تفاوت بین RSI و MACD

تفاوت بین RSI و MACD و خلاصه ای از این شاخص های مشهور :

شاخص واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) دو شاخص حرکت محبوب هستند. که توسط تحلیلگران تکنیکال و معامله گران روز و تریدرها در بازار رمزارز استفاده می کنند. در حالی که هر دو سیگنال هایی را به معامله گران ارائه می دهند.تفاوت بین RSI و MACD چیست؟ عملکرد آنها متفاوت است. تفاوت اصلی بین آنها در این است که هر کدام برای اندازه گیری طراحی شده اند ولی در بخش های متفاوت و نشانگر تحلیل های متفاوتی هستند.

نکات کلیدی تفاوت بین RSI و MACD

MACD و RSI هر دو شاخص های تکنیکال مشهوری هستند که حرکت قیمت سهام، ارز یا سایر دارایی ها را ردیابی می کنند.

MACD با کسر EMA دوره 26 از EMA12 دوره محاسبه می شود و هنگام عبور از خط سیگنال خود (برای خریدیا پایین تر (برای فروشسیگنال های  تکنیکال را تحریک می کند.

RSI حرکت صعودی و نزولی نمودار شده در برابر نمودار قیمت یک دارایی را مقایسه می کند ، جایی که سیگنالها بیش از 70 درصد و در صورتی که شاخص زیر 30 درصد باشد ، بیش از حد فروخته می شوند.

RSI و MACD

RSI و MACD

MACD در درجه اول برای سنجش قدرت حرکت قیمت دارایی استفاده می شود. این کار را با اندازه گیری واگرایی دو میانگین متحرک نمایی (EMA)  انجام میدهد که معمولاً یک EMA 12 دوره و EMA 26 دوره است. یک خط MACD با کم کردن EMA 26 دوره ای از EMA 12 دوره ای ایجاد می شود،و یک  خط که EMA نه دوره ای آن محاسبه را نشان می دهد.بر روی نمایش اولیه MACD به عنوان یک نمودار ترسیم میشود. یک خط صفر مقادیر مثبت یا  منفی را برای MACD فراهم می کند. اساساً ، تفکیک بیشتر بینEMA12 دوره ای EMA26 دوره ای نشان می دهد که حرکت بازار به سمت بالا یا پایین افزایش یافته است.

 شاخص های MACD و RSI چه تفاوتی دارند؟

شاخص مقاومت نسبی RSI و MACD

RSI قصد دارد نشان دهد که آیا یک بازار در رابطه با سطوح اخیر قیمت بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته می شود. RSI سود و زیان ساده قیمت را در یک بازه زمانی مشخص محاسبه می کند.  دوره زمانی پیش فرض ۱۴ دوره است. مقادیر RSI در مقیاس ۰ تا ۱۰۰ رسم می شودمقادیر  بیش از ۷۰ نشان دهنده خرید بیش از حد یک بازار در رابطه با سطوح اخیر قیمت است. و مقادیر کمتر از ۳۰ نشان دهنده بازاری است. که بیش از حد  فروخته شده است. در یک سطح کلی تر ، قرائت بالای ۵۰ به عنوان صعودی ، و قرائت زیر ۵۰ به عنوان نزولی تعبیر میشود.

شاخص های MACD و RSI چه تفاوتی دارند؟-RSI و MACD

RSI در مقابل MACD , تفاوت بین RSI و MACD

RSI و MACD هر دو شاخص حرکت روند زیر هستند که رابطه بین دو میانگین متحرک قیمت یک دارایی را نشان می دهد. MACD با کسر 26 EMA دوره از EMA دوره محاسبه می شود. نتیجه این محاسبه خط MACD است.  

سپس یک EMA نه روزه از MACD به نام “خط سیگنال” در بالای خط MACD رسم می شود.که می تواند به عنوان محرک سیگنال های خرید و فروش عمل کند.معامله گران ممکن است هنگام عبور MACD از خط سیگنال خود ، دارایی را خریداری کنند و در صورت عبور MACD از زیر خط سیگنال دارایی خودر بفروشند.RSI قصد دارد نشان دهد که آیا یک بازار در رابطه با سطوح اخیر قیمت بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته می شود. RSI  سود و زیان متوسط ​​قیمت را در یک بازه زمانی مشخص محاسبه می کند.  دوره زمانی پیش فرض ۱۴ دوره با مقادیر محدود از ۰ تا ۱۰۰ است.

رابطه :

MACD رابطه بین دو EMA را اندازه گیری می کند. در حالی که RSI تغییرات قیمت را در رابطه با بالا و پایین ترین قیمت اخیر اندازه گیری میکند. این دو

شاخص اغلب با هم استفاده میشوند.تا تصویر فنی کامل تری از بازار را به تحلیلگران ارائه دهند. این شاخص ها هر دو حرکت در بازار را راه اندازی می کنند.

اما از آنجا که عوامل مختلفی را اندازه گیری می کنند گاهی اوقات نشانه های مخالف ارائه می دهند. به عنوان مثال، RSI ممکن است یک بازه زمانی بالاتر از 70 را برای یک دوره پایدار نشان دهد.نشان می دهد که بازار نسبت به قیمت های اخیر بیش از حد به سمت خرید تمایل دارد.

در حالی که MACD نشان می دهد بازار همچنان در حرکت خرید در حال افزایش است. هر یک از شاخص ها ممکن است با نشان دادن واگرایی از قیمت  تغییر روند آتی را نشان دهند (قیمت در حالی که شاخص پایین می آید ، بالاتر می رود یا بالعکس).

ملاحظات دیگردر تفاوت بین RSI و MACD

از آنجا که دو شاخص عوامل مختلفی را اندازه گیری می کنند ، گاهی اوقات موارد متضادی ارائه می دهند.

 به عنوان مثال :

RSI ممکن است سک زمانی بالاتر از 70 را برای یک دوره پایدار تجربه و نشان دهد که بیانگر آن است که : بازار نسبت به قیمت های اخیر بیش از حد به سمت خرید تمایل دارد، در حالی که MACD نشان می دهد بازار همچنان در حرکت خرید در حال افزایش

است. هر یک از شاخص ها ممکن است با نشان دادن واگرایی از قیمت ، تغییر روند آتی را نشان دهند.(قیمت در حالی که شاخص پایین می آید. بالاتر می رود یا بالعکس).

در حالی که هر دو به عنوان شاخص های حرکت در نظر گرفته می شوند ، MACD رابطه بین دو EMA را اندازه گیری می کند ، در حالی که RSI تغییرات قیمت را در رابطه با بالا و پایین ترین قیمت اخیر اندازه گیری می کند. این دو شاخص اغلب با هم استفاده می شوند تا تصویر فنی کامل تری از بازار را به تحلیلگران ارائه دهند.

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس
منبع
fxssibenzinga

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا