ثروتمند شدن !!! چرا بعضی‌ افراد زود ثروتمند می‌شوند؟

مقدمه

ثروتمند شدن آرزویی است که همه ما به آن فکر میکنیم، گاهی اوقات افرادی را میبینیم که به نظر می آید راه صدساله را در یک شب پیموده اند. و در زمانی کوتاه به ثروت زیادی رسیده اند و هرروز هم بر صفرهای حساب هایشان اضافه می کنند. در مواجهه با چنین افرادی این سوال پیش می آید که «چطور می شود یک فرد معمولی با وضعیت مالی متوسط در مدتی کوتاه به چنین درآمد و وضعیتی رسیده باشد؟»

بیشتر مواقع، این تغییرات و پیشرفت را ناشی از خوش شانسی آن فرد می دانید و حق هم دارید. در جامعه کنونی ما افرادی هستند که بدون تلاش به ثروت زیادی رسیده­ اند و تعداد این افراد هم هرروز بیشتر می شود. تا جایی که به این تصور می رسید که تنها راه ثروتمند شدن یا شانس است یا ارتباطات!

اما این حقیقت نیست، در یک محیط سالم و عادلانه، روش های قانونی و منطقی برای ثروتمند شدن وجود دارد. مقاله ای که پیش روی شماست به کمک نوشته دیوید او “David O” که در سایت “Medium” انتشار یافته است. تعدادی از این روش ها را به شما معرفی می کند.

یکی از مواردی که اغلب به آن توجه نمی شود «محیط» است. اینکه در محیطی قرار داشته باشید که میلیون ها دلار پول در آن درحال گردش باشد، می تواند به سریع تر ثروتمند شدن شما کمک کند. در ادامه نیز، 4 عاملی که دیدگاه اقتصادی شما را گسترده تر کرده و به شما کمک می کنند تا سریع تر ثروتمند شوید را با هم بررسی می کنیم.

همنشینی با بزرگان برای ثروتمند شدن

همنشینی با بزرگان برای ثروتمند شدن

افرادی که در سنین کم در کسب‌و‌کار خود بسیار موفق هستند معمولا با بزرگان نشست و برخاست می کنند. البته که این اشخاص دوستان معمولی برای تفریح و وقت گذرانی هم دارند؛.اما همیشه از تجربیات افراد صاحب نظر و پیشرو در تصمیم گیری های خود استفاده می کنند. اما این «بزرگان» دقیقا چه کسانی هستند و چگونه می توان با آن ها همنشین بود؟

این اشخاص، همیشه چند گام از شما جلوتر هستند و رویای شما را در عمل، تجربه کرده اند و ایده ای که شما در ذهن دارید را چندسال قبل به آزمون گذاشته اند.

همنشین شدن با این اشخاص، رهاوردهای زیادی برای شما دارد، از جمله:

ا کمک ثروتمندان، زودتر موفق خواهید شد.

1- تابوهای ذهنی شما را درهم می شکنند. سرمایه­ای را که شما بزرگ و دور از دسترس می پندارید،کوچک جلوه می دهند. که این یک عامل تاثیرگذار است.

2- شما را با منابع و رویه های کارامدتری آشنا می کنند. شما با مشورت با این اشخاص، از منابعی که به آن ها کمک کرده تا ثروتمند شوند آگاه خواهید شد.

3- به شما دیدی گسترده نسبت به زندگی می دهد؛ این موضوع بسیار با ارزشی است. شما می توانید از دریچه چشمان این فرد به زندگی نگاه کنید و از یک عمر تجربه او در راستای تغییر دیدگاه خود در راه رسیدن به ثروت استفاده کنید.

4- گسترش شبکه ارتباطی ؛ قطعا این افراد، خودشان از قانون «همنشینی با بزرگان» استفاده می کنند. و ارتباطاتی با افراد بالاتر از خود دارند. شما می توانید از این شبکه استفاده کرده و در مدتی کوتاه اطلاعاتی را به دست بیاورید که در غیر اینصورت باید به تنهایی و با آزمون و خطا به دست می آوردید. کم کم نوع ارتباطات شما به سطح بالاتری ارتقا خواهد یافت.

همین چهار عامل، دلایل خوبی هستند تا باور کنید که با کمک ثروتمندان، زودتر موفق خواهید شد.

کم معامله کنید، اما با سود کلان

کم معامله کنید، اما با سود کلان

همان طور که میدانید، دو مدل درآمدی برای فروش و رسیدن به سود وجود دارد. یا اینکه کالا یا خدمت خود را با تعداد بالا و درصد سود کم بفروشید یا اینکه کالا یا خدمت محدودی را با درصد سود بالا بفروشید.

انتخاب یکی از این دو مدل، به نوع کسب‌و‌کار شما بستگی دارد، برخی از بازارها به صورت بالقوه بازارهای با سود بالا هستند. مثلا یک معامله در بازار مسکن، به اندازه فروش صدها محصول خدماتی سود دارد.

اگر به دنبال موفقیت اقتصادی و دستیابی به ثروت هستید، باید این فاکتور را در نظر بگیرید. اما تخصص و مهارت را نباید از قلم بیندازید. وارد شدن به حوزه ای که در آن مهارت ندارید کار عاقلانه ای نیست. اما اگر در حال برنامه ریزی برای آینده شغلی خود هستید، این عامل مهم را در نظر داشته باشید و آموزش و مهارت خود را در زمینه ای افزایش دهید که پرسودتر است.

اگر قصد دارید که از مدل اول برای موفقیت و کسب ثروت استفاده کنید. باید محصول یا کالایی را انتخاب کنید که نیاز بازار زیادی دارد و به تعداد بالا خریداری می شود. چرا که سود هر یک قلم کالا کم است و کسب سود بالا با فروش تعداد زیاد کالا به دست می آید. به عنوان مثال اگر از فروش هر کالا 1 دلار سود کنید، باید 1 میلیون از آن محصول را بفروشید تا به سود 1 میلیون دلار برسید.

راه هموارتر را برای ثروتمند شدن  انتخاب کنید

نقل قولی از میلیاردر و سرمایه گذار آمریکایی “Ray Dalio” وجود دارد که توجه به آن می تواند مفید باشد:

تنها کاری که من کردم، کسب مهارت در زمینه‌ای بود که اگر در آن ماهر باشید، (مسلماً) پول زیادی به دست می‌آورید.

طبق این توصیه، برای اینکه ثروتمند شوید لازم نیست که حتما یک کارآفرین یا یک فرد نخبه باشید. برای به دست آوردن ثروت، باید بتوانید با توجه به ویژگی های منحصربه فرد خودتان، مسیری هموار و تضمین شده در پیش بگیرید.

راه هموارتر را برای ثروتمند شدن  انتخاب کنید

بیشتر ما فکر می کنیم که برای موفقیت مالی و ثروتمند شدن، باید یک ایده خاص و جدید و پر سرو صدا داشته باشیم (حداقل در امریکا). اما حقیقت این است که کمتر فرد ثروتمندی را پیدا می کنید که از طریق یک ایده خارق العاده به این ثروت دست یافته باشد. در دنیای واقعی، تعداد افرادی مانند جف بزوس، بیل گیتس یا ایلان ماسک انگشت شمار است. تنها مسیر رسیدن به ثروت نیز مسیر آن ها نیست.

بلکه برعکس، بیشتر افراد ثروتمند راه­های معمولی تر و کم ریسک تری را برای رسیدن به موفقیت مالی انتخاب می کنند. چرا که راه های منحصربه فرد و متفاوت، ریسک بالاتری هم به همراه دارد. گرچه اگر این ریسک به نتیجه برسد موفقیت خیلی زیاد و ثروت زیادی را برای فرد به ارمغان می آورد، اما احتمال شکست خوردن آن هم بسیار بیشتر از روش های عادی است. مسیرهای معمولی تر و هموارتری که قابل اطمینان تر است و ریسک کمتری دارد.

در راه ثروتمند شدن درگیر رویا پردازی نشوید

در راه ثروتمند شدن درگیر رویا پردازی نشوید

گاهی اوقات افراد وقت و انرژی خود را برای کسب مهارت در کارهایی صرف می کنند که در طولانی مدت سود چندانی برایشان ندارد. حتی وقتی نمونه ها و تجربیات ناموفق مشابه را می بینند بازهم به این روند ادامه می دهند، شاید به این دلیل که گمان می کنند خودشان با بقیه فرق دارند و می توانند از پس هرکاری بر بیایند. اینجا همان جایی است که باید منطقی فکر کنیم و از خود سوال کنیم چرا برای موفقیت در کاری تلاش کنیم که افراد زیادی در آن شکست خورده اند؟

این طور نیست که هرگز نمی توانید چنین کاری کنید، بلکه باید ببینید آیا توانایی خاصی در وجود شما هست که شما را به موفقیت و پیشگامی برساند؟ یا اینکه حسی است که صرفا از جو رقابتی که در دنیا و توسط شبکه های اجتماعی ایجاد شده به شما القا شده است؟ پاسخ به این دو سوال می تواند به شما در تصمیم گیری درست کمک کند تا ببینید که فرمان تصمیم گیری شما در دست احساستان است یا منطق؟

پیشگامان کسانی هستند که راه را هموار می کنند ولی کسانی که سریع میلیونر می شوند، آنهایی هستند که مسیر هموار شده را طی می کنند. اختراع مجدد چرخ، به زمان و انرژی بسیار زیادی نیاز دارد.کسب مهارت در راهی که قبلا افراد زیادی را ثروتمند کرده است، نه یکی دو نفر بلکه صدها نفر، کار عاقلانه تری است. در نهایت، اگر می خواهید سریع تر ثروتمند شوید دست از رویاپردازی برای پیشگام بودن بردارید و به دنیای واقعی برگردید.

برنامه ریزی به روش میلیاردرها

برنامه ریزی به روش میلیاردرها

بیایید کمی بیشتر پیش برویم و راه هایی را بررسی کنیم که می توانند شمارا «میلیاردر» کنند. در واقع میلیاردرها هم از مسیر بقیه ثروتمندان می گذرند. اما طی کردن مسیر میلیاردر شدن نیازمند تحمل فشارهای بیشتری است.

احتمالا در سالهای اخیر اصطلاح «استارتاپ» زیاد به گوش شما خورده باشد. خیلی ها گمان می کنند در استارت‌آپ ها کار و تفریح همزمان صورت می گیرد؛ اما این طور نیست. استارت‌آپ ها در واقع سکوی پرتابی برای ایده های کسب‌و‌کاری خلاقانه و نوین هستند که آن ها را در شرایط پرفشار، رشد داده و به ثروت زیادی می رسانند.

یکی از راه های میلیاردر شدن، راه اندازی یک استارت‌آپ با حداقل بودجه است. برای ایجاد یک استارت‌آپ موفق داشتن یک ایده نو و کاربردی است.

در گام بعدی، باید سرمایه‌گذاری را پیدا کنید که حاضر باشد روی ایده شما سرمایه گذاری کند. این مرحله معمولا بسیار دشوار است؛ اما اگر به پیشنهاد ما درباره «همنشینی با بزرگان» گوش کرده باشید. می توانید از میان آن ها کسانی را پیدا کنید که به سرمایه گذاری روی ایده تان علاقه مند باشند.

گام مهم بعدی، تبلیغات و به شهرت رساندن استارت‌آپتان است. اگر بعد از مرحله اول تامین مالی نتوانید شناخته شوید. احتمال اینکه به دردسر بیفتید زیاد است!

هرچه مشهور تر شوید، می توانید سرمایه بیشتری جذب کنید.

هرچه مشهور تر شوید، می توانید سرمایه بیشتری جذب کنید.

در این صورت دیگر نیازی نیست به دنبال سرمایه گذار بگردید و اعتمادشان را جلب کنید. چرا که آن ها خود مشتاقانه در پی شما هستند و روند پیشرفتتان را دنبال می کنند. در طی روند پیشرفت کسب‌و‌کار، کم کم به جایی خواهید رسید که استارتاپ می تواند هزینه هایش را مدیریت نماید و به منبع خارجی وابسته نیست. این مرحله از استقلال جایی است که استارت‌آپ به «مقیاس پذیری» رسیده است.

البته در این مرحله هم برای توسعه کسب‌و‌کار، به سرمایه نیاز دارید، اما از این به بعد سرمایه موردنیاز شما از محل درآمد یا جذب سرمایه گذارانی که خودخواسته بر استارتاپ شما سرمایه گذاری می کنند به دست می آید. زیرا کسب‌و‌کار شما اکنون به موفقیت رسیده است و آینده ای مطمئن پیش رو دارد. برای موفقیت در مسیر میلیاردر شدن، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که بعداز تامین مالی اولیه، به سودآوری برسید. در این حالت است که می توانید به آینده مالی خوبی که پیش رو دارید امیدوار باشید.

در نهایت، آخرین اقدام میلیاردرها، عرضه اولیه سهام است. اینکه چه زمانی برای عرضه اولیه سهام اقدام کنید بسیار مهم است. این زمان، باید وقتی باشد که به موفقیت و سودآوری لازم دست یافته باشید؛ کاری که خیلی از شرکت ها انجام نمی دهند و شکست می خورند. در واقع، کلید اصلی موفقیت در عرضه اولیه سهام، زمان درست آن است.

در صورت انتخاب زمان درست یرای عرضه اولیه سهام، به احتمال زیاد می توانید یکی از میلیاردرهای آینده باشید. بنابراین زمانی که متوجه شدید استارت‌آپتان به موفقیت کافی دست پیدا کرده است، آن را در بازارهایی مانند بازار بورس عرضه کنید تا باعث جذب سرمایه بیشتر برای شما شود.

سخن پایانی

درست است که پیاده کردن این نکات در سطح عملی بسیار دشوارتر از بیان آن هاست، مخصوصا که در کشور ما که با مسائلی همچون تحریم‌های خارجی، رانت‌های داخلی و سیاست‌های ناپایدار اقتصادی دست‌به‌گریبان هستیم، اما ناامیدی چاره کار نیست و گاهی همین مسائل فرصت های جدیدی را پیش روی ما می گشایند و اگر بتوانیم ایده هایی برای پر کردن خلاهای موجود بیابیم، میتوانیم به موفقیت و ثروت دست پیدا کنیم.

راه-حل-های-ثروتمند-شدن

این روش ها تنها راه های موفقیت و کسب درآمد نیستند و مسلما راه های دیگری هم هست که ما به آن ها اشاره نکردیم. این روش ها در یک محیط استاندارد و سالم شما را به ثروت می رساند یا حداقل دیدگاه جدیدی درمورد کسب ثروت و موفقیت مالی به شما می دهند. اگر بخواهیم موارد بیان شده در این مقاله را به طور خلاصه مرور کنیم، به موارد زیر می رسیم:

  • گسترش روابط با افراد ثروتمند و کمک‌گرفتن از آنها
  • بهبود و ارتقای محیط کار و زندگی
  • طی‌کردن مسیرهای ثابت‌شده و مطمئن
  • کسب مهارت در کسب‌وکارهای سودآور
  • تلاش برای تبدیل ایده‌های خاص و نو به استارتاپ‌

شما چه برنامه‌ای برای کسب ثروت و موفقیت در مسیر شغلی خود دارید؟

صرافی ارزنکس تنها صرافی بر پایه کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا