کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه‌گذاری کرده اند؟

 

این روزها خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران سازمانی در حال افزایش است. اما چه اتفاقی افتاد تا این مسیر که در ابتدا مشتاقان زیادی نداشت ناگهان تغییر کرد؟ و کدام شرکت‌ها دربیت کوین  تا ۲۰۲۱ شروع به سرمایه گذاری کرده اند. و دلیل این کارشان چیست؟سهم آن‌ها از بازار رمزارز چه‌ مقدار است؟ بیایید نگاهی به بزرگ‌ترین پورتفولیوهای بیت کوین و صاحبانشان در این مقاله بیندازیم.

کدام شرکت‌ها دربیت کوین نمیخواستن سرمایه گذاری کنند :

در سال‌های گذشته تمام این شرکتهای نامبرده در ابتدا تصور این‌ که در بیت کوین سرمایه گذاری کنند و برای صندوق های خزانه خود بیت کوین خریداری کنند، نداشتند. تصوری خنده‌دار برای عموم بود. خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران جزو کارهای نشدنی به نظر می آمد. آن‌ها این رمزارز را بی‌ثبات‌تر و خاص‌تر از آن می‌دانستند که شرکت‌های بزرگ به آن توجه کنند.

تاثیر سال گذشته :

تحت تاثیرات همه‌گیری کووید-۱۹، این فکر به‌طور کامل شکسته است. و خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران بزرگ متعددی بیت کوین خریده‌اند. دروازه‌های این سد در ابتدا توسط مایکرواستراتژی (MicroStrategy) که شرکت تولید نرم‌افزار است شکسته شد. و در آگوست و سپتامبر سال ۲۰۲۰ (مرداد و شهریور ۱۳۹۹) چیزی به ارزش ۴۲۵ میلیون دلار بیت کوین خرید. شرکت‌های دیگر نیز، از جمله اسکوئر که شرکت پرداخت آنلاین است و تسلا تولیدکننده خودروهای الکتریکی، دنباله‌ این راه را رفتند.

برای سرمایه‌گذارانی که تمایلی به خرید بیت کوین ندارند، خرید سهام شرکت‌هایی که در دارایی خود بیت کوین دارند روش مناسبی است که بدون دخالت مستقیم و دردسرهای نگهداری بیت کوین و با فضای رمزارز تعامل داشته باشند. در واقع برخی متخصصین معتقدند که حجم بیت کوین خریداری شده توسط شرکت مایکرواستراتژی این شرکت را به یک صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین تبدیل کرده است.

معرفی ده شرکت با بیشترین سرمایه بیت کوین.

به گزارش ۲۰۲۱ : کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند

در این بخش نگاهی به ده شرکت بزرگی که بیت کوین را به سبد دارایی‌های خود افزوده‌اند، نگاهی می‌اندازیم:

۱٫ مایکرواستراتژی MicroStrategy

کدام شرکت‌ها دربیت کوین-مایکرواستراتژی

مایکرو استراتژی، شناخته‌شده تحلیل کسب و کار، بیت کوین را به عنوان اصلی‌ترین فرم ذخیره ارزش خود انتخاب کرده است. و خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران را به نحوی شروع کرد.

این شرکت که تولیدکننده نرم‌افزارهای موبایلی و سرویس‌های ابری است. در لیست “کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند” قرار دارد. در طول سال ۲۰۲۱ این شرکت به خرید بیت کوین خود ادامه داد. این شرکت هم‌ اکنون در نگارش این مقاله ۱۰۵۰۸۵ عدد بیت کوین در اختیار دارد. که این معادل ۳.۳ میلیارد دلار است. زمانی مایکل سیلور (Michael Saylor)‌ مدیر عامل شرکت اشاره کرده بود که در هر ثانیه ۱۰۰۰ بیت کوین خریداری می‌کرده است.

بر خلاف مدیران عامل دیگر که معمولا از به اشتراک‌گذاری سرمایه‌گذاری‌های شخصی خود پرهیز می‌کنند. سیلور به‌صورت عمومی اعلام کرده است که شخصا ۱۷۷۳۲ عدد بیت کوین دارد که در حال حاضر ارزشی معادل ۵۶۵ میلیون دلار دارد.

بر اساس داده‌هایی از BitInfoCharts  و مقاله کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند :

این رقم سیلور را در بین ۱۰۰ دارنده برتر بیت کوین قرار می‌دهد. البته با این فرض که همه این دارایی را در یک آدرس نگهداری کند. این اتفاق جالبی برای این مدیر عامل است چرا که وی در سال ۲۰۱۳ گفته بود که دوره بیت کوین رو به پایان است.

ولی در جشن سال نو سال ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۹)، مورگان استنلی (Morgan Stanley) اعلام کرد که ۱۰.۹ درصد شرکت مایکرواستراتژی را خریداری کرده است. و خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران را توسعه کرد. و اعلام کرد مایکرو استراتژی تلاش دارد شرکت‌های دیگر را به سرمایه‌گذاری در بیت کوین تشویق کند. مایکل سایلور معتقد است که بیت کوین پتانسیل بالایی برای رشد دارد. بنابراین، این رمزارز در مقایسه با ارزهای فیات و پول نقد، روشی قابل اعتماد برای ذخیره ارزش است. و یک دارایی جذاب برای سرمایه‌ گذاری بلند مدت به شمار می‌رود.در فوریه سال ۲۰۲۱ مایکرو استراتژی پنل «بیت کوین برای سازمان‌ها» را در کنفرانس ورلد ناو (World.Now Conference) با هدف آشنا کردن شرکت‌ها با دارایی‌های رمزارز برگزار کرد.

در این کنفرانس سیلور گفت که :

کاروانی از شرکت‌ها را پیش‌بینی می‌کند که سال‌های آینده دارایی‌های خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند.

سیلور در نشریه بایننس بلاک چین ویک (Binance Blockchain Week) توضیح داد که چرا برای دارایی مناسب یک خزانه بیت کوین را به طلا ترجیح می‌دهد :

«بازگشت سرمایه طلا در مقابل بیت کوین اصلا جالب نبوده است.» وی افزود: «اگر به‌دنبال راهی به‌جز دارایی‌های سنتی برای ذخیره ارزش در فضای تورمی هستید، منطقی‌ است که به بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال بنگرید.»

جدول ذخیره بیت کوین این شرکت : 

مایکرواستراتژی

 

۲. تسلا شماره دوم در مقاله ” کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند” است.

 

کدام شرکت‌ها دربیت کوین-تسلا

این تولیدکننده خودروهای الکتریکی به شرکت‌های صاحب بیت کوین پیوست. صورت‌های مالی این شرکت نشان می‌دهد که ۱.۵ میلیارد دلار در این رمزارز سرمایه‌گذاری کرده است. و اکنون جزو شرکت‌هایی با بزرگ‌ترین پورتفولیوهای بیت کوین به‌حساب می‌آید. تسلا ۱۰ درصد دارایی بیت کوین خود را در بهار سال ۲۰۲۱ فروخت.

طبق گفته ایلان ماسک، مدیر عامل این شرکت :

این کار برای ثابت کردن قابلیت نقد کردن بیت کوین در مقابل پول نقد بوده است.

۴۲۹۰۲ بیت کوین تسلا در زمان نگارش این مقاله در  حال حاضر ۱.۳۷ میلیارد دلار ارزش دارد. که با افت قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ می‌تواند منجر به زیان کاهش ارزش برای این شرکت شود. چیزی بین ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون دلار.

طبق گزارشات، خریدن بیت کوین توسط این شرکت بازتابی از تمایل این شرکت به متنوع کردن نقدینگی و بازگشت سرمایه‌اش است.

این اظهارنامه می‌گوید :

«ممکن است ما بخواهیم بخشی از این نقدینگی را در دارایی‌های مختلفی از جمله دارایی‌های دیجیتال، شمش طلا، صندوق‌های تجاری طلا یا دارایی‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنیم.»

پس از آن‌ که مدیرعامل شرکت بحث بیت کوین را به توییتر برد باعث این تصمیم شد.. و در اواخر سال ۲۰۲۰، سیلور از شرکت مایکرو استراتژی پیشنهاد داد که برنامه‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین خود را با ماسک به اشتراک بگذارد. چرا که انتقال دارایی‌ها به بیت کوین برای سهام‌داران این شرکت یک لطف چند صد میلیون دلاری خواهد بود.

کمی بعدتر در پایان ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹)، ایلان ماسک بیوگرافی توییتر خود را به Bitcoin# تغییر داد. که حال می‌فهمیم اشاره‌ای به کشش تسلا به خرید رمزارز بوده است. و تاثیرات آن در رمزارزها. 

با این حال رابطه ماسک و بیت کوین تماما مثبت هم نبوده است. پس از اعلامیه مارچ ۲۰۲۱ مبنی بر این‌که تسلا بیت کوین را به‌عنوان روش پرداخت برای خرید سرویس‌ها و محصولات خود قبول می‌کند. و فقط پس از گذشت ۲ ماه مدیر عامل شرکت اعلام کرد که این شرکت دیگر رمزارز را برای پرداخت قبول نخواهد کرد.

از اخبار بیشتر بدانیم و مرور فعالیت‌های ایلان ماسک در حوزه رمزارز از ابتدا تاکنون : خبری که تاثیر قابل توجهی در قیمت بیت کوین پی تعلیق آن توسط شرکت تسلا بود

با توجه به افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی برای ماینرها و معاملات بیت کوین، ماسک اعلام کرد که این شرکت بیت کوین‌ های خود را نخواهد فروخت. و شاید پس از این‌که راه‌های پاک‌تری برای ماین کردن بوجود آید، دوباره از آن برای معاملات استفاده کند. بعدا شفاف‌تر اعلام کرد که تسلا زمانی دوباره از بیت کوین‌ در معاملات استفاده خواهد کرد که ۵۰ درصد انرژی مورد استفاده ماینر ها پاک باشد.

 و در ادامه کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه‌گذاری کرده اند؟

۳. گلکسی دیجیتال هولدینگز (Galaxy Digital Holdings)

کدام شرکت‌ها دربیت کوین

بزرگترین سازمان دارنده بیت کوین که مستقیما در صنعت رمزارز فعال است. و یاعث خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران هم بوده. آنها بانک تجاری متمرکز بر رمزارز گلکسی دیجیتال هولدینگز (Galaxy Digital Holdings) هستن. به گزارش زمان نگارش مقاله بالغ از ۱۶۴۰۰ عدد بین کوین دارد. بر اساس گزارش سایت  bitcointreasuries ارزش این دارایی چیزی بیش از ۵۲۲ میلیون دلار است.

این شرکت که در ژانویه سال ۲۰۱۸ (دی ۱۳۹۷) توسط مایکل نووگراتز (Michael Novogratz) تاسیس شد. با شرکت‌های رمزارز دیگری چون بلاک وان (Block.one) و بلاک فای (BlockFi) همکاری می‌کند.

نووگراتز طرفدار :

پر و پا قرص بیت کوین است.

وی در آوریل سال ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹) گفت که کمک‌های مالی که قرار است در مقابله با همه‌گیری کرونا ارائه شود، توجه‌ها را به رمزارزها سوق داده است. تا حدی که این را فرصت بیت کوین نامید و گفت که :

«پول که بر درختان نمی‌روید!»

با این حال، در همان سال نووگراتز توضیح داد که بی‌ثباتی رمزارز به این معناست که طلا سرمایه‌گذاری امن‌تری است.

او افزود :

«حس من این است که بیت کوین بسیار بهتر از طلا عمل می‌کند، ولی به افراد پیشنهاد می‌کنم که میزان بیت کوین کمتری نسبت به طلا بخرند. فقط بخاطر بی‌ثباتی.»

۴. وویجر دیجیتال (Voyager Digital LTD)

کدام شرکت‌ها دربیت کوین-وویجر دیجیتال

این شزکت خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران را متوجه شد. و شرکت تجارت رمزارز وویجر دیجیتال ۱۲۲۶۰ بیت کوین در اختیار دارد در حال حاضر. که بر اساس گزارش سایت bitcointreasuries حدود ۳۹۰ میلیون دلار ارز دارد. این شرکت ارائه سرویس‌های جامع تجارت دارایی‌های دیجیتال است. این شرکت در ماه می ۲۰۲۱ درآمد سه ماهه اول سال خود را ۶۰.۴ میلیون دلار گزارش کرد. که ۱۶ برابر بیشتر از فصل قبلی بوده است.

استیون ارلیچ (Steven Ehrlich) مدیر عامل این شرکت گفت :

«ما شاهد افزایش تصاعدی پذیرش رمزارزها به عنوان یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری بوده‌ایم.»

در گزارش مالی ژوئن سال ۲۰۲۱ که به نهادهای رگولاتوری کانادا ارائه شد. این شرکت لحنی حساب‌شده‌تر داشت و گفت:

«افت چشمگیر قیمت بیت کوین می‌تواند تاثیر بدی بر نتیجه عملیات شرکت داشته باشد».

همچنین افت قیمت بیت کوین در ماه مارس ۲۰۲۰ را به عدم قطعیت ناشی از شرایط همه‌گیری کرونا مرتبط دانست.

۵. اسکوئر (Square Inc) 

اسکوئر (Square Inc)

اگرچه پذیرش بیت‌ کوین توسط شرکت‌ها در گذشته هنوز امر رایجی نبود و خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران به ندرت بود. اما انتشار اخبار مبنی بر سرمایه‌گذاری یک درصد از کل دارایی شرکت اسکوئر (Square) روی بیت ‌کوین باعث شد این روند را تسریع کند.و در آن زمان پس از انتشار اخبار خرید بیت‌ کوین توسط Square، قیمت این رمزارز در عرض ۷۲ ساعت، با یک رشد ۸ درصدی از ۱۰،۵۰۰ دلار به بیش از ۱۱،۳۰۰ دلار رسید.

و امروزه همزمان با خرید بیت کوین توسط تسلا، سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلاری ماه اکتبر شرکت اسکوئر هیزمی بر آتش خرید‌های سازمانی بیت کوین انداخت.

اسکوئر که جز شرکت‌هایی با بزرگ‌ترین صندوق بیت کوین است از آن زمان تا به‌ حال، سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین را ادامه داده است. و اعلام کرده که ۱۷۰ میلیون دلار دیگر در فصل پایانی سال ۲۰۲۰ بیت کوین خریداری کرده است. البته این نکته خیلی جای تعجب ندارد چرا که مدیر عامل این شرکت جک دورسی (Jack Dorsey) علاقه‌مند پر و پا قرص بیت کوین است.

در آن زمان این شرکت سرمایه‌گذاری‌اش را «بخشی از تعهد مستمر اسکوئر به بیت کوین» توصیف کرد و اشاره کرد:

«شرکت برنامه دارد سرمایه‌گذاری خود را به‌صورت مداوم و متناسب با دیگر سرمایه‌گذاری‌های خود ادامه دهد.»

با ذخیره ۸۲۰۷ بیت کوین به ارزش ۲۵۵ میلیون دلار، اسکوئر برخورد خود با بیت کوین را تغییر نداده است.

در ماه مارچ ۲۰۲۱، مدیر امور مالی شرکت آرمیتا آهویا (Armita Ahuja) اشاره کرد :

«کاملا جا دارد که در هر ترازنامه بیت کوین وجود داشته باشد.»

وی در یک مصاحبه با مجله فورچون (Fortune) بر تعهد شرکت به ذخایر رمزارز بصورت دراز مدت تاکید کرد. و در جولای سال ۲۰۲۱ این شرکت اعلام کرد که برنامه تولید یک کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین را دارد. و شاید در نهایت دارایی‌های خود را به محصول خود منتقل کند.

۶. دارایی‌های دیجیتال ماراتن (Marathon Digital Holdings) شماره شش در مقاله ” کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند” است.

دارایی‌های دیجیتال ماراتن

این شرکت ماینینگ بیت کوین بی‌شک میزان زیادی بیت کوین دارد. چون خودشان ماین میکنند و به گونه ای با این سرمایه گذاری به طور کامل آشنا است. در حال نگارش مقاله با ۵۷۸۴ بیت کوین به ارزش ۱۸۴ میلیون دلار در سبد سرمایه خود بیت کوین دارد. این شرکت که قصد دارد «بزرگترین ماینر بیت کوین در آمریکای شمالی با کمترین مصرف انرژی باشد» قبل از تغییر مسیر به رمزارز به‌عنوان یک شرکت حمایت از حقوق دارندگان کپی‌رایت شروع بکار کرده بود.

سال ۲۰۲۱ را با افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری آغاز کرد. و ژانویه را به یک خرید ۱۵۰ میلیون دلاری تمام کرد.

در طول سال گذشته :

قیمت سهام این شرکت بیش از ۳۰۰۰ درصد افزایش داشته است. که بخشی از این افزایش قیمت به مدد ممنوعیت دولت چین بر استخراج بیت کوین و مشکلات به وجود آمده برای ماینرهای چینی بوده است.

این شرکت قصد دارد که بیش از ۱۰۳ هزار ماینر داشته باشد.  تا ماه ژوئن ۲۰۲۱ این شرکت ماهانه ۲۶۵.۵ بیت کوین ماین کرده است. با توجه به خرید ۱۸ هزار تجهیزات ماینینگ ASIC در ماه ژوئن، و سفارش ۱۰۰۰ عدد دیگر، به‌نظر می‌رسد که دیجیتال ماراتن در مسیر درستی قرار دارد.

۷. کوین بیس گلوبال(Coinbase Global Inc).شماره هفت در ” کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری

کرده اند”

کوین بیس گلوبال (Coinbase Global Inc)-خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران

احتمالا مشهورترین شرکت رمزارز در این فهرست صرافی کوین بیس است. که در آوریل ۲۰۲۱ در فهرست نزدک قرار گرفت و شناخته شد.

این اتفاق نقطه عطفی برای صنعت رمزارز بود، البته که با کاهش ارزش سهام کوین بیس آن‌ چنان هم مثبت نیست. تا جولای ۲۰۲۱ قیمت COIN به دو سوم قیمت زمان عرضه کاهش پیدا کرده بود.

قبل از فهرست‌ شدنش در فوریه ۲۰۲۱، کوین بیس اعلام کرد که چیزی به ارزش ۲۳۰ میلیون دلار بیت کوین دارد. در جولای ۲۰۲۱ ارزش دارایی بیت کوین این شرکت به ۱۴۳ میلیون دلار کاهش یافت. این ۴۴۹۲ بیت کوین است.

۸. بیت کوین گروپ (Bitcoin Group SE)

bitcoin group SE-خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران

این شرکت سرمایه‌گذاری واقع در آلمان ۳۹۴۲ بیت کوین به ارزش ۱۲۶ میلیون دلار دارد. سرمایه‌گذاری‌های این شرکت شامل صرافی رمزارزی به‌نام Bitcoin.de و بانک Futurum است. که در اکتبر سال ۲۰۲۰ با هم ادغام شدند. و اولین بانک رمزارز آلمان را ساختند.

پس از این اتفاق پارلمان آلمان تصمیم گرفت اجازه نگهداری و فروش رمزارزها را به بانک‌ها بدهد. مارکو بودیوین (Marco Bodewein) مدیر اجرایی شرکت بیت کوین گروپ به «بازگشت سرمایه بالا و ویژگی‌های امنیتی» آن اشاره کرد.

و اکنون در لیست “کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند” قرار دارد.

۹. شرکت هات ۸ ماینینگ (Hut 8 Mining Corp) شماره نه در ” کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری

کرده اند”

خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران-شرکت هات ۸ ماینینگ (Hut 8 Mining Corp)

شرکت ماینینگ رمزارز کانادایی به‌نام هات ۸ در مقاله کدام شرکت‌ها دربیت کوین هستند میباشد. حدود ۳۵۲۲ بیت کوین به ارزش ۱۲۲ میلیون دلار در اختیار دارد. این شرکت در ماه ژوئن ۲۰۲۱ تحت عنوان توکن HUT به فهرست نزدک اضافه شد. اظهاریه شرکت نشان‌دهنده «تعهد شرکت به افزایش ارزش سهامداران با افزایش تعداد و ارزش دارایی‌های بیت کوین» است. این شرکت همچنین اشاره کرد که از محل توافق نگهداری ذخیره‌ بیت کوین ماین‌ و نگه‌داری شده خودش در حساب‌های سودآور (Yield Account) بروکرهای معتبر رمزارز درآمد فیات خواهد داشت.

در ژوئن سال ۲۰۲۱، شرکت هات ۸ هدف بلندپروازانه خود برای ماین کردن ۵۰۰۰ بیت کوین تا پایان سال را به اشتراک گذاشت. این شرکت ماشین‌ آلات ماینینگ جدید خریداری کرده. و با اینکه چین تحریم  کرده مشکلات ماین کردن بیت کوین را کم کرده است. این شرکت معتقد است که شرایط سیاسی-جغرافیایی فعلی برای عملیات ماینینگ این شرکت در سال ۲۰۲۱ سودآور خواهد بود.

۱۰. رایت بلاک چین (Riot Blockchain Inc) 

خرید بیتکوین توسط سرمایه‌گذاران-رایت بلاک چین (Riot Blockchain Inc)

 

شرکت ماینینگ رمزارز دیگری که این یکی واقع در آمریکا است. آخرین در فهرست ۱۰ تایی سال ۲۰۲۱ ماست. با دارایی نسبتا کمتر ۲۲۴۳ بیت کوین به ارزش ۷۱ میلیون دلار.

با کف ارزش ۲۰۰ میلیونی در سال ۲۰۲۰ و سقف ارزش ۶ میلیارد دلاری در ۲۰۲۱. این شرکت که در فهرست نزدک آمده است به‌ شدت در حال گسترش است. در آوریل ۲۰۲۱ حدود ۶۵۰ میلیون دلار برای تجهیزات یک گیگاواتی ماینینگ بیت کوین در راکدیل (Rockdale) تگزاس خرج کرد.

این شرکت توضیح داد :

خرید ماینینگ یک اتفاق دگرگون‌کننده خواهد بود. و این شرکت را به «بزرگ‌ترین شرکت ماینینگ شناخته‌شده آمریکای شمالی با توجه به ظرفیت کل تولید» تبدیل خواهد کرد.

در نهایت، افت مداوم قیمت بیت کوین قیمت سهام رایت را کم کرده است. در زمان خرید راکدیل هر سهام آن به ارزش ۴۸ دلار خرید و فروش می‌شد. در جولای ۲۰۲۱ این رقم یک کاهش ۴۱ درصدی به ۲۸ دلار داشته.

و در پایان 

 اسامی چندین شرکت بزرگ دیگر نیز در فهرست شرکت های بزرگ سرمایه گذار روی بیت‌کوین به چشم می‌خورد. که از جمله آنها می‌توان به استخراج‌ کنندگان بیت ‌کوین مثل آرگو بلاکچین (Argo Blockchain) و شرکت سرمایه‌گذاری سایفرپانک (Cypherpunk) و شرکت نرم‌افزاری دیجیتال‌ایکس (DigitalX) نیز در فهرست شرکت هایی قرار دارند که بیت ‌کوین را به عنوان روشی محافظتی در برابر تورم انتخاب کرده‌اند.

کدام شرکت‌ها دربیت کوین به جز ده شرکتهای لیست این روزها هم در حال سرمایه گذاری هستند :

از جمله تسلا (Tesla)، اسکوئر (Square) و کوین بیس (Coinbase) جمعا حجمی از رمزارز به ارزش صدها میلیون دلار خریداری کرده‌اند. از سوی دیگر، به ‌دنبال سرمایه‌گذاری‌های بسیار بالای شرکت های بزرگ سرمایه گذار روی بیت ‎کوین، طبیعی است که روزبه‌روز تقاضای سایر سازمان‌ها نیز برای این رمزارز بیشتر شود. و در حال حاضر می توان گفت بخشی از نهنگ های بازار رمز ارز این شرکت ها هستند.

ولی به سادگی نمی‌توان گفت در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. اما این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که به چه میزان گرایش به حضور در بازار رمزارز برای افراد فعال و شرکت‌های شناخته‌شده مهم است. همان‌ طور که دیدیم با نگاهی به بزرگ‌ترین شرکتهای سرمایه داران بیت کوین به راحتی متوجه می‌شویم که امروزه بیش از هر زمان دیگر توجه به این حوزه می‌تواند ثمرات سودبخشی در آینده نصیب شرکت‌ها و یا افراد علاقه‌مند کند.

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، و در این مقاله “کدام شرکت‌ها دربیت کوین سرمایه گذاری کرده اند” توضیح داده شده در حال ‌حاضر بیت‌ کوین هیچ خطری برای دارایی سرمایه‌گذاران ندارد. به ‌عبارت دیگر، ما نباید نگران باشیم. که اقدامات اشخاص ثالث منجر به کاهش قابل‌ توجه ارزش این دارایی شود. شبکه بیت‌ کوین به ‌عنوان یک شبکه‌ همتا به همتا، از خطرات ناشی از تنظیم یا تغییر سیاست‌های دولت مصون بوده و کنترل کامل آن، همیشه در دست دارندگان یا نهنگ ها است.

از نظر شما در ایران کدام شرکت‌ها دربیت کوین می توانند سزمایه گذاری کنند؟ آیا می توانند ؟

دوره رایگان آموزش کوینکس

با دریافت و مشاهده دوره آموزش صرافی کوینکس(Coinex)، به دنیای جذاب و پرسود رمز ارزها وارد شوید.

آموزش رایگان
صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس
از طريق
decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا