از رمز ارز ها می باشد. تا انتها مقاله همراه ما باشید.

نکات :

  • نکته اول و قابل تامل در مورد توسعه دهندگان این ارز این هست که هیچ گونه مشخصاتی از آنها موجود نیست. و فقط به یک آدرس در سایت کینگ مانی اکتفا شده است!
  • نکته دوم در مورد وایت پیپر پروژه هست که توضیحات کاملی در مورد اینکه نوع الگوریتم اجماع KingMoney چیست، ارائه نشده. و بلاک های جدید طبق اطلاعات اکسپلور آن در حال اضافه شدن هستند!
  • نکته سوم در رابطه با Roadmap یا نقشه راه پروژه است. که توضیحاتی در رابطه با خود پروژه و مسیر آن به درستی ارائه نشده و همچنین در قسمتی از آن لیست شدن. در سایت کوین مارکت کپ را به عنوان دستاورد ذکر کرده است!
  • نکته چهارم در رابطه با صرافی هایی هست که این ارز در آنها خرید و فروش می شود. که یکی از آنها utbyte است. که گویا فقط برای ترید ایرانی ها ساخته شده است. که قیمت های همیشه در رشد این ارز در آن قابل مشاهده است! صرافی دیگر p2pb2b می باشد که البته صرافی خوش نامی نیست و مشهور به لیست کردن پروژه های اسکم یا کلاهبرداری می باشد.

رمزارز کینگ مانی چیست؟ آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

کینگ مانی چیست؟

مدتی است که رمز ارز کینگ مانی وارد بازار ارز های دیجیتال شده است. اما این ارز دیجیتال را تا کنون هیچ صرافی معتبری همانند کوینکس در لیست رمز ارز های خود نیاورده است. البته لازم به ذکر است که چندین صرافی این ارز دیجیتال را دارند و گفته ها از این حاکی است که حتی می توان آن ها را بهارز دیجیتال بیت کوین نیز تبدیل نمود.

متاسفانه این بار نیز برخی از کاربران ایرانی به این موضوع اعتماد کردند. و این ارز دیجیتال را خریداری کردند و به دام کلاهبرداران افتادند. طبق گزارشی که تهیه شد حدود ۷۰ درصد از کاربران سایت رسمی کینگ مانی ایرانی هستند. البته این موضوع جای صحبت دارد چرا که یکی از حامیان این ارز دیجیتال در ایران یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای می باشد.

در ابتدا آوردیم که این ارز دیجیتال را هیچ صرافی معتبری در لیست رمز ارز های خود ندارد و طبق این موضوع هیچ کیف پول معتبری نیز از این ارز دیجیتال ( کینگ مانی ) پشتیبانی نمی کند.

در حال حاضر از توسعه دهندگان این ارز دیجیتال هیچ اطلاعاتی در هیچ جا وجود ندارد. و این موضوع می تواند یکی از دیگر دلایل اعتماد نکردن به این سایت باشد.

چندی پیش در مدت بسیار کم قیمت این رمز ارز از حدود ۱۴ دلار به صورت شارپی به ۱۰۰ دلار رسید. و این موضوع باعث شد که عده بیشتری به این ارز دیجیتال روی بیاورند. در کل پیشنهاد ما این است که تا این رمز ارز در صرافی های معتبر انتشار پیدا نکرده است بر روی آن سرمایه گذاری نکنید.

KIM را در چه صرافی هایی می توان خرید کرد؟

همانطور که گفتیم، هیچ کدام از صرافی های معتبر همانند کوینکس از این رمز ارز پشتیبانی نمی کنند. و این موضوع یکی از اصلی ترین دلایلی است که ما نباید در آن سرمایه گذاری کنیم. برای خرید این رمز ارز می توان از چندین صرافی اقدام کنید. اما به دلیل رسمی نبودن این صرافی ها از آوردن اسم آنها معذوریم. صرافی هایی که تبدیل این ارز را انجام می دهند معتبر نیستند. این پروژه در واقع یک پروژه سوئدی معرفی می شود. اما ۸۰ درصد ترافیک ورودی به آن مربوط به ایرانی هاست. در واقع با بررسی آمار این سایت در پایگاه الکسا می توانید به این نتیجه برسید. در وایت پیپر این ارز هیچگونه اطلاعات فنی ارائه نشده است.

یکی از صرافی های مطرحی که شما می توانید از آن ارز دیجیتال کینگ مانی را خریداری کنید، یک صرافی است که اکثر کاربران آن را ایرانی ها تشکیل می دهند و در کل محل خرید و فروش ایرانی ها می باشد.

کیف پول هایی که از رمزارز کینگ مانی پشتیبانی می کنند چیست؟

یکی از مواردی که ما همیشه در انتخاب کیف پول به آن تاکید داریم، امنیت و معتبر بودن کیف پول انتخابی شما می باشد. متاسفانه ارز دیجیتال کینگ مانی هیچ کیف پول معتبری ندارد. در اصل کیف پول معتبری وجود ندارد که از این ارز دیجیتال کینگ مانی پشتیبانی کند.

بیشتر بدانیم : کیف پول رمزارز چیست؟

بررسی سایت رسمی رمزارز کینگ مانی

همانطور که می دانید این ارز دیجیتال دارای یک سایت رسمی است. زمانی که وارد سایت شوید، در قسمت بالایی سایت یک عبارت توجه مارا جلب کرد. در این عبارت اشاره به صنعت بازاریابی شبکه ای دارد و این یعنی همان موضوعی که در ابتدا برایتان گفتیم.

برای اینکه بتوانید وارد این سایت شوید می توانید بر روی عبارت ” ورود به سایت ارز دیجیتال کینگ مانی ” کلیک کنید. شما می توانید به آدرس سایت این ارز مراجعه کنید و به خوبی متوجه این موضوع شوید. همین امر نشان دهنده این است که بسیاری از ارز های دیجیتال که با هدف کلاهبرداری روی کار آمده اند نه تنها هویت مستقل و مشخصی ندارند، بلکه در وایت پیپر آنها هیچگونه اطلاعات جزئی و دقیق نیز ارائه نمی شود.

یکی از نکات جالب این سایت این است که اگر صفحه را تا انتها اسکرول کنید ارمی از صرافی ” HitBTC “ مبنی بر در حال مذاکره بودن مشاهده می کنید. نمی توان گفت که این موضوع چند درصد درست است اما باید آینده این رمز ارز را دید.

اگر بخواهیم از حدس و گمان خارج شویم و به موارد مشکوک تر در مورد این ارز بپردازیم به نتایج جالبی می رسیم. اینکه این ارز ظاهر در انحصار افراد ایرانی است و این موضوع شک را بیشتر از یقین در مورد آن پررنگ تر می کند، اینکه اتفاق جالبی در مورد این ارز در ژانویه سال جاری رخ داده و آنهم کاهش نود درصدی قیمت آن بوده است که کاملا مشابه ارز فوین و کلاهبرداری مرتبط با آن است. در واقع اتفاقی که در مورد ارز فوین رخ داد این بود که کلاهبرداران آن قیمت را تا ۳ هزار دلار بالا بردند و بعد با کاهش قیمت به زیر ۱۰ دلار تا ابد ناپدید شدند.

مالکان رمزارز کینگ مانی چه کسانی هستند؟

در حال حاضر این موضوع پاسخی ندارد اما در انتهای سایت مشخصاتی مبنی بر اینکه شرکت اصلی در سوئد می باشد موجود است.  و همچنین آدرس یکی از نمایندگی های رمزارز کینگ مانی که در فلوریدا واقع است. نمایش داده می شود. همانطور که گفتیم متاسفانه اطلاعات درستی از توسعه دهندگان این ارز دیجیتال در دسترس نمی باشد.

بررسی وایت پیپر 

در وایت پیپر ارزهای دیجیتال باید به مواردی مانند اهداف پروژه ، حمایت کنندگان ، نقشه راه ، الگوریتم به کار رفته در ارز و….. اشاره شود. اما در وایت پیپر این ارز خبری از چنین اطلاعاتی نیست.در بررسی های انجام شده نگاه جزئی تر و دقیق تری به اطلاعات ارائه شده در ۶ صفحه وایت پیپر این ارز جدید داشته باشیم. در وهله اول به بازاریابی شبکه ای (نتورکی) این پروژه بر می خوریم.

همانطور که قبل گفتیم و سپس در صفحه آخر توسعه دهندگان آن با یک آیدی و نام کوچک معرفی شده اند. حال برای اینکه دید بهتری به ماجرا پیدا کنید. می توانید به وایت پیپر پروژه چین لینک سری بزنید. قسمت توسعه دهندگان و اطلاعات فنی ارائه شده داخل آن را به دقت بررسی کنید. آیا این دو با یکدیگر قابل مقایسه اند؟ در ضمن از کل این ۶ الی ۷ صفحه حدودا سه صفحه آن خالی است. و ما در واقع با ۴ صفحه روبرو هستیم که در کل آن اطلاعات تکنیکی جای ندارند. و تنها به کلی گویی در مورد این ارز پرداخته شده است.

آیا می توان گفت که رمزارز کینگ مانی یک طرح پانزی است؟

شاید شما که تازه به حوزه ارز های دیجیتال پیوسته اید، درباره طرح های پانزی اطلاعاتی نداشته باشید. به صورت کلی به ترفند های فیک و کلاهبرداری که موجب می شود افزاد ناآگاه سرمایه شان را در آن طرح پیاده سازی کنند و به افراد نیز قول سود های نجومی را میدهند طرح پانزی می گویند.

در ارز دیجیتال کینگ مانی شما می توانید با جذب زیر مجموعه به سود های بالا برسید. یعنی همانطور که گفتیم این سایت خود را یک ارز شبکه ای معرفی کرده است و شما با جمع نمودن زیر مجموعه به درآمد های بالا دست پیدا می کنید.

چرا کینگ مانی را یک ارزدیجیتال کلاهبرداری معرفی می کنیم؟

این پروژه هیچ پل ارتباطی و آدرس و مشخصاتی از توسعه دهندگان و یا حتی شرکت خود ارائه نمی دهد. در سایت رسمی کینگ مانی تنها یک آدرس وجود دارد.

این پروژه تنها به لیست شدن در کوین مارکت کپ بسنده کرده و برای اعتبار بخشیدن به خود تنها از این مورد استفاده می کند. همانظور که می دانید لیست شدن در کوین مارکت کپ نمی تواند به تنهایی به یک پروژه اعتبار ببخشد.  کمااینکه زمانی یک پروژه کلاهبرداری شناخنه شود نام آن از لیست کوین مارکت کپ حذف خواهد شد.

همچنین کاربران با تکیه بر لیست شدن در بعضی صرافی ها آن را معتبر می خوانند. این ارز در صرافی UTBYTE  و P2PB2B معامله می شود. صرافی Utbtye  بیشتر بستری برای معاملات ایرانی است. و صرافی P2pb2p  نیز در سوابق خود وجود ارزهای کلاهبرداری را دارد. بنابراین قابل اطمینان نیستند و نمی توان انجام معامله در آن ها را برای این ارز معتبر خواند.

در ژانویه ۲۰۲۰ :

قیمت این ارز تا حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است .که این موضوع یکی از مهم ترین عناصر برای پی بردن به کلاهبرداری بودن این پروژه است .پروژه های کلاه برداری زیادی قبل از این در بازار ارزهای دیجیتال وجود داشته که تقریبا همگی با استفاده از این ترفند عمل کرده اند .قیمت را تا یک مقدار بسیار زیاد بالا می برند و سپس به صورت کاملا سریع قیمت تا حد زیادی کاهش پیدا می کند و صاحبان و توسعه دهندگان پس از آن متواری می شوند.

ارزش بازار این ارز را ۳۱ میلیارد دلار اعلام کرده اند. که این نیز یک دروغ واضح است.چراکه با این ادعا یعنی این ارز حتی از اتریوم نیز بالاتر است.

تفاوت کینگ مانی با ارزهای کلاهبرداری دیگر

افراد در دفاع از این پروژه آن را با ارزها و پروژه های بزرگ مقایسه میکنند. و مدعی اند که می توان این ارز را در صرافی و کیف پول مربوطه به بیت کوین تبدیل کرد. با توجه به بررسی های انجام شده متوجه شدیم که بله تبدیل ممکن است اما نکته جالب توجه این است. که به شما اجازه برداشت و انتقال را نمی دهد.بسیاری از کاربران اذعان داشته اند که تمام سرمایه خود را به بیت کوین و یا بالعکس از بیت کوین به کینگ تبدیل کرده اند اما اجازه خروج و انتقال به آن ها داده نمی شود.

خیلی از افراد با این نظر که این ارز با بیت کوین شباهت دارد خود را توجیه می کنند.اما باید بدانند که درست است که بیت کوین نیز در بدو ورود توجهات بسیاری به خود جلب کرد اما بیت کوین با یک وایت پیپر کامل و عملکرد شفاف درباره اهداف ارائه شد. اما این ارز برای اینکه به خود اعتبار ببخشد حداقل باید اطلاعات بیشتر ارائه و شفاف سازی بیشتری انجام دهد. در حال حاضر بررسی تمام جهات این پروژه نه فقط از دیدگاه زوم ارز بلکه از دیدگاه بسیاری دیگر از کارشناسان تنها یک پروژه کلاهبرداری محسوب می شود .

کیف پول این ارز 

کیف پولی که برای این ارز معرفی شده همان Utbyte  است که به عنوان صرافی آن را می شناسیم که قبلتر اشاره کردیم بیشتر ورودی های آن ایرانی هستند. از این موضوع به این نتیجه می رسیم. که این پروژه صرفا بخاطر جلب اعتماد بیشتر خود را خارجی معرفی کرده اما ساختار آن کاملا ساختار بازاریابی شبکه ای ایرانی است.

یوتی بایت utbyte.io کیف پول کینگ مانی

یوتی بایت که کیف پول رمزارز کینگ مانی معرفی شده به عنوان صرافی است. که کل ترافیک وارده به آن از ایران است و در واقع می توان اینگونه برداشت کرد که این پروژه طبق ساختار بازاریابی شبکه ای در ایران اهداف خود را پیش برده و عنوان می کند که یک شرکت سوئدی است. تا اعتماد افراد بیشتری را در کشورمان به سمت خود جذب کند. اگر یک اکانت در این سایت بسازید و وارد آن شوید به مورد جالبی بر می خورید. در بدو صفحه ورود به اکانت شخصی به این کیف پول ارزش بازار این ارز دیجیتال ۳۱ میلیارد دلار عنوان می شود.

در واقع این به معنای آن است که این ارز حتی از اتریوم و ریپل است. و در رده دوم بازار ارز های دیجیتال قرار دارد. اگر اطلاعاتی در مورد بازار های مالی داشته باشید به عجیب بودن و ادعای دروغ این پروژه پی خواهید برد. حتی می توان به این مورد استناد کرد که در سایت coinmarketcap این پروژه لیست شده، اما مشخصات دقیقی برای آن وجود ندارد، بنابراین چگونه این ارز ادعا می کند که ارزش بازارش ۲۸ میلیارد یورو است؟

سایت هایی که این واحد ارزی را چنج می کنند شامل :

سایت ترید ویو، وینداکس هستند. اولین گزینه یعنی ترید ویو به دلیل وجود تحریم ها بر علیه ایران امکان استفاده ندارد. و سایت وینداکس نیز یک صرافی معتبر است. اما این صرافی ها جزء گزینه های شناخته شده هستند؟ افزایش قیمت این ارز و سپس پایین آمدن جالب توجه آن خود امری دیگر است. که به شک در مورد آن دامن می زند. البته این موضوع نباید باعث تغییر نگرش شما به سمت و سوی مثبت به این ارز شود چرا که یک صرافی مانند هات بیت HobBit نیز ارز فوین را لیست کرده بود و بسیاری از افراد بر سر همین موضوع دچار سوء ظن شده و به آن اعتماد کرده بودند. در نهایت نیز کلاه بزرگی بر سرشان رفت.

این ارز دیجیتال در سایت p2pb2b اعتبار جالبی دارد. سایت p2pb2b در واقع یک ساخت قمار معتبر است که در آن نقل و انتقالات بزرگی انجام می شود. اکثر این نقل و انتقالات به سرمایه داران بزرگ در آمریکا و اروپا مرتبط است.

با تمام این موارد اکنون به راحتی و با دقت رمزارزهای در بازار ارزهای دیجیتال را رد یابی و با دقت بررسی میکنید.

و در آخر وزارت اطلاعات ایرانی: گردانندگان کینگ مانی دستگیر شدند.

وزارت اطلاعات ساعاتی پیش از دستگیری باند کلاهبرداری پروژه جعلی ارز دیجیتال «کینگ مانی» خبر داد. مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارت‌خانه گفته تعداد مال‌باختگان این کلاهبرداری قابل‌توجه بوده است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایلنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات گفته است:

با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه‎ الشریف) یکی از بزرگترین شبکه‌های سازمان‌یافته کلاهبرداری در سطح کشور شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت.

روابط عمومی وزارت اطلاعات تشریح کرد:

این باند با فریب افکار عمومی و تشویق افراد به خرید و سرمایه‌گذاری در رمزارز جعلی کینگ‌ مانی، مبالغ هنگفتی را از زیرمجموعه‌های خود کسب کرده و با ایجاد نوسانات ساختگی در قیمت رمزارز ادعایی، اقدام به خرید و فروش آن کرده است.

مرکز اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات افزود:

در این عملیات اعضای این باند با حکم مرجع قضایی دستگیر و به‌دلیل تعداد زیاد مال‌باختگان، پرونده آنان در سیر مراحل قضایی می‌باشد.

وزارت اطلاعات در پایان گفت:

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به سوداگران و کلاهبرداران حوزه‌ی رمزارزها، به اطلاع مردم شریف ایران می‌رساند؛ به‌دلیل وجود مخاطرات سرمایه‌گذاری در این قبیل بازارها، توجه بیشتری نمایند.

 

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس
منبع
bestcryptocurrencyhttps://cryptoscambrokers.com/report-a-token-scam/report-kingmoney/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا