ماه سپتامبر(september) برای بیت کوین چگونه خواهد بود؟

اوت ۲۰۲۱ (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور) به پایان رسید و بیت کوین از این پس به سومین ماه سه ماهه سوم وارد شد.

پس از اصلاح قابل توجه ۴۰٫۳۹ درصدی آن در سه ماهه دوم ، ارزش رمزارز پرچمدار بازار در این سه ماه حدود ۳۵٫۳۹ درصد افزایش یافته است. این دارایی دیجیتال درحال حاضر به آخرین ماه فصل سوم سال وارد می شود و برای غلبه بر احتمالات غیر قابل انتظار که در ۴ سال گذشته ثابت شده است ، بازار نیازمند یک فشار گاوی بالقوه است.

ماه سپتامبر ویا اوایل پاییز خرسی؟

ماه سپتامبر برای بیت کوین
عملکرد جفت ارز BTC/USD در ماه سپتامبر

از سال ۲۰۱۳(۱۳۹۲) تا به حال ، بیت کوین در ماه سپتامبر(۱۰ شهریور تا ۸ مهر ) فقط سه بار مثبت بوده است. بازدهی بیت کوین در آن ماه های سبز نیز به سختی گاوی بوده است در حالی که اصلاحات نزولی در این ماه شدید بوده است ،برای نمونه افت ۱۹ درصدی در سال ۲۰۱۴(۱۳۹۳) ، و پس از آن ۱۳٫۵۱ درصد در سال ۲۰۱۹٫ حتی در سالهای بسیار گاوی از جمله ۲۰۱۷(۱۳۹۶) و ۲۰۲۰(۱۳۹۹) نیز ، این ماه دچاراصلاحات به ترتیب -۸٫۲۵ و -۷٫۵۳٪ شده بود.

در طول تمامی سالها ، BTC طی سناریو های مختلفی معامله شده است. شرایط بازار در سال ۲۰۱۹(۱۳۹۸) بشدت متفاوت از سال ۲۰۲۰ بود زیرا عرضه پس از می ۲۰۲۰(اردیبهشت۱۳۹۹ ) کاهش یافت.

بنابراین ، اگر خرافات در این بازار مورد توجه قرار گیرد ، ماه سپتامبر برای سرمایه گذاران گاوی ماهی حرام خواهد بود. با این حال ، روایت ماه سپتامبر در سال ۲۰۲۱ را نمی توان تنها بر حسب زمینه تاریخی مشخص کرد.

پس ، آیا منتظر سپتامبر مثبتی برای بیت کوین باشیم؟
از نظر عوامل زنجیره ای ، علائم خرسی کمی شناسایی شده است. با توجه به اینکه قیمت ارز دیجیتال از یک روند بازیابی گاوی تجربه کرده است ،اما فعالیت های تراکنشی به سطح یکسانی و منطقی نرسیده است.

ماه سپتامبر برای بیت کوین

همانطور که توسط Glassnode گزارش شده است ، تعداد تراکنش های متعلق به بیت کوین از زمان اوج گیری قیمت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، ۳۸ درصد کاهش یافته است. در کنار فعالیت های تراکنش ، حجم کل انتقالات نیز ۶۲٫۵ درصد افت کرده است.

هر دو معیار فوق برآورد حجم معاملات هستند که از نظر اقتصادی بسیار مهم هستند زیرا همه این انتقالها بصورت زنجیره ای انجام می شود.

با چنین کاهشی در تقاضای بلاک ، روند صعودی فعلی با میزان معیار های مشابه در اوایل سال ۲۰۲۱ یکسان است و از سوی آنها تایید نمی شود.

گاو ها در مقابل خرس ها – پیروز نبرد سپتامبر ۲۰۲۱؟

در حال حاضر ، خرس ها هم از نظر احتمالات تاریخی و دو معیار زنجیره ای برای اصلاح حمایت می شوند. با توجه به عملکرد بیت کوین در چند ماه گذشته ، یک دوره اصلاح در واقع نسبتاً منطقی به نظر می آید و بیت کوین می تواند در این مدت زمان برای روند صعودی بعدی خود در سه ماهه چهارم سال جاری آمادگی لازم را داشته باشد.

و در عین حال ، وقتی صحبت از بیت کوین به میان می آید ، هیچ چیز ۱۰۰ درصد قابل پیش بینی نیست. تنها گذر زمان نشان خواهد داد که سپتامبر ۲۰۲۱ برای این دارایی دیجیتال چگونه خواهد بود.

منبع:ambcrypto

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا